TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукашенко: На коронавирус се подложни оние кои вчера пиеле, а денес пушат

Press24 - 09.04.2020

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, смета дека на зараза од коронавирус се подложни луѓето кои „вчера пиеле, а денес пушат“. „Вие и јас го цениме здравјето на секој пациент повеќе отколку што таа личност самата го цени своето здравје ...

Белоруската фудбалска лига руши рекорди, Лукашенко ги повикува граѓаните да ги наполнат трибините

365 - 09.04.2020

Белоруската фудбалска лига ги живее своите пет минути. Не толку поради квалитетот, колку поради тоа што е единствената сѐ уште активна во Европа, и покрај пандемијата на коронавирусот. Белоруското првенство ги руши сите можни сопствени рекорди на ТВ ...

Лукашенко не попушта пред Ковид-19: Белоруската лига сега е најпопуларна во светот…

Екипа - 09.04.2020

Белорусија и нејзиниот претседател Александар Лукашенко и натаму ги ингорираат сите повици за карантин на државата пред пандемијата на коронавирусот. Лукашенко и натаму тврди дека сето ова е само непотребна психоза, продолжувајќи да ги советува ...

Ковид-19: Како белоруската фудбалска лига стана најпопуларна во светот

360 степени - 08.04.2020

Белорускиот претседател Александар Лукашенко засега ги ингорира сите повици за „затворање“ на државата по примерот на остатокот од светот, нарекувајќи ги стравувањата од епидемијата на коронавирусот „психоза“, сугерирајќи дека вотка и сауна се ...

Лукашенко со нова „експертиза“ за коронавирусот: Болеста ги напаѓа оние кои вчера пиеле алкохол, а денеска пушат цигари

+инфо - 08.04.2020

Белорускиот претседател Александар Лукашенко упати уште едно интересно видување на работите, а тоа е дека коронавирусот ги напаѓа луѓето кои вчера пиеле вотка, а кои денеска пушат цигари. – Сите ми се смееја пред една година кога реков дека треба ...

Лукашенко-19: Ќе го победиме вирусот со вотка, сауни и возење трактор

Оff.net - 08.04.2020

„Секоја пролет е некој вирус, така и сега е некој коронавирус“, оптимистички ќе каже белорускиот асимптоматски лидер кој „лично ги анализирал податоците“ (има човекот завршено Земјоделско) и видел дека тука нема ништо страшно.

Лукашенко: На корона се подложни тие што пиеја вчера, а денес пушат...

Точка - 08.04.2020

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко смета дека на заболување од коронавирус се подложни луѓето кои што пиеле вчера, а денес пушат. Откако неодамна Лукашенко ги советуваше граѓаните на Белорусија дека треба да пијат вотка и да одат во ...

ЛУКАШЕНКО: Луѓето кои „пиеле и пушат денес“ се поподложни на корона вирусот!

Магазин - 08.04.2020

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко смета дека луѓето кои „пиеле и пушат денес“ се поподложни на коронавирусна болест. Потсетете се дека Белорусија е една од ретките земји во Европа која сè уште не воведе режим на самоизолација, рече ...

Нова контроверзна изјава на Лукашенко: Од коронавирус ќе се заразат тие што пиеле вчера, а денес пушат

Локално - 07.04.2020

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко смета дека луѓето кои „пиеле и пушат денес“ се повеќе подложени на заболување од коронавирусот. „Вие и јас (обраќајки му се на народот во Белорусија) го цениме здравјето на секој поединец повеќе ...

Лукашенко ги советуваше граѓаните да пијат вотка и да одат во сауна како заштита од коронавирусот - во Белорусија 13 ...

Press24 - 07.04.2020

Бројот на заразени со коронавирус во Белорусија се искачи од 562 на 700, а како последица на вирусот досега починаа 13 лица, соопштија од белоруското министерство за здравство. Најголемиот дел од заразените имале благи или умерени симптоми, а 53 ...