TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Страшна трагедија во Црна Гора: Почина 21-годишен фудбалер по сообраќајка!

Sport 1 - 27.11.2021

Еден од најталентираните фудбалери во црногорската лига настрада во сообраќајна несреќа. Младиот играч на Језеро, Мирза Ѓурѓевиќ почина од тешките повреди кои ги заработил во инцидентот во четвртокот.

Тага во Црна Гора: Почина млад 21-годишен фудбалер во сообраќајна несреќа

Слободен Печат - 27.11.2021

Мирза Ѓурѓевиќ, младиот фудбалер на црногорскиот клуб Језеро починал по сообраќајна несреќа во четвртокот. 21-годишниот Ѓурѓевиќ им подлегнал на повредите во судир во кој учествувале четири возила, а тој е единствениот кој бил повреден.

Во сообраќајна несреќа загина 21-годишен фудбалер во Црна Гора

Спортски - 27.11.2021

Трагедија го погоди фудбалот во Црна Гора откако 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро загина во собраќајна несреќа. Младиот фудбалер бил пренесен во болница каде што докторите се бореа за неговиот живот, но сепак на крајот не успеаа да го ...

Трагедија: Во сообраќајна несреќа загина 21-годишен фудбалер!

SportMedia - 27.11.2021

Страшна вест од Црна Гора. Имено во сообраќајна несреќа загинал фудбалерот Мирза Ѓурѓевиќ, кој имал само 21 година. Докторите речиси 24 часа се бореле за неговиот живот, но сепак не успеале да го спасат со оглед на тешките повреди.

Докторите се бореле цел ден за неговиот живот: Загина 21-годишен фудбалер во Црна Гора!

СуперСпорт - 27.11.2021

Голема трагедија ја погоди Црна Гора, откако талентираниот 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро почина по тешка сообраќајна несреќа. Младиот фудбалер веднаш бил испратен во болница, каде што докторите долго време се бореле за неговиот живот, но ...

Трагедија во Црна Гора: 21-годишен фудбалер загина во сообраќајна несреќа

Курир - 27.11.2021

Во сообраќајна несреќа во Црна Гора загина 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро. Лекарите 24 часа се бореа за животот на младиот фудбалер, но на крајот, за жал, не успеаја да го спасат.

Трагедија во Црна Гора: Почина еден од најталентираните фудбалери

Спортклуб - 27.11.2021

Еден од најталентираните фудбалери во црногорската лига загина во сообраќајна несреќа. Младиот фудбалер на тимот Jезеро од Плав, Мирза Ѓурѓевиќ почина како последица на сообраќајна несреќа што ја доживеа во четвртокот.

Сега ќе играш на небесните терени: Потресна посвета за починатиот фудбалер

Мастило - 27.11.2021

Тажна вест ова утро го потресе регионот Почина Мирза Ѓурѓевиќ, 21-годишниот фудбалер на ФК Језеро, информираат црногорските медиуми. Младиот играч доживеал сообраќајна несреќа во близина на Колашин.

Трагедија во Црна Гора: 21-годишен фудбалер загина во сообраќајна несреќа

Zoom - 27.11.2021

Во сообраќајна несреќа во Црна Гора загина 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро. Лекарите 24 часа се бореа за животот на младиот фудбалер, но на крајот, за жал, не успеаја да го спасат.