TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На „Боемска“ битка за спас од бришење на снимките од камерите во кафеана, за присуството на Мицкоски во забранетиот дел ...

Сакам да кажам - 03.06.2020

Припадници на Специјалната единица за брзо распоредување (ЕБР) во МВР ја обиколија кафеаната на улица „Боемска“ во Дебар Маало каде што вечерва по 18.30 часот бил виден лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како излегол од внатрешноста на ...

(23:00) Вонредна состојба, ден 76: Пола држава во тридневен карантин, келнери спречиле инспекција на кафеана, од ...

CivilMedia - 03.06.2020

Се воведува целосна забрана на движењето на сите граѓани во Скопје (сите скопски општини), Куманово, Липково, Штип, Тетово, како и Боговиње, Брвеница, Теарце, Желино и Јегуновце, почнувајќи од четврток (4 јуни) од 21:00 часот до понеделник (8 јуни) ...

(ВИДЕО) ДПИ: Гости, меѓу кои и лидер на партија, во затворен дел во угостителски објект, следуваат кривични пријави за ...

Centar - 03.06.2020

Државниот пазарен инспекторат најави кривични пријави за угостителски објект на „Боемска улица“, којшто примал гости во затворен дел меѓу кои и лидер на политичка партија. Државниот пазарен инспекторат ќе поднесе две кривични пријави против ...

Мицкоски фатен во внатрешноста на кафеана, вработените два часа не ја пуштале инспекцијата Додека гостинот не си ...

Сакам да кажам - 03.06.2020

Во кафеана во Дебар Маало во Скопје, вечерва два ипол часа не биле пуштени инспектори од Пазарниот инспекторат, кои се посомневале дека во внатрешноста на локалот, што е забрането, има гости.

Инспекторите на ДСЗИ спречени да извршат надзор во скопско Дебар Маало

Телма - 03.06.2020

На ипекторите ДСЗИ цели два ипол часа не им бил дозволен влез во локал на Боемската улица во скопско Дебар Маало. Вработените им посочиле дека објектот е од затворен тип и не им дозволиле да го извршат надзорот, но инспекторите подоцна се вратиле а ...

(Видео) Инспектори биле спречени да направат надзор во кафеана, внатре бил лидер на политичка партија

Макфакс - 03.06.2020

Вработени во угостителски објект на Боемската улица во Дебар Маало не им дозволиле на инспекторите од Пазарниот инспекторат да извршат надзор во внатрешниот дел од кафеаната, а по два и пол часа, бил забележан лидер на политичка партија како ...

Продановска: Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект, препознаен е претседател на политичка ...

МКД - 03.06.2020

Раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје Мери Продановска вечерва на вонредна прес-конференција изјави дека инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“.

Келнери на „Боемска улица“ спречиле инспекциски надзор, на гости им бил Мицкоски?

Нова ТВ - 03.06.2020

Епидемиолозите не се единствени кои наидуваат на проблеми на терен при правењето на епидемиолошките анкети. Во спречување при извршување на обврските попладнево наидоа и инспектори на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) кои, како што објави порталот ...

Мицкоски „уловен“ во затворен дел од кафеана на „Боемска“?

360 степени - 03.06.2020

Лидер на политичка партија вечерва бил затекнат во затворен дел од угостителски објект на улица “Боемска” во Скопје, а на инспекторите кои сакале да извршат увид не им бил дозволен влез во објектот.

Проја – Продановска : Инспекторите беа спречени да направат увид во угостителски објект , гостин бил претседател на ...

Канал5 - 03.06.2020

На вонредна прес конференција раководителот на Инспекциски надзор ,одделение Скопје, Мери Проја Продановска рече дека инспекторите не можеле да направа увид во објект во Боемска улица. Инспекторите од Државен пазарен инспекторат биле два и пол часа ...

Инспектори биле спречени да влезат во објект на Боемска, внатре бил Мицкоски?

Фокус - 03.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бил во затворен дел на угостителски објект на улицата Боемска во Дебар Маало, во време кога инспектори на Пазарната инспекција биле спречени да извршат контрола, објавија дел од медиумите.

Инспектори спречени да извршат увид во кафеана каде што бил Христијан Мицкоски

ММС - 03.06.2020

Инспектори на Државниот пазарен инспекторат кои биле во редовни надзори на територијата на Скопје, околу 18 часот биле спречени да извршат увид во еден угостителски објект на „Боемска“ улица.

ВИДЕО: Драма на Боемска, келнерите не давале инспекцијата да изврши увид во кафеана, внатре бил Мицкоски

А1 On - 03.06.2020

Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винарија” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале пред објектот. Додека инсистирале да направат увид, затекнале како политичар ...

(ВО ЖИВО) Вонредна изјава по инспекциски надзор на „Боемска“

360 степени - 03.06.2020

Раководителката на одделението за Инспекциски надзор Скопје вечерва одржува вонредна прес-конференција. Повод за прес-конференцијата е тоа што инспекторите во еден објект биле спречени да вршат контрола, а внатре во објектот препознале актуелен ...

Инспекторите спречени да вршат увид во локал, внатре седел претседател на политичка партија

ТВ21 - 03.06.2020

Раководителот на Инспекциски надзор- одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа прес-конференција на која истакна дека инспекторите биле спречени да влезат во еден локал и да извршат увид, а потоа било утврдено дека во локалот имало ...

(ВИДЕО) Продановска: Инспекторите беа спречени да извршат контрола, по 2 и пол часа од кафеаната излезе лидер на ...

Либертас - 03.06.2020

Раководителот на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа прес-конференција на Боемска улица во Скопје. Таа кажа дека инспекторите од Државен пазарен инспекторат околу 18:30 часот биле спречени да направат контрола ...

ВО ЖИВО: Вонреден прес на раководителот на Инспекциски надзор-одделение Скопје, Мери Проја Продановска

Либертас - 03.06.2020

Дополнето: (ВИДЕО) Продановска: Инспекторите беа спречени да извршат контрола, по 2 и пол часа од кафеаната излезе лидер на политичка ...

Инспектори спречени да направат контрола во позната кафеана на „Боемска улица“ во Скопје?!

Либертас - 03.06.2020

„Граѓански збор“ дознава дека инспекторите од Државен пазарен инспекторат наводно биле спречени да направат контрола во внатрешниот дел во позната кафеана, на “Боемска улица”, односно во винаријата сместена таму.

Во 21:30ч вонредна прес-конференција на раководителот на Инспекциски надзор- одделение Скопје, Мери Проја Продановска

Либертас - 03.06.2020

Владата информира дека раководителот на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска, денеска 3.6.2020 (среда) со почеток во 21:30 часот, ќе одржи прес-конференција кај рампата на почеток на боемска улица.

Продановска: Инспекторите беа спречени да извршат контрола, од објектот излезе политичар

Фактор - 03.06.2020

Раководителот на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска вечерва на прес - конференција изјави дека имало проблеми да се изврши контрола во објект на Боемска. Вработените не отворале, а в ели дека таму е затекнат еден политичар, ...

Неофицијално: Мицкоски повторно прекршува мерки, фатен на Боемска во затворен дел од ресторан

Frontline - 03.06.2020

Откако двајца инспектори на ДПИ увиделе дека има врева и од внатрешниот дел на објектот, влегле и утврдиле дека и таму има гости, по што биле грубо избркани од сопственикот на местото. Неофицијално, Фронтлајн дознава дека „лидер на една политичка ...

Вонредна прес-конференција на раководителката на Инспекциски надзор Скопје, Мери Проја Продановска

Frontline - 03.06.2020

Раководителот на Инспекциски надзор, одделение Скопје, Мери Проја Продановска, со вонредна ...

Во 21:30ч вонредна прес-конференција на раководителот на Инспекциски надзор- одделение Скопје, Мери Проја Продановска

Бриф - 03.06.2020

Владата информира дека раководителот на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска, денеска 3.6.2020 (среда) со почеток во 21:30 часот, ќе одржи прес-конференција кај рампата на почеток на боемска ...

Мицковски во кафана на Боемска, инспекторите два и пол часа спречени да направат увид

Скопје1 - 03.06.2020

Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винарија” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале пред објектот. Додека инсистирале да направат увид, затекнале како политичар ...

Инспекција избркана во кафеана на ,,Боемска” бидејќи гостин во внатрешниот дел бил Мицкоски

24Инфо - 03.06.2020

Откако двајца инспектори на ДПИ увиделе дека има врева и од внатрешниот дел на објектот, влегле и утврдиле дека и таму има гости, по што биле грубо избркани од сопственикот на местото. Мицкоски бил со неколку лица во затворен дел од угостителскиот ...

Раководителот на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа прес-конференција на ...

Бриф - 03.06.2020

Таа кажа дека инспекторите од Државен пазарен инспекторат околу 18:30 часот биле спречени да направат контрола во внатрешниот дел во угостителски објект, на оваа улица, со образложение дека угостителскиот објект е од затворен објект и нема гости ...

ВИДЕО: Драма на Боемска, Мицкоски бил во кафеаната каде келнерите не ги пуштале инспекторите да извршат увид?!

Либертас - 03.06.2020

Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени да извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винотека” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале пред објектот. Додека инсистирале да направат увид, затекнале како политичар ...

Инспектори биле спречени да влезат во кафеана, внатре бил Мицковски?

Нова ТВ - 03.06.2020

Инспектори на Пазарниот инспекторат биле спречени дa извршат надзор во затворениот дел на угостителскиот објект “Винотека” на Боемска улица, по што, два ипол часа останале пред објектот. Додека инсистирале да направат увид, затекнале како политичар ...

Инспекторите спречени да вршат увид во угостителски објект на Боемска улица, внатре бил Мицкоски

Локално - 03.06.2020

Раководителот на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа прес-конференција на Боемска улица во Скопје. Таа кажа дека инспекторите од Државен пазарен инспекторат околу 18:30 часот биле спречени да направат контрола ...

(ВИДЕО) Продановска: Инспекторите беа спречени да извршат контрола, а од објектот излезе претседател на политичка ...

iPortal - 03.06.2020

Раководителот на Инспекциски надзор-одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа вонредна прес-конференција на Боемска улица во Скопје. Продановска кажа дека инспекторите од Државен пазарен инспекторат околу 18:30 часот биле спречени да ...

(ВИДЕО) Продановска: Инспекторите беа спречени да влезат во кафеаната

24Инфо - 03.06.2020

На ипекторите ДСЗИ цели два ипол часа не им бил дозволен влез во локал на Боемската улица во скопско Дебар Маало. Вработените им посочиле дека објектот е од затворен тип и не им дозволиле да го извршат надзорот, но инспекторите подоцна се вратиле а ...

Продановска: На инспектори од ДПИ им било забрането да направат надзор, од локалот излегол лидер на партија

Frontline - 03.06.2020

Иако Продановска не спомена име, сепак претходно медиумите објавија дека станува збор за Христијан Мицкоски. Раководителката на Инспекциски надзор одделение Скопје, Мери Проја Продановска, вечерва одржа прес-конференција на Боемска улица во Скопје ...

Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“

Опсервер - 03.06.2020

Скопје, 3 јуни 2020 () – Раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје Мери Продановска вечерва на вонредна прес-конференција изјави дека инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“.

Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект, внатре бил претседател на политичка партија (ВИДЕО)

Слободен Печат - 03.06.2020

Раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје, Мери Продановска вечерва на вонредна прес-конференција изјави дека инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица”.

Видео: Инспектори биле спречени да направат надзор во кафеана, внатре бил лидер на политичка партија

Точка - 03.06.2020

Вработени во угостителски објект на Боемската улица во Дебар Маало не им дозволиле на инспекторите од Пазарниот инспекторат да извршат надзор во внатрешниот дел од кафеаната, а по два и пол часа, бил забележан лидер на политичка партија како ...

Инспектори биле спречени да направат контрола во кафеана на Боемска улица

+инфо - 03.06.2020

Инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на Боемска улица, вели раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје Мери Продановска. Според неа, додека инспекторите чекале да влезат, од објектот излегол ...

Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“

Вечер Прес - 03.06.2020

Раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје Мери Продановска вечерва на вонредна прес-конференција изјави дека инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“.

СКАНДАЛ: Инспектори биле спречени да направат надзор во кафеана, внатре бил Христијан Мицкоски!

Centar - 03.06.2020

Вработени во угостителски објект на Боемската улица во Дебар Маало не им дозволиле на инспекторите од Пазарниот инспекторат да извршат надзор во внатрешниот дел од кафеаната, а по два и пол часа, бил забележан лидер на политичка партија како ...

Мицкоски го упецаа повторно. Овој пат во затворен дел од кафеана на „Боемска улица“

Пулс24 - 03.06.2020

На инспекторите не им било дозволено да извршат увид во внатрешноста на кафеаната, каде што според уредбите е забрането да се послужува и да се примаат гости. Порталот 360 степени објави дека дознале оти станува збор за Мицковски.

Лидер на политичка партија бил во кафеана во Дебар Маало, инспекторите спречени да извршат контрола

Р.С.Европа - 03.06.2020

Инспектори попладнево биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“ во скопско Дебар Маало, изјави вечерва раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје Мери Продановска.

Инспектори спречени да направат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“

24 Вести - 03.06.2020

Раководителката на Одделението за инспекциски надзор Скопје Мери Продановска вечерва на вонредна прес-конференција изјави дека инспектори биле спречени да извршат контрола во угостителски објект на „Боемска улица“.