TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали е ова најубавиот фустан во кој сме ја виделе Меган Маркл? (фото+видео)

Хитпортал - 11.07.2018

Бившата актерка и војвотка од Сасекс се наоѓа во Ирска, на официјално прво службено патување со својот сопруг. Иако беше на мета на новинарите поради нејзиниот конзервативен стил откако се омажи за принцот Хари, Меган успева во периодов да ...

(ФОТО) Меган Маркл ја покорила Ирска со четири беспрекорни аутфити

Екран - 11.07.2018

Војводата и војвотката од Сасекс моментално се во Ирска. Тие заминале веднаш по прославата на годишнината од Кралските воздухопловни сили, и ова е нивното прво официјално патување. Очекувано, Меган Маркл ги спакувала елегантно дизајнираните парчиња ...

Меган Маркл ја покорила Ирска во четири беспрекорни аутфити

Точка - 11.07.2018

Војвотката и војводата од Сасекс моментално се наоѓаат во Ирска, а ова е нивното прво заедничко службено патување. Очекувано, Меган за патувањето спакувала само елегантни дизајнерски парчиња и веќе во неполни два дена нè воодушевила во дури четири ...

Меган Маркл постојано носи ист фустан?

Fashionel - 11.07.2018

Меган Маркл деновиве е на својата прва турнеја во Ирска како Војвотка од Сасекс, па нејзините појавувања се анализираат од сите аспекти. Неодамна се појави во елегантна креација на „Диор“, а за изгледот доби одлични коментари.

Мистериозниот брат на Кејт Мидлтон конечно се појави: Погледнете зошто девојките лудуваат по него

Убавина и Здравје - 11.07.2018

Иако не сака да се појавува на јавни настани, Џејмс Мидлтон не сакал да ја пропушти крштевката на принцот Луис Братот на Кејт и Пипа Мидлтон, кој е најмистериозниот член на познатото семејство, се појавил во палатата Сент Џејмс во многу интересна ...

Пресврт во кралското семејство: Меган во преден план со кралицата Елизабета, Кејт тргната на страна!

Точка - 11.07.2018

По повод прославата на стогодишнината од Кралските воздухопловни сили, членовите на славната монархија, вчера имаа неколку официјални настани. Меѓу нив најзабележана била „неверојатната четворка“ - принцовите Вилијам и Хари, со сопругите Кејт и ...

Мистериозниот брат на Кејт Мидлтон конечно се појави: Погледнете зошто девојките полудеа по него (ФОТО)

Курир - 11.07.2018

Братот на Кејт и Пипа Мидлтон, кој е најмистериозниот член на познатото семејство, се појавил во палатата Сент Џејмс во многу интересна модна комбинација. Џејмс за церемонијата избрал одело со модерен крој.

Меган Маркл: Холивудски гламур во кралска верзија

Кајгана - 11.07.2018

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека вешто учи како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, ...

(ФОТО) Меган Маркл во 3 комбинации за еден ден го покажа холивудскиот гламур

Женски магазин - 11.07.2018

Три бои, три фризури и три фустани го направија најепскиот моден ден на Меган Маркл. Меган го започна утрото на стогодишнината на Кралската воздухопловна федерација, каде што стоеше како дел од Кралската позната четворка и веднаш до кралицата ...

Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц Луи

ЗаЗабава - 11.07.2018

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со трите деца пристигнаа во кралската капела во палатата Сент Џејмс за крштевката на принцот Луи. Ова е првпат петчленото семејство да биде фотографирано заедно во јавност.

Моден маратон: Меган Маркл промени 3 фустани во еден ден (фото)

Црнобело - 11.07.2018

Три различни бои, три различни фризури и три различни фустани носеше Меган Маркл на нејзиниот прв моден маратон во кралската улога. Меган го започна денот на прославата по повод Стогодишнината на Кралската воздухопловна федерација, каде стоеше до ...

(ФОТО) Меган повторно греши: Случајно или намерно!?

Екран - 11.07.2018

Меган, исто така, беше критикувана и за првото појавување на познатиот кралски балкон. Иако таа изгледа отмено, многумина и забележале што имала фустанот со отворени раменици … Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, (36) повторно ја прозиваат поради ...

Сестрата на Меган "распалила" по принц Хари: Тој е слабак, Дајана би се срамела од него

Точка - 10.07.2018

Постарата полусестра на Меган Маркл, 53-годишната Саманта, не престанува да ги провоцира членовите на кралското семејство. Овен што константно ја напаѓа Меган, овој пат се насочила директно на принцот Хари.

Кралицата не се појави на крштевката на принцот Луис

Репортер - 10.07.2018

Семејството на принцот Вилијам за првпат се појави во јавност во полн состав, а поводот беше крштевањето на најмладото дете, принцот Луис. Кралицата Елизабета Втора и нејзиниот сопруг војводата од Единбург не се појавија на приватната церемонија во ...

Крштевката на принцот Луи (ФОТО)

Стандард - 10.07.2018

Двомесечниот принц Луи беше крстен од архиепископот на Кентербери Џастин Велби на приватна церемонија во дворецот „Сент Џејмс“ во Лондон. Третото дете во семејството на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон има шест кумови.

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно го украла шоуто: Шарлот блеснала на крштевката на малечкиот Луис!

Екран - 10.07.2018

Позната по својата самодоверба и ведра природа, слатката принцеза Шарлот не разочарала ниту во понеделникот на крштевањето на нејзиниот помлад брат, принцот Луис. На влезот во капелата „St James’s Palace“, кралското семејство го дочекал ...

„Престани да ги носиш гаќичките на жена ти“: Сестрата на Меган Маркл не ги бира навредите

Убавина и Здравје - 10.07.2018

„Престани да ги носиш гаќичките на Меган и почни да носиш панталони“, му порачала Саманта Маркл на Хари преку Твитер Полусестрата на Меган Маркл не престанува да привлекува медиумско внимание.

Еве што му подари чичко Хари на својот внук, принцот Луис за крштевката

Хитпортал - 10.07.2018

Принцот Луис, третото дете на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е крстен во црквата Св.Џејмс. Малиот принц имал дури шест кумови а целата церемонија прошла во совршен ред. Принцот Хари го прилвече медиумското внимание поради скапоцениот подарок кој ко ...

Кејт блесна на крштевката на принцот Луис

Кајгана - 10.07.2018

Кралското семејство вчера ја одржа крштевката на принцот Луис, третото дете на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, во кралската капела Сент Џејмс во Лондон. Гордата мајка блесна во беспрекорно издание, како и секогаш.

Конечно сите заедно: Кејт Мидлтон и принц Вилијам го крстија нивното трето дете

Убавина и Здравје - 10.07.2018

На обредот не присуствувале кралицата Елизабета и сопругот принц Филип Крштевката се одржала во кралската капела во Лондон и тогаш за првпат јавноста имала можност да го види малиот принц по неговото излегување од породилиштето пред два месеца.

Меган Маркл во маслинесто-зелен стајлинг за прослава во кралството

ЗаЗабава - 10.07.2018

Принцот Хари и Меган Маркл не ја пропуштија крштевката на малиот принц Луи која се одржа во кралската капела во палатата Сент Џејмс. 36-годишната војвотка од Сасекс изгледаше елегантно и префинето во маслинесто-зелен фустан од Ралф Лорен.

Шест кумови го крстија принцот Луис

Fashionel - 10.07.2018

Британскиот принц Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера го крстија своето трето дете, принцот Луис. За разлика од досегашната пракса во рамки на анлиската црква, каде на овој чин присуствуваат двајца крстени кумови, двомесечниот Луис ...

Скриеното значење зад фустанот на Меган Маркл за крштевката на принцот Луис

Црнобело - 10.07.2018

Меган Маркл направи вистински погодок за кршевката на нејзиниот внук. Но, која е симболиката на бојата што ја избра за својот стајлинг? Меган Маркл заедно со нејзиниот сопруг принцот Хари беше дел од крштевката на принцот Луис.

Низ фотки: Кралското семејство ја прослави крштевката на принцот Луис

Црнобело - 10.07.2018

Принцот Луис од Кембриџ вчера беше крштеван во кралската капела во Сент Џејмс палатата. Кејт и Вилијам беа горди родители, чија радост беше очигледна уште од самото пристигнување во палатата.

Се одржа кралската крштевка, Кејт блескаше од среќа, принцезата Шарлот ги шармираше присутните, а Меган воодушеви со ...

Точка - 10.07.2018

Синоќа се одржа кралската крштевка на најмалиот член на кралското семејство, принцот Луи. Кејт го држела принцот во прегратка и блескала од среќа додека надбискупот од Кантербери ги поздравуваше.

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Луис има шест кумови: Хари не е меѓу нив!

Екран - 10.07.2018

Кумови се пријателите на Вилијам – Николас ван Кутсем, Хари Оубри – Флечер, сопственикот на ноќен локал Гај Пели, Роберт Картер, Луси Мидлтон (роднина на Кејт) и Лејди Лора Мид Крштевката на двомесечниот принц Луис, третото дете на принцот Вилијам ...

(ГАЛЕРИЈА) Кралски подарок за кралска крштевка: Принцот Хари не се штедеше за својот внук

Женски магазин - 10.07.2018

Кралското семејство ја прослави крштевката на најмалиот член, принцот Луис, на приватна церемонија во капелата Сеинт Џејмс во Лондон. Додека Кејт Мидлтон се одлучи за креација од Александар Меквин, сите погледи повторно беа насочени кон војвотката ...

Денеска е крштевка на принцот Луис, но поради овој детал сите мислат дека парот прави разлика меѓу женско и машко дете

Скопје24 - 09.07.2018

Британскиот принц Луис, син на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, денеска треба да биде крстен на приватна церемонија во Палатата на Сент Џејмс во Лондон. Архиепископот на Кентербери, Џастин Велби, ќе ја води службата во кралската капела во ...

Кралското бебе си отспа, кралицата не дојде – така помина крштевката на принцот Луи

Таратур - 10.07.2018

На крштелната церемонија на новото кралско бебе, малиот принц Луи се одржа вчера во палтата Сент Џејмс, каде бебето во својата прегратка го донесе мама Кејт Мидлтон. Семејтвото на принцот Вилјам за првпат беше фотографирано во цел состав.

(Фото) Братот на Кејт Мидлтон живее во свој свет

Репортер - 11.07.2018

Иако не сака да се појавува на јавни настани, Џејмс Мидлтон не сакал да ја пропушти крштевката на принцот Луис Братот на Кејт и Пипа Мидлтон, кој е најмистериозниот член на познатото семејство, се појавил во палатата Сент Џејмс во пантолони скратени ...

(Галерија) Холивудски гламур во кралска верзија

Репортер - 11.07.2018

Сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл со секое следно појавување во јавноста покажува дека знае како да се носи со кралската улога. Поранешната актерка нејзиниот беспрекорен моден стил го преточува во кралска елеганција, а ...

Холивудскиот гламур на Меган Маркл – Најдобро издание до сега (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 11.07.2018

Меган Маркл го донесе холивудскиот гламур во Лондон. Таа вчера имаше три важни настани на кои требаше да се појави, па така три бои, три фризури и три фустани го одбележаа модениот ден на војвотската од Сасекс.

Сестрата на Меган “распалила” по принц Хари: Тој е слабак, Дајана би се срамела од него

Пулс24 - 11.07.2018

Постарата полусестра на Меган Маркл, 53-годишната Саманта, не престанува да ги провоцира членовите на кралското семејство. Овен што константно ја напаѓа Меган, овој пат се насочила директно на принцот Хари.

(Видео) Кралското семејство ја прослави крштевката на принцот Луис

Независен - 10.07.2018

Англија - Принцот Луис од Кембриџ вчера беше крштеван во кралската капела во Сент Џејмс палатата. Кејт и Вилијам беа горди родители, чија радост беше очигледна уште од самото пристигнување во палатата.