TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фантастичен меч на Елмас, Фенер минимално го совлада Зенит!

Gol.mk - 12.02.2019

Екипата на Фенербахче ги остави зад себе слабите резултати во домашниот шампионат и продолжи со одличните партии во Лигата на Европа, откако вечерва со 1-0 го совлада Зенит во првиот натпревар од шеснаесетитнафиналето на најмасовното натпреварување ...

Видео: Елмас и Фенербахче славеа против Зенит

Спортски - 12.02.2019

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас со својот Фенербахче забележа значајна победа од 1:0 над Зенит во првиот меч од 1/16 финалето на Лига Европа. Клучниот момент се случи во 21-та минута кога Слимани постигна гол за водство на Фенербахче од ...

ЛЕ: Фенербахче со минимална победа над Зенит

А1 On - 12.02.2019

Тимот на Фенербахче го победи руски Зенит со 1:0 во првиот натпревар од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа. Ислам Слимани го реализираше единствениот гол на натпреварот во 21 минута, а Роберт Мак пропушти пенал за гостите од Санкт Петербург.

Фенербахче и Елмас ја добија првата битка со Зенит (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.02.2019

Фенербахче со 1-0 го победи Зенит во првиот натпревар од 1/16 финалето во Лига Европа, Елиф Елмас беше стартер за турскиот тим. Фенербахче ја искористи предноста на домашен терен и оствари победа без примен гол во првиот меч од нокаут фазата против ...

Елмас одличен во „дијамант“ формација, Фенер го доби Зенит

Екипа - 12.02.2019

Фенербахче забележа победа од 1-0 во првиот натпревар од 1/16 финалето од лигата на Европа против екипата на Зенит, сосема заслужен триумф на турскиот клуб кој беше многу подобар од гостите од Турција во поголемиот дел од натпреварот.

Елмас и Фенер ја добија првата битка со Зенит (Видео)

Дерби - 12.02.2019

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас со својот Фенербахче забележа победа над Зенит од 1-0 во првиот меч од 1/16 финалето на Лига Европа. Домаќините успее да дојдат до триумф и притоа да ја сочуваат нивната мрежа што може да биде клучно во оваа ...

Зенит промаши пенал, Елмас и Фенербахче славеа со 1-0 (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2019

Фенербахче на домашен терен успеа да слави со 1-0 против Зенит Петербург во нокаут-фазата од Лигата на Европа, а македонскиот репрезентативец Елиф Елмас одигра одличен натпревар. Фенербахче стигна до водство преку Ислам Слимани во 21.

Елмас одличен, Фенер обезбеди предност против Зенит (видео)

SportMedia - 12.02.2019

Фенербахче со минимална предност од 1:0 ќе патува на реваншот во Санкт Петербург на 21 февруари против Зенит. Голот го постигна Ислам Слимани, а Елиф Елмас имаше супер настап Поразот од Кајсери кој ги остави во долниот дел на табелата во Супер ...

ЕЛ- ВИДЕО : Фенербахче со еден гол предност против Зенит

AKO - 12.02.2019

Фенербахче го совлада Зенит со 1-0 на првата средба во нокаут рундата во Европа лигата. Решавачки беше голот на Слимани во 21 минута од натпреварот. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас играше од првата до 72 минута.

Видео: Фенербахче води со 1-0 , Елмас игра од првата минута

AKO - 12.02.2019

Фенербахче води по првото полувреме со 1-0 против Зенит, голот го постигна Слимани во 21 минута. Елиф Елмас натпреварот го започна од првата минута а доби шанса во почетниот состав во последен момент.Нашиот репрезентативец е еден од најдобрите ...

ВИДЕО: Елмас и Фенербахче ја добија битката со Зенит во Истанбул

1tv - 12.02.2019

Турскиот гигант Фенербахче пред своја публика славеше со 1-0 против Зенит Петербург во првиот дуел на шестнаестфиналната фаза од Лигата на европа. Стрелец на единствениот погодок беше Ислам Слимани уште во 21-тата минута, а Зенит има за што да жали ...

Лига Европа: Фенер минимално славеше над Зенит (Видео)

TopSport - 12.02.2019

Натпреварот помеѓу Фенербахче и Зенит ја отвори нокаут-фазата во Лига Европа. Минимална победа пред реваншот во Русија забележаа фудбалерите на Фенербахче. За турскиот тим 72 минути одигра Елиф Елмаз.

(ВИДЕО) Фенербахче и Елмас со минимална победа над Зенит

Спортклуб - 12.02.2019

Турски Фенербахче вечерва во првиот меч од 1/16-финалето во Лигата на Европа славеа пред своите навивачи против Зенит со минимални 1:0. Домаќините подобро го започнаа мечот и поведоа во 21. минута.

Елмас ќе стартува за Фенербахче вечерва против Зенит

1tv - 12.02.2019

Во второто по ранг клупско фудбалско натпреварување во Европа под знакот на УЕФА, вечерва со натпреварот во Турција меѓу Фенербахче и Зенит ќе стартува шеснаесетфиналната фаза. Променливата форма на Фенербахче и повредите на Азиз и на Ерсу ги ...

Фенер и Елмас против Зенит ја отвораат елиминационата фаза на ЛЕ!

Gol.mk - 12.02.2019

Вечерва, пред долгоочекуваните дуели од Лигата на шампионите, екипата на Фенербахче на македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас, против Зенит ќе ја отвори елиминационата фаза на Лига Европа.

Фенербахче со минимална победа над Зенит

Слободен Печат - 12.02.2019

Ислам Слимани го реализираше единствениот гол на натпреварот во 21 минута, а Роберт Мак пропушти пенал за гостите од Санкт Петербург. Тимот на Фенербахче го победи руски Зенит со 1:0 во првиот натпревар од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа.

Фенербахче и Елмас ја добија првата битка со Зенит (ВИДЕО)

МКД - 12.02.2019

Фенербахче со 1-0 го победи Зенит во првиот натпревар од 1/16 финалето во Лига Европа, Елиф Елмас беше стартер за турскиот тим. Фенербахче ја искористи предноста на домашен терен и оствари победа без примен гол во првиот меч од нокаут фазата против ...

ЛЕ: Фенербахче со минимална победа над Зенит (видео)

MTM - 13.02.2019

Тимот на Фенербахче го победи руски Зенит со 1:0 во првиот натпревар од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа. Ислам Слимани го реализираше единствениот гол на натпреварот во 21 минута, а Роберт Мак пропушти пенал за гостите од Санкт Петербург.

ЛЕ: Фенербахче со минимална победа над Зенит

Опсервер - 13.02.2019

Тимот на Фенербахче го победи руски Зенит со 1:0 во првиот натпревар од шеснаесетфиналето на Лигата на Европа. Ислам Слимани го реализираше единствениот гол на натпреварот во 21 минута, а Роберт Мак пропушти пенал за гостите од Санкт Петербург.