TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Наука“ конечно се вивна во вселената, МВС добива нова лабораторија

Кајгана - 22.07.2021

Меѓународната вселенска станица (ISS/МВС) ќе добие нова лабораторија што ќе ја однесе руската ракета Proton-M на 400 километри над Земјата. Ракетата беше лансирана од космодромот Бајконур во Казахстан.

Русија испраќа нова лабораторија во вселената

MTM - 21.07.2021

Русија испраќа нова лабораторија до Меѓународната вселенска станица (ISS), пренесоа агенциите. Мултифункционалниот лабораториски модул „Наука“ се планира да биде лансиран со леталото „Протон-М“ од космодромот Бајконур, кој се наоѓа во Казахстан.

Ракетата „Протон-М" ќе достави нова лабораторија на Меѓународната вселенска станица

Канал5 - 21.07.2021

Меѓународната вселенска станица (ИСС) ќе добие нова лабораторија која денеска ќе ја донесе руската ракета „Протон-М" до станицата која е 400 километри над Земјата. Ракетата треба да биде лансирана од космодромот Бајконур во Казахстан.

Ракетата „Протон-М" ќе достави нова лабораторија на Меѓународната вселенска станица

MakPress - 21.07.2021

Меѓународната вселенска станица (ИСС) ќе добие нова лабораторија која денеска ќе ја донесе руската ракета „Протон-М" до станицата која е 400 километри над Земјата. Ракетата треба да биде лансирана од космодромот Бајконур во Казахстан.