TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Популарниот италијански плејбој и милионер стана татко

Локално - 28.10.2020

Популарниот италијански плејбој и милионер Џанлука Ваки (52) и неговата девојка Шерон Фонсека (25) за првпат станаа родители, а Шерон роди девојче кое доби необично име. Имено, Џанлука ја објави среќната вест на социјалната мрежа Инстаграм, каде ...

(Видео) Италијанскиот милионер Џанлука Ваки стана татко

Репортер - 28.10.2020

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки, стана татко. Тој на социјалните мрежи објави видео и фотографии од неговата помлада девојка, манекенката Шерон Фосека по породувањето и се пофали дека добиле ќерка. „Таа е со нас.

Џанлука Ваки (53) и Шерон Фонсека (25) станаа родители – одбраа уникатно име за ќеркичката

Црнобело - 28.10.2020

Бебето навистина им пристигна танцувајќи, со оглед на тоа што танцуваа мигови пред породување, а сега парот објави фотка со ќеркичката која доби уникатно име. Џанлука Ваки и неговата 28 години помлада девојка, Шерон Фонсека беа вистинска инспирација ...

Најзгодниот дедо на светот и неговата двојно помлада девојка добија ќерка

Точка - 28.10.2020

53-годишиот Џанлука Ваки кој важи за најзгоден дедо на светот, открил дека неговата двојно помлада девојка, 25-годишната манекенка Шерон Фонсека, родила девојче. Италијанскиот плејбој во вторникот открил на Инстаграм дека станал татко, а девојчето ...

На 53 години доби ќерка: Џет- сетерот Џанлука Ваки стана татко

Фактор - 28.10.2020

ја раситнува шеесетката, а само што стана татко. Милонерот и џет сетерот, италијанецот Џанлука Ваки го доби своето прво дете. Неговата долгогодипна девојка Шенон Фонсека се породи и тој чин и двајцата го споделија на социјланите мрежи.

Познатиот Dj Џанлука Ваки стана татко

ЗаЗабава - 28.10.2020

Џанлука Ваки и неговата 25-годишна девојка Шерон станаа родители. Парот ја објави среќната вест со фотографија на Instagram каде го споделија и името на бебето Blu Jerusalema ...

Ексцентричниот милионер стана татко: Џанлука Ваки доби ќерка (видео)

Вистина.мк - 28.10.2020

Италијанскиот плејбој Џанлука Ваки стана татко. Милионерот кој го привлече вниманието со својот луксузен начин на живот и неговата свршеница, која е скоро две децении помлада, добија ќерка.

Најзгодниот дедо на светот и неговата двојно помлада девојка добија ќерка (ФОТО)

Курир - 28.10.2020

53-годишиот Џанлука Ваки кој важи за најзгоден дедо на светот, открил дека неговата двојно помлада девојка, 25-годишната манекенка Шерон Фонсека, родила девојче. Италијанскиот плејбој во вторникот открил на Инстаграм дека станал татко, а девојчето ...

ФОТО: Најзгодниот дедо на светот и неговата двојно помлада девојка добија ќерка

Press24 - 28.10.2020

53-годишиот Џанлука Ваки кој важи за најзгоден дедо на светот, открил дека неговата двојно помлада девојка, 25-годишната манекенка Шерон Фонсека, родила девојче. Италијанскиот плејбој во вторникот открил на Инстаграм дека станал татко, а девојчето ...

Италијанскиот плејбој и неговата двојно помлада девојка добија ќерка ФОТО

+инфо - 28.10.2020

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки (53) објави дека неговата двојно помлада девојка, 25-годишната манекенка Шерон Фонсека, родила девојче. Шенон е 28 години помлада од Џанлука. Италијанскиот плејбој во вторникот открил на Инстаграм дека станал ...

ФОТО+ВИДЕО: Се породи девојката на 53-годишниот милионер Џанлука Ваки – Дури и пред породувањето тие танцуваа!

Слободен Печат - 27.10.2020

Познатиот милионер и човекот кој едноставно обожава да танцува и својот гламурозен живот да го споделува на социјалните мрежи, Џанлука Ваки со својата девојка, 25 годишната Шенон Фонсека, го добија првото дете… Шенон речиси цела бременост ја помина ...