TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луис Хамилтон наскоро ќе го продолжи договорот со Мерцедес?

Екипа - 06.10.2022

Тото Волф, првиот човек на Мерцедес, најави дека овој тим наскоро би можел да потпише нов договор со Луис Хамилтон. Седумкратниот светски шампион е врзан за „сребрените стрели“ до 2023 година, но таа соработка може да трае многу подолго.

Хамилтон: Дополнителни 300 илјади долари потрошени од Мерцедес би го промениле исходот на сезоната 2021

Курир - 06.10.2022

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека дополнително вложување би ги променило резултатите од сезоната 2021 година. Британецот загуби од Макс Верстапен од Ред Бул по контроверзните одлуки во последната трка од шампионатот, оставајќи го ...

Мерцедес му нуди нов договор на Луис Хамилтон

Gol.mk - 05.10.2022

Лошата сезона на Луис Хамилтон не го спречи Мерцедес да размислува да му понуди нов договор. Тото Волф, првиот човек на екипата, најави дека наскоро ќе седне на маса за да ја продолжи соработката со седумкратниот светски првак.

Рано е за пензија: Хамилтон ќе потпише нов договор со Мерцедес

СуперСпорт - 05.10.2022

Првиот човек на Мерцедес, Тото Волф најави дека наскоро екипата би можела да потпише нов договор со Луис Хамилтон. Седумкратниот шампион има договор со Мерцедес до 2023 година, но таа соработка би можела да трае многу подолго.

Хамилтон: Дополнителни 300 илјади долари потрошени од Мерцедес би го промениле исходот на сезоната 2021

Опсервер - 06.10.2022

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека дополнително вложување би ги променило резултатите од сезоната 2021 година. Британецот загуби од Макс Верстапен од Ред Бул по контроверзните одлуки во последната трка од шампионатот, оставајќи го ...

Хамилтон: Дополнителни 300 илјади долари потрошени од Мерцедес би го промениле исходот на сезоната 2021

MakPress - 06.10.2022

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека дополнително вложување би ги променило резултатите од сезоната 2021 година. Британецот загуби од Макс Верстапен од Ред Бул по контроверзните одлуки во последната трка од шампионатот, оставајќи го ...

Хамилтон: Уште 300 илјади долари потрошени од Мерцедес би го промениле исходот на сезоната

Нетпрес - 06.10.2022

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека дополнително вложување би ги променило резултатите од сезоната 2021 година. Британецот загуби од Макс Верстапен од Ред Бул по контроверзните одлуки во последната трка од шампионатот, оставајќи го ...