TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

3 хороскопски знаци за кои декември ќе биде најлошиот месец од почетокот на годината

Точка - 02.12.2019

Декември нѝ е еден од омилените месеци во текот на годината, најмногу заради празниците. Меѓутоа, за три хороскопски знаци декември нема да биде толку добар, па едвај ќе чекаат да зачекорат во новата година. Близнаци Имате силна потреба за осаменост.

Љубовен неделен хороскоп: Жешки еротски мигови и емотивна поврзаност

Локално - 02.12.2019

Откако веќе прочитавте што ви носи хороскопот на секое поле од вашиот живот, време е да се сконцентрираме на она што многумина од нас најмногу го интересира – љубовта. Овен Крајно време е да се спуштите на земјата и да престанете да мечтаете за ...

3 хороскопски знаци за кои ДЕКЕМВРИ ќе биде НАЈЛОШИОТ МЕСЕЦ во годината!

Слободен Печат - 02.12.2019

На овие три знака во декември нема да им цветаат рози... Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината најмногу поради празниците. Меѓутоа, за три знаци од хороскопот тој нема да биде така добар, па тие едвај ќе чекаат да дојде јануари.

Со нив врската ќе ви биде како од бајка: Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најдобри партнерки!

Убавина и Здравје - 02.12.2019

Мажите што се во врска со овие хороскопски знаци се вистински среќници Во денешно време, не е лесно да се најде партнер и да се одржува врската, но одредени хороскопски знаци се идеални партнерки.

ВРЕМЕ Е ДА УЖИВААТ – ЗА ОВИЕ 3. ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ 2020. ќе биде најдобра година: Некои ги очекува среќа во ЉУБОВ, а ...

Екран - 02.12.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овие три хороскопски знаци слободно можат да започнат да ја очекуваат Новата година и многуте предизвици, но и шансите ...

4 хороскопски знаци што најверојатно ќе се верат за време на празниците

Кафе пауза - 02.12.2019

Убаво е да имате некој покрај вас што ќе ви помогне да ја победите ладната зима, па оттука произлегуваат и љубовните врски за време на празничната сезона. Но, за некои хороскопски знаци празничната сезона има потенцијал да ја направи врската многу ...

Неделен хороскоп: На Вагите не им е до нова врска, Лавовие се вљубуваат во илузии

Локално - 02.12.2019

Овој неделен хороскоп ќе ви даде кратки насоки за тоа како да постапувате во одредени ситуации и прилики кои ќе се создадат пред вас, без разлика дали се на професионално или лично поле. Овен Односите со партнерот се добри и стабилни, па се ...

Кој лик од „Пријатели“ сте, според хороскопскиот знак? Супер забавен хороскоп со неочекуван резултат

Нане - 02.12.2019

Доколку и вие сте обожавале да ја гледате популарната хит-серија „Пријатели“, тогаш овој краток и забавен хороскопски тест е вистинскиот за вас! Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја мобилната апликација Хороскоп ...

Дневен хороскоп за понеделник, 02.12.2019:Декември некому ќе му донесе нова љубов или флерт, но треба да се внимава на ...

Екран - 02.12.2019

На вториот ден од декември, не дочекува Јупитер, кој откако престојувал во куќата на Стрелец, влегува во Јарец, каде, од енергијата која била карактеризирана со слободен и истражувачки дух и храброст да се истражи непознатото, влегува во една ...

Дневен хороскоп за 02.12.2019: Близнаците ќе откријат тајни, Рибите да не си ја „стегаат душата“

Црнобело - 02.12.2019

Како ќе започне првата работна недела од декември? На кое поле најмногу ќе ...

Дневен хороскоп за понеделник: Среќен ден за еден хороскопски знак

Женски магазин - 02.12.2019

Овен Пречувствителни сте и склони сте се да доживувате премногу лично. Денес сте склони кон конфликти. Доколку се ориентирате на позитивни работи, на пример љубов, би можеле денот да го завршите во добро расположение.

Тешки проблеми и големи промени во декември за 5 хороскопски знаци

Женски магазин - 01.12.2019

Овните нема да можат да спречат појава на конфликти. Според зодијакот, добра е идејата да се обидете да пронајдете начини да отворите нови врати и хоризонти. Ова ќе ви биде од корист во иднина.

Со нив врската ќе ви биде како бајка: Жените родени во овие знаци се најдобри партнерки

Локално - 01.12.2019

За многумина љубовта е најважната работа на светот. Во денешно време по мислењето на многу, не е лесно да се пронајде партнер и да се оджува односот, но одредени хороскопски знаци се идеални партнерки во врската.

Жените родени во овие три знаци се најдобрите партнерки

iPortal - 01.12.2019

За многумина љубовта е најважната работа на светот. Во денешно време по мислењето на многу, не е лесно да се пронајде партнер и да се оджува односот, но одредени хороскопски знаци се идеални партнерки во врската.

Неделен хороскоп: 2-8 декември

Скопје инфо - 01.12.2019

Доаѓа првата недела од декември, а таа носи постудени температури, страст во врските и бурни ситуации на работа. Прочитајте го целиот ...

Месечен хороскоп за декември 2019: Големи промени за Раковите, нова љубов за Близнаците

Скопје инфо - 01.12.2019

Доаѓа крајот на годината, а декември носи многу промени за сите знаци. Големи промени за Раковите, нова љубов за Шкорпиите. Прочитајте го целиот хороскоп ...

Овие 3 хороскопски знаци се најголеми хејтери: Претпладне се мразат себеси, попладне го мразат целиот свет

Кафе пауза - 01.12.2019

Сигурно познавате некого за кого би рекле дека се мрази себеси или дека го мрази целиот свет. Не сите луѓе сакаат да имаат некого во своето опкружување, а хороскопот на многумина им одредува колку ќе бидат друштвени.

Од што сте зависни според вашиот хороскопски знак?

Црнобело - 01.12.2019

Слободно можеме да кажеме дека секој од нас си има по некоја зависност, а веројатно истото важи и за вас. Колку и да не сакате да признаете, сигурно имате некоја опсесија за нешто, без разлика дали тоа е храна, технологија или мода.

Немаат граница: Овие 4 хороскопски знаци неконтролирано трошаат пари

Женски магазин - 30.11.2019

За нив, финансиското планирање е навика која ги досадува луѓето, затоа тие прават сé спонтано. Тие честопати одат во минус, позајмуваат и трошат повеќе пари отколку што заработуваат. Лицата родени во овие четири хороскопски знаци претеруваат со ...

Дневен хороскоп за 01.12.2019: Биковите да живеат во сегашноста, Стрелците да одвојат време за себе

Црнобело - 01.12.2019

Како ќе започне последниот месец од годината? Дали цел ден ќе бидете нервозни или добрите вести ќе ви го подобрат ...

Овие 3 хороскопски знаци се најголеми хејтери: Претпладне се мразат себеси, попладне го мразат целиот свет

Скопје24 - 01.12.2019

Сигурно познавате некого за кого би рекле дека се мрази себеси или дека го мрази целиот свет. Не сите луѓе сакаат да имаат некого во своето опкружување, а хороскопот на многумина им одредува колку ќе бидат друштвени.

Неделен хороскоп: Стрелците имаат непланирани трошоци, на Овните им треба динамика

iPortal - 02.12.2019

Овој неделен хороскоп ќе ви даде кратки насоки за тоа како да постапувате во одредени ситуации и прилики кои ќе се создадат пред вас, без разлика дали се на професионално или лично поле. Овен Односите со партнерот се добри и стабилни, па се ...

Тешки проблеми и големи промени во декември за 5 хороскопски знаци

Скопје24 - 02.12.2019

Овните нема да можат да спречат појава на конфликти. Според зодијакот, добра е идејата да се обидете да пронајдете начини да отворите нови врати и хоризонти. Ова ќе ви биде од корист во иднина.

За три хороскопски знаци 2020 ќе биде најдобра година: Некои ги очекува среќа во љубов, а некои брдо пари

Скопје24 - 02.12.2019

Овие три хороскопски знаци слободно можат да започнат да ја очекуваат Новата година и многуте предизвици, но и шансите и можностите. На крајот на 2019. година, Јупитер ќе влезе во знакот на Јарецот и ќе донесе многу промени.

Со нив врската ќе ви биде како од бајка: Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најдобри партнерки

Скопје24 - 02.12.2019

Мажите што се во врска со овие хороскопски знаци се вистински среќници Во денешно време, не е лесно да се најде партнер и да се одржува врската, но одредени хороскопски знаци се идеални партнерки.

Неделен љубовен хороскоп: Романса, состаноци и незаборавни моменти

iPortal - 02.12.2019

Откако веќе прочитавте што ви носи хороскопот на секое поле од вашиот живот, време е да се сконцентрираме на она што многумина од нас најмногу го интересира – љубовта. Овен Крајно време е да се спуштите на земјата и да престанете да мечтаете за ...

Три хороскопски знаци за кои декември ќе биде најлошиот месец во годината

Скопје24 - 02.12.2019

Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината најмногу поради празниците. Меѓутоа, за три знаци од хороскопот тој нема да биде така добар, па тие едвај ќе чекаат да дојде јануари. Близнаци Имате силна потреба за самотија.