TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција го прекина децениското проклетство на светските шампиони (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2022

Суперѕвездата Килијан Мбапе со два гола вечерва го однесе светскиот првак Франција во осминафиналето на Светското првенство во Катар и „триколорите“ станаа прв тим со сигурен пласман во елиминациската рунда, ама со тоа падна и децениското ...

Данците покажаа карактер, но Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето (Видео)

Дерби

Данците втор предизвик за Франција на Дешамп во Катар

Gol.mk

Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето на СП (ВИДЕО)

Нетпрес

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

TopSport - 26.11.2022

Бранителот на титулата, фудбалската репрезентација на Франција избори пласман во осмина-финалето на Мундијалот во Катар. Французите, во второто коло, ја победија Данска со 2:1. Со оваа победа Франција ја обезбеди првата позиција во Д-групата.

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Макфакс

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

А1 On

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето

Денар