TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто не треба да јадете банани за појадок?

Кафе пауза - 17.08.2018

Сигурно веќе знаете дека појадокот е најважниот оброк во денот, и за да не го пропуштите, многумина од вас кога се во брзање веднаш посегнуваат по банана. Колкупати и сте слушнале дека ако не стигнете да појадувате, треба да изедете барем една ...

Ново истражување: Бананите се најлош избор за појадок!

МакМода - 17.08.2018

Новото нутриционистичко истражување тврди дека полош избор од банани за појадок речиси и да нема. Оние кои ја применуваат здравата исхрана, секако ги ставаат бананите на листата на приоритетни намирцни, па дури и оние кои не ги следат ...

Зошто не е добро да јадете банани за појадок?

Убавина и Здравје - 17.08.2018

Знаете дека појадокот е најважниот оброк во денот, но во брзање најчесто посегнувате по банана Сигурно барем еднаш ви кажале дека ако не јадете нешто конкретно, најдобро е да изедете барем една банана.

Вистинско летно освежување: Јагоди и банана во смути варијанта

Таратур - 17.08.2018

Пробајте ги јагодите на потполно поинаков начин. Состојки 2 банани, 1 шоља чисти свежи јагодини, и 1 или 1 и пол шоља јогурт. Подготовка: Бананите, јагодите и јогуртот ставете ги во блендер, а може и со миксер да ги подготвите додека не добиете ...

Како редовно да појадувате, иако немате навика да јадете наутро?

Црнобело - 17.08.2018

Сме чуле многупати дека појадокот е најважниот оброк од денот, свесни сме за тоа, но сепак, постојат луѓе кои наутро никако не можат да каснат ниту залак. Можеби на некој оваа појава му е чудна, но за други е секојдневие.

Појадокот како најважен дел од денот

Вистина.мк - 16.08.2018

Кога бевте мали, сигурно вашата мајка постојано ви повторуваше дека појадокот е најважниот оброк во денот. Иако таа реченица ви е врежана во главата, веројатно често ви се случува наутро брзајќи да летнете низ врата без да ставите нешто в уста, или ...

Зошто не треба да јадете банани за појадок?

Пулс24 - 18.08.2018

Нутриционистите предупредуваат дека иако бананата изгледа како совршена опција за брз појадок, таа е далеку од тоа. Ако јадете само банана, без ништо друго покрај неа, вие одбирате храна што содржи 25% шеќери.

Зошто не треба да јадете бананa за појадок?

Курир - 18.08.2018

Колку пати сте слушнале дека ако не стигнете да појадувате, треба да изедете барем една банана за да не бидете гладни? Изгледа дека овој совет, иако е широкораспространет, воопшто не е добар за вашето здравје.

Зошто не треба да јадете бананa за појадок?

Република - 18.08.2018

Колку пати сте слушнале дека ако не стигнете да појадувате, треба да изедете барем една банана за да не бидете гладни? Изгледа дека овој совет, иако е широкораспространет, воопшто не е добар за вашето здравје.

Зошто не треба да јадете бананa за појадок?

Денешен - 18.08.2018

Колкупати и сте слушнале дека ако не стигнете да појадувате, треба да изедете барем една банана за да не бидете гладни? Изгледа дека овој совет, иако е широко распространет, воопшто не е добар за вашето здравје.