TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗАЕВ ГИ ОСУДИ КАМЧЕВ И МИЈАЛКОВ НА ПО 20 ГОДИНИ Во Арачиново ги нарече бандити и им пресуди ВИДЕО

+инфо - 15.10.2021

Истите овие кадри од криминалната банда на Груевски, меѓу кои и Мицкоски, го подриваа соживотот, за да го одвлекуваат вниманието на јавноста и слободно да крадат. А потоа други да одговараат, рече Заев.

Заев од Арачиново: Режимот денес го нема, ниту ќе дозволиме да се врати, на 17 октомври гласаме за Најдоброто!

Centar - 15.10.2021

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и досега, бидејќи СДСМ е партија која не ги дели ниту луѓето, ...

Заев: Нова пречистителна станица и училиште за Арачиново, направете разлика кој гради за иднината а кој блокира и ...

Centar - 15.10.2021

Зоран Заев, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, денеска на трибината ‘‘Најдоброто за мојата општина‘‘ во своето обраќање посочи дека никогаш не било појасно за кого ќе гласаат граѓаните, бидејќи изминатите 4 години се доказ ...

Заев: Нова пречистителна станица и училиште за Арачиново, направете разлика кој гради за иднината, а кој блокира

24Инфо - 15.10.2021

Зоран Заев, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, денеска на трибината ”Најдоброто за мојата општина” во своето обраќање посочи дека никогаш не било појасно за кого ќе гласаат граѓаните, бидејќи изминатите 4 години се доказ дека ...

Заев: Нова пречистителна станица и училиште за Арачиново, направете разлика

Канал5 - 15.10.2021

Зоран Заев, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, денеска на трибината ''Најдоброто за мојата општина'' во своето обраќање посочи дека никогаш не било појасно за кого ќе гласаат граѓаните.

(ВИДЕО) Заев: Нова пречистителна станица и училиште за Арачиново, направете разлика кој гради за иднината а кој ...

Бриф - 15.10.2021

Зоран Заев, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија, денеска на трибината ‘‘Најдоброто за мојата општина‘‘ во своето обраќање посочи дека никогаш не било појасно за кого ќе гласаат граѓаните, бидејќи изминатите 4 години се доказ ...

Миликије Халими: Во 4 години, сработив повеќе од сите мажи заедно во претходните 20 години, затоа гласаме за ...

Centar - 15.10.2021

Миликије Халими, актуелната градоначалничка и кандидатка за уште еден мандат во општина Арачиново на денешната граѓанска трибина “Најдоброто за нашата општина” истакна декаи во време на пандемија сработила повеќе од сите мажи во претходните 20 ...

Халими: Другите ја злоупотребувале локалната власт, ние работевме напорно

Вечер Прес - 15.10.2021

Работевме напорно, иако бевме во пандемија. Вие сте сведоци како беше Арачиново пред четири години, и како е сега. Споредбата е како ден и ноќ. Другите пред нас, ја злоупотребувале локалната власт.

Заев: Го унапредивме Арачиново за 2 века

Република - 15.10.2021

И освен што го унапредивме Арачиново за 2 века, одржавме лекции по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон – демек ја разбрале вредноста на заедништвото. А сите знаеме, не се одамна тие времиња, во коишто истите овие кадри ...

Заев: Да не оставиме ни зрак светла иднина на режимот, да му го запечатиме местото во минатото

Сител - 15.10.2021

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и досега, бидејќи СДСМ е партија која не ги дели ниту луѓето, ...

Заев: Го унапредивме Арачиново за 2 века

Lider - 15.10.2021

Тој потенцираше дека Арачиново е пример дека сите заедно можеме да живееме, да се сакаме и да се почитуваме, што претставува клуч за успехот и напредокот не само на општинити, туку и на државата.

Заев: Само пари ги интересираа, но сега се осудени и Мијалков и Камчев и другите бандити

Република - 15.10.2021

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале вредноста на заедништвото, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Арачиново, додавајќи ...

Заев од Арачиново: Само пари ги интересираа, но сега се осудени и Мијалков и Камчев и другите бандити

Centar - 15.10.2021

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале вредноста на заедништвото, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Арачиново, додавајќи ...

Заев од Арачиново: Само пари ги интересираа, но сега се осудени и Мијалков и Камчев и другите бандити

Алсат-М - 15.10.2021

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале вредноста на заедништвото, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Арачиново, додавајќи ...

Заев: Само пари ги интересираа, но сега се осудени и Мијалков и Камчев и другите бандити

Lider - 15.10.2021

Тој додаде дека Арачиново одржало лекција како Албанците, Македонците и сите останати можат и сакаат да живеат заедно. Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот ...

Заев од Арачиново: Само пари ги интересираа, но сега се осудени и Мијалков и Камчев и другите бандити

24Инфо - 15.10.2021

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале вредноста на заедништвото, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Арачиново, додавајќи ...

Заев од Арачиново: Само парите и власта ги интересираа, а сега Мијалков и Камчев се осудени

Фокус - 15.10.2021

Освен што го унапредивме Арачиново за два века, одржавме лекција по заедништво на оние другите кои глумат разбудени од деценискиот сон дека сега ја разбрале вредноста на заедништвото, кажа претседателот на СДСМ, Зоран Заев од Арачиново.