TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Африм Гаши - претседател на Собранието

Фактор - 24.05.2024

Африм Гаши, претседателот на Алтернатива, синоќа во интервју за Алсат ТВ не демантираше дека ќе биде новиот претседател на Собранието. Една од водечките позиции во државата - претседателот на Собранието, ќе и припадне на коалицијата ВЛЕН.

Гаши собраниски спикер, пет министри и два вицепремиери за албанските коалиционери – утре објава на договорот?

ММС

Алсат ја објавува целосната поделба на ресурсите во новата Влада, еве кои министерства ги добива ВЛЕН

Алсат-М

Дали Африм Гаши ќе биде следниот собраниски спикер?

Фактор

(ВИДЕО) Финишираат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“: Владата ќе има три министерства повеќе од сегашната

360 степени - 23.05.2024

Извесно е дека Африм Гаши ќе биде идниот спикер и дека ВМРО-ДПМНЕ ги добива клучните министерства во сферата на надворешната политика, безбедноста и финансиите Она што се дознава е дека двете политички групации, освен за министерските ресори, се ...

Договорен е пакетот на поделба на ресори меѓу ВРЕДИ и ВМРО

Алсат-М - 23.05.2024

Во договорениот пакет на коалицијата Вреди за формирање на новата Влада се вклучени претседател на Собранието, прв вицепремиер, шест министри, седум заменици министри и околу 400 агенции и управи.

Таравари сè уште нема решено дали ќе биде министер за здравство

360 степени

ТАРАВАРИ РАЗМИСЛУВА ДАЛИ ПАК ДА БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО Ресорите се поделени, останува уште да се објават

+инфо

Таравари: Бранот промени не може да се запре, ДУИ го прифаќа резултатот од прегласувањето

Канал5 - 23.05.2024

Арбен Таравари, еден од партнерите на Коалицијата „ВЛЕН“ а кој моментално е градоначалник на општина Гостивар, се уште не одлучил дали ќе биде во идната влада како министер. Тој потврди дека се дел од пишувањата на некои медиуми за поделбата на ...

Таравари: Бранот промени не може да се запре, ДУИ го прифаќа резултатот од прегласувањето

А1 On

Таравари: Бранот промени не може да се запре, ДУИ го прифаќа резултатот од прегласувањето

24Инфо

Таравари: Бранот промени не може да се запре, ДУИ го прифаќа резултатот од прегласувањето

Бриф

Таравари во размислување да стане министер за здравство: ''Mожноста не е исклучена, но не е дефинитивна''

Скопје инфо - 23.05.2024

Арбен Таравари, еден од партнерите на Коалицијата „ВЛЕН“ и актуелен градоначалник на општина Гостивар, се уште не одлучил дали ќе биде министер во идната влада. Потврди дека дел од медиумските пишувања за поделбата на владините ресори се точни.

Таравари уште размислува дали ќе биде министер за здравство: „Можноста не е исклучена, но не е дефинитивна“

Макфакс

Таравари се уште не одлучил дали ќе биде министер за здравство, ги откри министерствата кои ги доби ВРЕДИ

Фокус

Таравари уште размислува дали ќе биде министер за здравство: „Можноста не е исклучена, но не е дефинитивна“

Опсервер

Таравари: Конечен договор со ВМРО-ДПМНЕ денеска или утре

Кајгана

Таравари се уште на мисла дали да биде министер за здравство

4NEWS

Таравари уште размислува дали ќе биде министер за здравство: „Можноста не е исклучена, но не е дефинитивна“

Точка

Таравари се мисли дали да прифати министерско место

Независен - 23.05.2024

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, се уште не решил дали да биде министер за здравство во идниот владин состав или ќе остане на градоначалничкото место. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми за распределба на владините ресори ...