TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Помирно бараж финале за Несторовски и Трајковски: Палермо направи пресврт по маестралниот гол на Фросиноне (Видео)

Дерби - 13.06.2018

Палермо и Фросиноне оваа вечер го одиграа првиот меч од бараж финалето за пласман во Серија А, а иако работите не тргнаа најдобро за тимот во кој настапуваат нашите Илија Несторовски и Александар Трајковски, на крајот фановите на „Ренцо Барбера“ ...

Нова победа на Палермо со автогол, Несторовски и Трајковски на чекор до враќање во Серија А (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.06.2018

Палермо со пресврт дојде до победа против Фросиноне од 2-1 во првиот финален натпревар од плејофот за влез во Серија А. Иако беше апсолутно подобар во текот на целиот натпревар, Палермо тешко извојува победа против Фросиноне во првиот финален ...

„Македонскиот“ Палермо на еден натпревар до кам-бек во Серија А (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.06.2018

Екипата на Палермо победи со 2-1 против Фросиноне во првиот натпревар од финалето во баражот за пласман во Серија А. Гостите први поведоа со голот на Камило Киано во четвртата минута, но „сицилијанците“ се вратија.

Несторовски и Трајковски триумфираа против Фросиноне, на чекор од враќање во Серија А

Екипа - 13.06.2018

Палермо со триумф од 2-1 против Фросиноне пред своите навивачи го заокружи првиот натпревар од финалната бараж пресметка за влез во Серија А следната сезона. Илија Несторовски и Александар Трајковски со предност патуваат на реваншот против Фросиноне ...

Палермо ја доби првата битка со Фросиноне, Несторовски и Трајковски пред враќање во Серија А (ВИДЕО)

МКД - 13.06.2018

Палермо со пресврт дојде до победа против Фросиноне од 2-1 во првиот финален натпревар од плејофот за влез во Серија А. Иако беше апсолутно подобар во текот на целиот натпревар, Палермо тешко извојува победа против Фросиноне во првиот финален ...