TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕМСЦ: Земјотрес со јачина од три степени ја затресе Подгорица

Слободен Печат - 23.02.2021

Земјотрес со јачина од 2,9 степени по Рихтеровата скала, според инструментите на Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија на Црна Гора, е почувствуван попладнево на 17 километри северно од Подгорица и на длабочина од 10 километри .

ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ ЦРНА ГОРА: Епицентарот е на 17 километри од Подгорица

Локално - 23.02.2021

Земјотрес со јачина од 2,9 степени ја стресе областа 17 километри северно од Подгорица, објавено е на веб-страницата на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија. На Твитер-профилоѕ на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар се наведува ...