TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жерновски:Ќе ја рушиме терасата на ВМРО-ДПМНЕ и сè друго што е дивоградба

Нова ТВ - 24.12.2015

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски на новинарско прашање на НОВА денеска посочи дека општината останува на ставот дека терасата на новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е нелегално изградена и таа ќе се руши.

(ВИДЕО) Жерновски: Ќе ја урнеме терасата на ВМРО-ДПМНЕ и се што е дивоградба во Центар

А1 On - 24.12.2015

Законите во општина Центар ќе се применуваат, рече денеска на прес конференцијата, градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски и нагласи дека терасата на новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е дивоградба и таа ќе се урива.

Жерновски: Терасата на ВМРО-ДПМНЕ ќе се руши!

Фокус - 24.12.2015

Oткако ќе заврши постапката на градежната фирма „Бетон“, која ја обжалила одлуката на општината, рече градоначалникот на Центар. Градоначалникот на Центар Андреј Жерновски повтори дека терасата на новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е нелегално изградена и ...

(ВИДЕО) Жерновски: Ќе ја рушиме терасата на ВМРО-ДПМНЕ и сè што е дивоградба

Либертас - 24.12.2015

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, на новинарско прашање на порталот Нова денеска посочи дека општината останува на ставот дека терасата на новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е нелегално изградена и таа ќе се руши.

(ВИДЕО) Жерновски: Ќе ја урнеме терасата на ВМРО-ДПМНЕ и се што е дивоградба во Центар

Репортер - 24.12.2015

Законите во општина Центар ќе се применуваат, рече денеска на прес конференцијата, градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски и нагласи дека терасата на новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е дивоградба и таа ќе се урива.

Жерновски: Ќе ја урнеме терасата на ВМРО-ДПМНЕ и се што е дивоградба во Центар

МК News - 24.12.2015

Законите во општина Центар ќе се применуваат, рече денеска на прес конференцијата, градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски и нагласи дека терасата на новото седиште на ВМРО-ДПМНЕ е дивоградба и таа ќе се урива.