TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Милионерите“ победија кај Хофенхајм, Лајпциг се лидери во Бундеслигата

Опсервер - 17.10.2020

Борусија Дортмунд победи кај Хофенхајм во дербито на четвротто коло во Бундеслигата по кое на челната позиција се искачи Лајпциг. Хофенхајм пред две недели го декласираа Баерн Минехн, меѓутоа без првиот стрелец Андреј Крамариќ не успеаја да избегнат ...

„Милионерите“ победија кај Хофенхајм, Лајпциг се лидери во Бундеслигата

MTM - 17.10.2020

Борусија Дортмунд победи кај Хофенхајм во дербито на четвротто коло во Бундеслигата по кое на челната позиција се искачи Лајпциг. Хофенхајм пред две недели го декласираа Баерн Минехн, меѓутоа без првиот стрелец Андреј Крамариќ не успеаја да избегнат ...

„Милионерите“ победија кај Хофенхајм, Лајпциг се лидери во Бундеслигата

Денар - 17.10.2020

Борусија Дортмунд победи кај Хофенхајм во дербито на четвротто коло во Бундеслигата по кое на челната позиција се искачи Лајпциг. Хофенхајм пред две недели го декласираа Баерн Минехн, меѓутоа без првиот стрелец Андреј Крамариќ не успеаа да избегнат ...

„Милионерите“ победија кај Хофенхајм, Лајпциг се лидери во Бундеслигата

Макфакс - 17.10.2020

Борусија Дортмунд победи кај Хофенхајм во дербито на четвротто коло во Бундеслигата по кое на челната позиција се искачи Лајпциг. Хофенхајм пред две недели го декласираа Баерн Минехн, меѓутоа без првиот стрелец Андреј Крамариќ не успеаја да избегнат ...