TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

Фокус - 11.06.2024

Кандидатот за претседател на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија проф. д-р Венко Филипче, вчера од Охрид и Струга ја започна кампањата за внатрепартиските избори. Филипче пред членовите на партијата ја претстави програмата за претседател преку ...

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се избираат на непосредни внатрепартиски избори

Макфакс

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

ТВ21

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

Опсервер

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

Скопје1

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

А1 On

Филипче: Претседателите на општинските организации ќе се бираат на непосредни внатрепартиски избори

Точка

Centar Вести плус OhridNews Канал5 24Инфо Нетпрес Либертас Zoom

„АКО БИДАМ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕТУВАМ...“: Што им вети Филипче на членовите на СДСМ

Фактор - 11.06.2024

Од денес почнувам да ја претставувам програмата за претседател пред членовите на СДСМ. Ми беше особена чест да се сретнам со членовите на СДСМ во Струга и Охрид. Мојата визија за СДСМ е ефикасна и функционална партиска организација која работи во ...

Филипче: Никој од моето опкружување и раководство нема да си дозволи да не дига телефон или да ги игнорира барањата на луѓето

Локално

Филипче од Охрид и Струга ја започна теренската кампања за претседател на СДСМ

МКД - 11.06.2024

Кандидатот за претседател на СДСМ, Венко Филипче од Охрид и Струга ја започнал својата кампања и во план има со посета на локалните организации и низ разговори со членството да ја добие поддршката и да биде избран за лидер на партијата на изборите ...

Филипче почна кампања за лидер на СДСМ

Независен

Филипче: Ќе ја вратиме довербата на јавноста во нашата партија

Press24

Филипче открива: Претседатели на општините ќе се избираат внатре во партијата

Скопје инфо