TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шекеринска: Случајот „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Нова ТВ - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – законот мора да важи за секој. Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска – „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Телма - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска потврди дека била дома кај Боки 13

PressingTV - 19.01.2020

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во интервју за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Бојан Јовановски и побара Обвинителството тоа да го истражи. Јавното обвинителство може да истражува сè и во ниеден момент никој од нас не се ...

Шекеринска: Не го креваме телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават

Фактор - 19.01.2020

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во неделното интервју на Радио Слободна Европа , вели дека тие не креваат телефон на судии и на обвинители да им кажат што да прават. Таа изјави дека за секој мора да важи законот.

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Слободен Печат - 19.01.2020

И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот, вели министерка за одбрана Радмила Шекеринска. Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават.

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Локално - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Press24 - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: Преку случајот „Рекет“ гледаме колку државата се променила за две ипол години

360 степени - 19.01.2020

„Јавното обвинителство може да истражува сè и во ниеден момент никој од нас не се обиде тоа да го спречи. Ако земеме список кој сè бил кај не само криминалецот, туку и кај бегалецот Груевски, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја затвори партијата“, вели ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

Бриф - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: Ако земеме список кој сè бил кај бегалецот Груевски, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја затвори партијата

Либертас - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

Frontline - 19.01.2020

Шекеринска оценува дека барањата на ВМРО-ДПМНЕ никогаш не биле насочени кон правда, туку кон лаги, дезинформации и бегство од одговорност. Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели ...

Нека истражува Јавното обвинителство што сум барала во домот на Бојан Јовановски

Република - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот

Алсат-М - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: Ако земеме список кој сè не бил кај бегалецот Груевски, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја затвори партијата

Фокус - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот

iPortal - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

ШЕКЕРИНСКА ЗА РЕКЕТ: Не го креваме веќе телефонот на судии и обвинители да им кажеме што да прават

Денешен - 19.01.2020

Криминалната афера „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

CivilMedia - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

24 Вести - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – за секој мора да важи законот. Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

Вечер - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шеќеринска: „Рекет“ покажа дека веќе никој не е над законот

+инфо - 19.01.2020

-Ако ги анализирате предметите со т.н. бомби ќе видите дека првиот случај за кој требаше една година и половина за да влезе во судска постапка веќе три години е заглавен во судски лавиринти - вели министерката за одбрана Случајот „Рекет“ и сите ...

Шекеринска: „Рекет” покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

24Инфо - 19.01.2020

– Случајот „Рекет” и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска потврди дека била дома кај Боки 13

Курир - 19.01.2020

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во интервју за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Бојан Јовановски, првоосомничен за „Рекет“. Таа побара Обвинителството тоа да го истражи.

Шекеринска за случајот „Рекет“: Законот мора да важи за сите

MakPress - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...