TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вестбрук испиша историја во НБА и го урна легендарниот Чемберлен!

СуперСпорт - 12.02.2019

Оклахома сити Тандер синоќа го совлада Портланд Трејл Блејзерс со 120-111 и така ја запиша четвртата победа по ред. Пол Џорџ одигра фантастичен меч со 47 поени, а притоа постигна 12 скокови и десет асистенции.

НБА: Антирекорд на Њујорк Никс

Кајгана - 12.02.2019

Кошаркарите на Њујорк Никс ноќеска загубија на гостувањето кај Кливленд со 107:104 и поставија клупски „антирекорд“. За Никс ова беше 17. пораз во низа, што е најдолга серија во нивната НБА историја.

ВИДЕО: Вестбрук со нов „трипл-дабл“ испиша историја во НБА и го симна од тронот Чембрлен

Gol.mk - 12.02.2019

Расел Вестбрук ноќеска испиша нова страница во историјата на НБА лигата, откако со нова фантастична партија против Портланд Трејблејзерс стана кошаркарот со најмногу трипл-дабл ефекти по ред во најквалитетното кошаркарско натпреварување во светот.

Вестбрук со десетти последователен трипл-дабл учинок

Нетпрес - 12.02.2019

Играчот на Оклахома Сити Тандерси, Расел Вестбрук запиша историско достигнување, откако го реализираше 10-тиот последователен трипл-дабл во НБА. Во натпреварот против Портланд, Вестбрук запиша 21 поен, 14 скокови и 11 асистенции.

Харден ниже 30-ки, како бисери

Basketball - 12.02.2019

Брадата го одигра 30-тиот натпревар со најмалку 30 поени, во победата на неговата екипа против Далас, со 120:104. Тоа беше 33-ти триумф за Рокетс сезонава, со што имаат 5-ти скор во Западната конференција, односно, 10-ти лигата, а најдобар во ...

(ВИДЕО) Историска вечер за Вестбрук, Пол Џорџ беше несопирлив

Basketball - 12.02.2019

Расел Вестбрук и Пол Џорџ остварија трипл-дабл учиноци, во триумфот на Оклахома против Портланд со 120:111. Тројното остварување на Вестбрук беше реализирано со асистенција за Џорџ, со што првата ѕвезда на Тандер постави рекордна НБА низа од 10 меча ...

(ВИДЕО) Јанис за одржување на најдобриот скор, Њујорк со негативен рекорд

Basketball - 12.02.2019

Со триумфот кај Чикаго со 112:99, Бакс остануваат составот со најдобар учинок, во досегашниот тек од НБА шампионатот. Милвоки има 42 победи со 14 порази во Источната конференција, а на вкупната табела води пред актуелниот шампион Голден Стејт ...

Џејмс Харден не планира да запре, дури 30-ти меч во низа постигнува најмалку 30 поени на меч

24 Вести - 12.02.2019

Џејмс Харден и против Далас ги предводеше „ракетите“ до нова победа од 120-104. „Брадата“ го заврши натпреварот со 31 поен, со што веќе 30 меча во низа постигнува над 30 поени на меч. Во останатите ноќешни мечеви беа постигнати следните резултати: ...

Рекорд на Вестбрук, дабл-дабл за Јокиќ и Ленард за победа на Торонто

SportMedia - 12.02.2019

Бекот на Оклахома се изедначи со рекордот на Вилт Чемберлеин (1968) со девет „трипл-дабл" во серија и сега е пред промоција како единствен на кој му успеало да држи ваков ритам во НБА. Расел Вестбрук е на чекор да стане првиот играч во НБА лигата со ...

Весбрук влезе во историјата на НБА, а не му беше ни до колена на соиграч од Оклахома! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2019

Расел Вестбрук од ноќеска е кошаркарот со најмногу трипл-дабл ефекти по ред во НБА-лигата, откако во победата на Оклахома сити тандерс над Портланд трејлблејзерс (120-111) имаше учинок од 21 поен, 14 скока и 11 асистенции.

Чудесен трипл-дабл на Пол Џорџ, трипл-дабл и на Јокиќ – Денвер конечно победи, Харден подобар од Дончиќ (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2019

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари. Кошаркарите на Денвер конечно ја прекинаа црната серија и од три порази во низа. Денвер славеше победа против Мајами Хит со 103:87.

Харден е незапирлив – 30 меча по ред со над 30 поени

Екипа - 12.02.2019

Џејмс Харден ја продолжи својата извонредна серија и на дуелот против Далас, на кој асот на Хјустон ги предводеше „ракетите“ до победа од 120-104. Хјустон ги загуби првите два меча сезонава против Далас, што беше само мотив повеќе за Харден и ...

ВИДЕО: Вестбрук во историјата, веднаш до Чембрлејн

Спортклуб - 12.02.2019

Кошаркарките на Оклахома Сити Тандерс, го совладаа тимот на Портланд Блејзерс со 120:111, а Расел Вестбрук запиша девет последователни трипл-дабл учиноци, со што го престигна Вилт Чембрлејн.

Видео: Вестбрук за историја, го надмина легендарниот Чемберлен

AKO - 12.02.2019

Расел Вестбрук го оствари десетиот „трипл-дабл“ едно по друго и со тоа го надмина легендарниот Вил Чемберлен кој имаше девет во низа. Вестбрук до десетиот во низа троен двоен учинок стигна со 21 поени, 14 скокови и 11 асистенции, неговиот тим ...

Вестбрук подобар од Чембрлен – десетти трипл-дабл во низа за победа на Тандер (видео)

TopSport - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер. Тројката на Џорџ на 3:52 пред крајот дојде по 10.

Ирвинг нема сериозна повреда, наскоро се враќа на терените

Gol.mk - 12.02.2019

Еден од најдобрите кошаркари на Бостон Селтикс, Кајри Ирвинг наскоро ќе се врати во составот, откако беше констатирано дека неговата повреда не е сериозна. Ирвинг се стекна со повреда на десното колено на мечот со ЛА Клиперс и веднаш беше подложен ...

Меџик Џонсон: Не ги третирајте играчите како бебиња, тие се професионалци!

Gol.mk - 11.02.2019

Претседателот на Лос Анџелес Лејкерс, Меџик Џонсон изјави дека управата на Њу Орлеанс Пеликанс не била фер и ги саботирала преговорите за трејдот на Ентони Дејвис. Центарот на Пеликанс една недела пред истекот на рокот за трејдови побара да го ...

Голден Стејт со многу мака до победа над Мајами

Сител - 11.02.2019

Синоќешна програма во НБА лигата понуди пет натпревари. Шампионот Голден Стејт се изнамачи да забележи победа во дуелот против Мајами во кој гостите имаа и 19 поени предност. Сепак, „Воините“ предводени од Кевин Дурант кој средбата ја заврши со 39 ...

Во САД убедени: Кевин Дурант преминува во најбогатата НБА франшиза!

Спортски - 11.02.2019

Низ медиумите во САД не престануваат шпекулациите за иднината на една од најголемите ѕвезди во лигата Кевин Дурант. Во САД очекуваат заминување на Дурант од шампионскиот тим на Голден Стејт, а сега се појавија силни гласини од голем број медиуми ...

Ирвинг, Дурант… Џонсон потврди: Лејкерс добива нова ѕвезда на лето

СуперСпорт - 11.02.2019

Лос Анџелес лејкерс наредното лето ќе се засили со ангажирање на некоја ѕвезда меѓу слободните агенти, а тоа го потврди и претседателот на клубот Меџик Џонсон. Франшизата од Калифорнија неодамна од Њу Орлеанс се обиде да го ангажира Ентони Дејвис, ...

Кевин Дурант ја засилува најбогатата франшиза во НБА!?

Sport 1 - 11.02.2019

Еден од најдобрите играчи во НБА, Кевин Дурант, се очекува од наредната сезона да ги замени Голден Стејт Вориорс со некој друг тим во лигата. Шпекулациите никогаш не биле посилни дека крилниот играч има големи шанси да биде лидер на најбогата ...

Кризата продолжува и со Леброн: Тежок пораз на Лејкерс во Филаделфија

Кајгана - 11.02.2019

Без разлика на тоа што Леброн се врати во стартната постава на Лос Анџелес Лејкерс, тимот сепак не покажува дека набрзо ќе излезе од резултатската криза која започна кога Џејмс се повреди.

Ентони Дејвис е летен приоритет

Вечер - 11.02.2019

Иако екипата на Лос Анџелес Лејкерс не успеа да го ангажира Ентони Дејвис во текот на зимата, сепак, амбициите за негов трејд во редовите на „езерџиите“ ќе продолжат и понатаму. Од „Градот на ангелите“ испратија многубројни понуди на адреса на Њу ...

(ВИДЕО) Филаделфија си играше со Лејкерс

Basketball - 11.02.2019

Вториот најтрофеен тим во НБА лигата ќе има големи проблеми да се пласира во плеј-офот ако продолжи да игра вака. И по враќањето на Леброн Џејмс, Лејкерс не можат да фатат ритам и претрпеа тежок пораз од Филаделфија со 143:120.

Тесна победа на Вориорс, Санс во црна серија

Нетпрес - 11.02.2019

Феникс Санс изминатата ноќ го впишаа 14-от последователен пораз, откако со 104:117 беа поразени кај Сакраменто Кингс. Најдобар во победничката екипа беше рукито Марвин Багли Трети со 32 погодока, додека Чивано Рејнер „Бади“ Хилд додаде 18 коша.

Неверојатен пресврт на Голден Стејт, Филаделфија го декласираше ЛА Лејкерс (ВИДЕО)

1tv - 11.02.2019

Голден Стејт успеа да анулира негатива од 19 поени и да слави на домашен паркет против Мајами со 120:118. Гостите во воведната чевртина одиграа феноменално во одбрана но не успеаа да го задржат ритам во продолжението од натпреварот.

НБА: Голден Стејт се врати од 19 негатива и запиша победа против Мајами ( видео )

AKO - 11.02.2019

Шампионот Голден Стејт го совлада Мајами на домашен терен со 120-118 иако во еден момент губеше и со 19 поени разлика. Голден Стејт до пресвртот дојде во третата четвртина кога негативата ја стигнаа и овој период го завршија со осум позитива 90-82.

Кошаркарите на Њујорк поставија негативен клупски рекорд

Слободен Печат - 12.02.2019

Њујорк никс оваа сезона има одиграно 56 натпревари и забележано само 10 победи наспроти 46 порази. Кошаркарите на Њујорк ноќеска загубија на гостувањето кај Кливленд со 107:104 и поставија клупски „антирекорд”. За Никси ова беше 17.

Вестбрук подобар од Чембрлен – десетти трипл-дабл во низа за победа на Тандер (видео)

Макфакс - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер. Тројката на Џорџ на 3:52 пред крајот дојде по 10.

Вестбрук изедначи достигнување на Чемберлен од 1968 година (видео)

MTM - 10.02.2019

Оклахома Сити Тандер победи со 117:112 како гостин на Хјустон Рокетс во НБА. Дуелот во „Тојота Центар" започна изедначено, а „ракетите" имаа предност од три поени по крајот на првата четвртина.

Кризата продолжува и со Леброн: Тежок пораз на Лејкерс во Филаделфија

24Инфо - 11.02.2019

Без разлика на тоа што Леброн се врати во стартната постава на Лос Анџелес Лејкерс, тимот сепак не покажува дека набрзо ќе излезе од резултатската криза која започна кога Џејмс се повреди.

Вестбрук подобар од Чембрлен – десетти трипл-дабл во низа за победа на Тандер

Точка - 12.02.2019

Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити Тандер да стигне до 120:111 победа над Портланд во понеделникот навечер.