TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Црвена звезда го освои Купот на Србија, трета „двојна круна“ по ред

Слободен Печат - 26.05.2023

Фудбалерите на Црвена звезда го освоија Купот на Србија , откако во финалето го совладаа Чукарички со 2:1 (0:1). Пред 10.000 гледачи на стадионот „Рајко Митиќ“ и покрај силниот дожд што врне пред мечот, се гледаше спектакуларен фудбал, со многу ...

ВИДЕО: Пресврт во режија на Пешиќ, Црвена Звезда го освои Купот и испиша историја!

Gol.mk - 25.05.2023

Екипата на Црвена Звезда ја продолжува доминацијата на домашно тло. По шампионскиот трофеј вечерва славеше и во Купот на Србија и испиша историски успех – трипати во низа е освојувач на двојка круна! Во финалето одиграно на „Маракана“, Црвена Звезда ...

Црвена Звезда со пресврт до трофејот и во Купот за двојна круна во Србија (ВИДЕО)

Екипа - 25.05.2023

Црвена Звезда по шести пат во историјата дојде до трофејот во Купот на Србија, откако во финалето на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград со пресврт триумфираше со 2-1 против Чукарички. Црвено-белите на тој начин дојдоа повторно до двојната круна во ...

Пешиќ на Црвена звезда ѝ го донесе трофејот од Купот на Србија (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.05.2023

Со два гола во второто полувреме на Александар Пешиќ, Црвена звезда со 2-1 го совалда Чукарички во финалето од Купот на Србија. Чукарички поведе со маестрален погодок на Доциќ директно од корнер во 21. минута.

(ВИДЕО) Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

TopSport - 25.05.2023

Фудбалерите на Црвена Звезда се освојувачи на двојна круна оваа сезона во Србија. По шампионскиот пехар, „црвено-белите“ го освоија и Купот, совладувајќи го Чукарички со 2:1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград.

Шок на „Маракана“: Спектакуларен гол на Доциќ од корнер против Црвена Звезда! (ВИДЕО)

Gol.mk - 25.05.2023

Фудбалерите на Црвена Звезда и Чукарички се борат за трофејот од Купот на Србија, а најубавиот момент на натпреварот го изведе Марко Доциќ во 21. минута. Имено, по прилично неинтересниот старт, во кој Чукарички се мачеше и ги одбиваше напади на ...

Неверојатен гол во финалето од Купот на Србија: Доциќ директно од корнер ја шокираше Ц. Звезда (ВИДЕО)

Екипа - 25.05.2023

Неверојатен погодок во финалето од Купот на Србија. Чукарчки има изненадувачко водство по половина час игра од 0-1 против Црвена Звезда, и тоа благодарение само на феноменалниот гол на Доциќ директно од корнер во 21. минута од средбата.

Црвена звезда прими спектакуларен гол - директно од корнер! (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.05.2023

Чукарички води со 1-0 против Црвена звезда по првото полувреме од финалето на Купот на Србија, а погодокот треба да се види повеќе пати. Во 21. минута од натпреварот, капитенот на Чукарички, Марко Доциќ постигна неверојатен гол од ...

Двојна круна за Црвена Звезда во Србија (ВИДЕО)

МакФудбал - 25.05.2023

Црвена Звезда ја освои двојната круна во Србија, откако го на шампионскиот пехар го придодаде и трофејот во Купот. „Црвено-белите“ го совладуваа Чукарички со 2-1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград и на одличен начин ја заокружија сезоната.

Човекот кој по 100-ти пат играше за Црвена ѕвезда, им донесе историска двојна круна на Црвено-белите (Видео)

Спортманија - 25.05.2023

Црвена ѕвезда со пресврт дојде до победа од 2-1 против Чукарички во финалето на фудбалскиот Куп на Србија. По првото полувреме Чукарички водеше со 1-0 со спектакуларниот гол од корнер на Марко Доциќ, но во 61-ва и 76-та минута Александар Пешиќ со ...

Звезда ја заокружи двојната круна – по првенството го освои и Купот

SportMedia - 25.05.2023

Со головите на Александар Пешиќ во второто полувреме, екипата на Црвена Звезда го победи Чукарички на „Маракана“ со 2:1 и го освои Купот на Србија и со тоа ја заокружи двојната круна на „црвено-белите“ оваа сезона.

Шок во финалето на Купот на Србија, Чукарички поведе против Ѕвезда со гол од корнер (Видео)

Спортманија - 25.05.2023

Чукарички има предност од 1-0 против Црвена ѕвезда по првото полувреме во финалето на Купот на Србија и тоа голот беше спектакуларен и постигнат директно од корнер, но за комплетирање на сензацијата ќе мора да издржат уште долги 45 минути, можеби и ...

(ВИДЕО) Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

TopSport - 25.05.2023

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено.

Гол на кариерата: Го „измери“ Милан Борјан директно од корнер (ВИДЕО)

МакФудбал - 25.05.2023

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а во првото полувреме аплаузите ги собра Марко Доциќ. Фудбалерот на Чукарички постигна гол директно од корнер во 21.минута. Го „измери“ Милан Борјан директно од аголот.

Луд гол во финалето на Купот на Србија во стилот на Артим Шаќири (видео)

SportMedia - 25.05.2023

Во финалето на Купот на Србија играат Црвена Звезда, актуелниот шампион против Чукарички. Изненадувачки Чукарички води од 21 минута и тоа после прекрасен гол. Дочиќ стрелаше директно од корнер.

Црвена звезда прими неверојатен гол, директно од корнер! (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.05.2023

Чукарички води со 1-0 против Црвена звезда по првото полувреме од финалето на Купот на Србија, а погодокот треба да се види повеќе пати. Во 21. минута од натпреварот, капитенот на Чукарички, Марко Доциќ постигна неверојатен гол од корнер.

(ВИДЕО) Каква мајсторија: Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Макфакс - 25.05.2023

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено.

(ВИДЕО) Црвена Звезда освои двојна круна во Србија

Макфакс - 25.05.2023

Фудбалерите на Црвена Звезда се освојувачи на двојна круна оваа сезона во Србија. По шампионскиот пехар, „црвено-белите“ го освоија и Купот, совладувајќи го Чукарички со 2:1 на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград.

Ц.звезда е старо-нов победник и во Купот на Србија

24Инфо - 25.05.2023

Црвена звзда е старо нов победник и во фудбалскиот Куп на Србија откако со два гола во второто полувреме на Александар Пешиќ, направи резултаски пресврт за триумф против Чукарички (2:1). Чукарички поведе со маестрален погодок на Доциќ директно од ...