TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски повторно е позитивен на ковид-19

360 степени - 16.08.2022

Инаку, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е вакциниран и ја има прележано болеста, а беше и на лекување на Инфективната клиника. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е заразен со коронавирус и ја откажува денешната посета на Општина Маврово и ...

Мицкоски е позитивен на Ковид-19, ја откажа посетата на Маврово и Ростуше

Слободен Печат - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посетата на општина Маврово-Ростуше, поради тоа што добил симптоми, а потоа и позитивен резултат на ковид–19 на брз антигенски тест.

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Канал5 - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски повторно позитивен на ковид-19

МКД - 16.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ информира дека нивниот лидер Христијан Мицкоски е позитивен на ковид-19. Тој направил брз тест откако почувствувал симптоми на оваа болест и тестот ги потврдил сомнежите, но сепак ќе направи и ПЦР тест.

Мицкоски позитивен на коронавирус

Макфакс - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски развил симптоми на коронавирус, по што добил позитивен резултат на брз антигенски тест, соопштија од партијата. Во текот на денот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот Ковид-19.

Мицкоски со симптоми на коронавирус, откажан денешниот настан

Курир - 16.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ известува дека посетата и настанот на претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во општина Маврово – Ростуше закажан за денес (16.08.2022 година) во 17:45 е откажан. -Причини за негово откажување е развивањето на симптоми од Ковид 19 ...

Мицкоски откажа настан, повторно се заразил од ковид

Независен - 16.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ извести дека посетата и настанот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски во општина Маврово- Ростуше закажан за денес попладне е откажан бидејќи развил симптоми од Ковид 19.

Мицкоски заразен со ковид-19 - ги откажа сите активности

Press24 - 16.08.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го откажа настанот во општина Маврово - Ростуше, кој беше закажан за денеска (16.08.2022) година во 17.45 часот. Како што соопштија од партијата, причини за негово откажување е развивањето на симптоми од ...

Мицкоски во посета на Маврово Рoстуше

Курир - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе биде во посета на општина Маврово Рoстуше. Како што најавуваат од партијата Мицкоски во 17:45 часот ќе биде на плоштадот во населено место Ростуше.

МИЦКОСКИ РАЗВИЛ СИМПТОМИ НА КОВИД-19 Се тестирал со брз тест и испаднал позитивен

+инфо - 16.08.2022

Во текот на денот претседателот Мицкоски ќе биде тестиран со ПЦР тест за вирусот ковид-19, се вели во партиското соопштение. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19, информираше неговата партија преку соопштение.

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Алсат-М - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски со симптоми на коронавирус, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Lider - 16.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ известува дека посетата и настанот на претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во општина Маврово – Ростуше закажан за денес (16.08.2022 година) во 17:45 е откажан. -Причини за негово откажување е развивањето на симптоми од Ковид 19 ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Сител - 16.08.2022

– Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19

MakPress - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростуше, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Опсервер - 16.08.2022

– Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19

4NEWS - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на Маврово-Ростуше

Gostivarpress.mk - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19

ТВ21 - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19

Локално - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Христијан Мицкоски повторно позитивен на ковид-19

Нетпрес - 16.08.2022

ВМРО-ДПМНЕ информира дека нивниот лидер Христијан Мицкоски е позитивен на ковид-19. Тој направил брз тест откако почувствувал симптоми на оваа болест и тестот ги потврдил сомнежите, но сепак ќе направи и ПЦР тест.

Мицкоски позитивен на Ковид-19, откажана посетата на општина Маврово-Ростуше

Бриф - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски повторно позитивен на ковид-19

Н.Македонија - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. – Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19

Скопје инфо - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицкоски позитивен на COVID-19

Кајгана - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја откажа посетата на Општина Маврово и Ростуше, поради појава на симптоми на COVID-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. – Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...

Мицковски се тестирал и по втор пат има ковид

Либертас - 16.08.2022

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивен на ковид-19, информираше неговата партија преку соопштение. Оттаму велат дека токму позитивниот тест за корона е причината за откажување на денешниот настан во Општина Маврово-Ростуше, каде што ...

Мицкоски позитивен на Ковид-19

24Инфо - 16.08.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја откажа посретата на општина Маврово-Ростише, поради појава на симптоми на КОВИД-19 и добиен позитивен резултат на брз антигенски тест. -Ве известуваме дека посетата и настанот на претседателот ...