TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дончиќ самоуверен: Наредната сезона сигурно ќе играме во плеј-офот

Gol.mk - 22.07.2019

Словенецот Лука Дончиќ ја одигра дебитантската сезона во НБА лигата. Настапите му ја донесоа наградата „новајлија на годината“, а неговите амбиции во втората година се настап во плеј-офот. „Нашиот план е да обезбедиме место во плеј-офот.

Дончиќ: Далас ќе игра во плејофот следната сезона

Опсервер - 22.07.2019

Лука Дончиќ забележа импресивна деби сезона во НБА со тимот на Далас Маверикс, беше избран за „Дебитант на година“, но и покрај тоа, тимот на Марк Кјубан заврши на 14-тата позиција во Западната конференција со биланс од 33 победи и 49 порази.

Далас ќе игра во плејофот следната сезона

Вечер - 22.07.2019

Лука Дончиќ забележа импресивна деби сезона во НБА со тимот на Далас, беше избран за „Дебитант на година“, но и покрај тоа, тимот на Марк Кјубан заврши на 14-тата позиција во Западната конференција со биланс од 33 победи и 49 порази.

Дончиќ: Далас ќе игра во плејофот следната сезона

А1 On - 22.07.2019

Лука Дончиќ забележа импресивна деби сезона во НБА со тимот на Далас Маверикс, беше избран за „Дебитант на година“, но и покрај тоа, тимот на Марк Кјубан заврши на 14-тата позиција во Западната конференција со биланс од 33 победи и 49 порази.

Дончиќ: Далас ќе игра во плејофот следната сезона

MakPress - 22.07.2019

Лука Дончиќ забележа импресивна деби сезона во НБА со тимот на Далас Маверикс, беше избран за „Дебитант на година“, но и покрај тоа, тимот на Марк Кјубан заврши на 14-тата позиција во Западната конференција со биланс од 33 победи и 49 порази.

Дончиќ верува во своите соиграчи: Далас ќе игра во плејофот следната сезона

Sport 1 - 22.07.2019

Еден од најдобрите европски кошаркари, Лука Дончиќ, имаше импресивна деби сезона во НБА лигата со тимот на Далас, каде беше избран за „Дебитант на година“. Но, и покрај тоа, тимот на Марк Кјубан заврши на 14-тата позиција во Западната конференција ...