TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Брз рецепт за сладолед со кикирики и карамел кој ќе го јадете без грижа на совест

Екран - 12.07.2018

Сладоледите за многумина се сладок порок од кого не можат да се откажат, особено преку лето. Некогаш не ни е доволен само еден дневно иако сме свесни дека калориски може да замени појадок или вечера.

Жена и куче лижат ист сладолед - сцена во парк го згрози светот и предизвика лавина коментари

Црнобело - 12.07.2018

Близината на жена од Австралија со нејзиното куче го запрепасти светот, но имаше и такви кои ја поддржаа нејзината постапка. Ако имате миленик, тогаш знаете дека во вашите очи тоа не е само куче, туку е ваш најдобар пријател, сопатник и суштество ...

Кога еднаш ќе пробате леб од сладолед ќе имате сосема поинакво мислење за овој десерт!(видео рецепт)

Канал5 - 11.07.2018

Правењето леб не мора да биде ниту тешко ниту комплицирано. Всушност, во прашање е една од најлесните работи на светот ако се придржувате до овој рецепт – а потребни ви се само две состојки.