TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вознемирувачко барање како причина за опомена пред исклучување: Педагошка мерка за една од ученичките од ,,Јосип Броз ...

Lider - 24.02.2024

Во инцидент со ученички од гимназијата Јосип Броз Тито, ученичка вклучена во физичка пресметка каде што девојчиња тепаа 15 годишна соученичка доби опомена пред исклучување како педагошка мерка.

Кржовска:Случајот е пријавен во надлежните институции, ученичката доби опомена пред исклучување

Канал5 - 24.02.2024

Доцна попладнево со став излезе директорката на гимназијата Јосип Броз Тито, Силвана Кржовска. Таа потврдува дека во врска со вчерашни случувања било пријавено во надлежните институции кои имаат надлежност за понатамошно постапување, без да наведе ...

Ученичка од ,,Јосип Броз Тито” добила опомена пред исклучување затоа што откако натепала соученичка побарала да и го ...

Слободен Печат - 24.02.2024

Едно од девојчињата што претепаа 15 годишна соученичка кај грчкиот конзулат, добила педагошка мерка опомена пред исклучување, тврди за Слободен печат директорката на гимназијата Јосип Броз Тито Силвана Кржовска.

Костов: Немаше никакво вознемирување од моја страна врз раководството

Канал5 - 24.02.2024

Со демант на информацијата дека ги вознемирувал директорката и вработените во гимназијата „Јосип Броз Тито“, попладнево се огласи Мартин Костов.. Почнувајќи од денот на инцидентот, 09.02.2024, па се до денес се пласираат лажни вести.

Родител пријавен за вознемирување на директорката и вработени во гимназијата „Јосип Броз Тито“

Канал5 - 24.02.2024

Директорката, педагогот и вработени во скопската гимназија „Јосип Броз Тито“ пријавиле вознемирување од родител на ученичка во нивното училиште. Пријавата ја потврдија и од полицијата, од МВР велат се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Педагог од средно училиште пријавил родител на ученичка во полиција – ги вознемирувал!

ТВ21 - 24.02.2024

На 23.02.2024 во 17.50 часот во Полициската станица Центар А.Д., педагог во средно училиште од Скопје, пријавила дека таа, директорката и вработени во училиштето биле вознемирувани од М.К., родител на ученичка.

Директорката на скопската гимназија ,,Јозип Броз Тито”, педагогот и други вработени пријавиле вознемирување од родител ...

Слободен Печат - 23.02.2024

Денеска во 17 часот и 50 минути во полициската станица Центар педагогот од скопската гимназија ,,Јосип Броз Тито” пријавила дека таа, директорката и вработени во училиштето биле вознемирувани од М.К. родител на ученичка.

Педагoг, директорка и вработени во средно училиште вознемирувани од родител на ученичка

4NEWS - 24.02.2024

На 23.02.2024 во 17.50 часот во Полициската станица Центар А.Д., педагог во средно училиште од Скопје, пријавила дека таа, директорката и вработени во училиштето биле вознемирувани од М.К., родител на ученичка.

Родител на средношколка пријавен во полиција, ги вознемирил вработените

Курир - 24.02.2024

Педагог во скопско средно училиште вчера попладне во полиција го пријавила родителот на една ученичка. -Во 17.50 часот во Полициската станица Центар А.Д., педагог во средно училиште од Скопје, пријавила дека таа, директорката и вработени во ...

Ученичка од ,,Јосип Броз Тито” добила опомена пред исклучување – не зошто ја тепала соученичката туку затоа што ...

Либертас - 24.02.2024

Едно од девојчињата што претепаа 15 годишна соученичка кај грчкиот конзулат, добила педагошка мерка опомена пред исклучување, тврди за Слободен печат директорката на гимназијата Јосип Броз Тито, Силвана Кржовска.

Средношколката која тепаше соученичка доби опомена пред бркање: барала да ѝ го „слика модрото око“

Фокус - 24.02.2024

Една од средношколките кои тепаа соученичка, а беа снимени од нивни врсници, добила опомена пред исклучување од училиштето, изјави за „Слободен печат“ директорката на гимназијата Јосип Броз Тито, Силвана Кржовска.

„ДАЈ ДА ТИ ГО СЛИКАМ МОДРОТО ОКО“: Ученичката која тепаше соученичка во ЈБТ заради ова барање доби опомена пред ...

Фактор - 24.02.2024

По инцидент со ученички од гимназијата Јосип Броз Тито, ученичка вклучена во физичка пресметка каде што девојчиња тепаа 15 годишна соученичка доби опомена пред исклучување како педагошка мерка.