TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Боба му се слошило, интервенирала и итна помош: Лепа Брена почнала да се гуши од страв за сопругот

Убавина и Здравје - 11.09.2019

Во семејната куќа на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ една сосема обична ситуација за малку ќе завршела трагично – на бившиот тенисер му се слошило, па морала да интервенира и итна помош Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се познати како весели домаќини, а ...

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Поранешниот тениски ас два дена пиел без прекин, што кулминирало со тоа што му се слошило, па се срушил на подот. Српските медиуми пишуваат дека итната помош морала да интервенира во домот на Лепа Брена откако на нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ му ...

Лепа Брена: „Имам автомобили за секоја пригода“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 11.09.2019

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се познати како двојка што сака да ужива во животот, патувањата и во авантурите, но и во скапите автомобили што ги поседуваат во својот „возен парк“. Љубители се на удобно и безбедно возење, поседуваат разни модели ...

Драма во домот на Лепа Брена – Боба два дена пиел , па се онесвестил

Канал5 - 11.09.2019

Српските медиуми пишуваат дека брзата помош интервенирала во домот на Лепа Брена , откако му се слошило на нејзиниот сопруг , Боба Живојиновиќ . Според српски Курир, некогашниот тениски шампион пиел два дена без прекин , така што на крај му се ...

Лепа Брена откри како на 58 години е толку згодна: Секоја вечер јадам ист оброк

+инфо - 11.09.2019

Пејачката својот ден го започнува со јога, а за вечера јаде исклучиво овесни снегулки со ленено семе, малини и капини. Атрактивната пејачка Лепа Брена и во 58. година од животот може да се пофали со беспрекорната линија на која нејзините помлади ...

Аца Лукас прозборе за конфликтот со ЈК и Брена: Знам нешто што НЕ ТРЕБАШЕ да го знам

Слободен Печат - 11.09.2019

Тој во повеќе наврати јавно се расправаше со нив преку социјалните мрежи и како што изјавил за српските медиуми, за тоа има добра причина. Аца Лукас конечно јавно прозборе за конфликтите кои ги има со своите естрадни колешки Јелена Карлеуша и Лепа ...

Драмата во домот на Лепа Брена: На Боба Живојиновиќ му се слошило, па морала да реагира и Брза помош

Вистина.мк - 11.09.2019

Семејството Живојиновиќ е познато по добрите забави кои ги организираат во својот дом. Меѓутоа, како пишуваат српските медиуми една таква ситуација наводно за малку да заврши трагично, пишува еден српски портал.

ЛЕПА БРЕНА откри што е заслужно за нејзиното витко тело (ФОТО)

Слободен Печат - 10.09.2019

Во едно интервју таа откри на кој начин се храни во текот на летото и како ја одржува витката линија. Лепа Брена и во 58-та година изгледа еднакво добро и витко, како и додека беше млада. Сепак, за тоа не е заслужна добрата генетика туку фактот дека ...