TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царовска на Алсат: За 2,5 години оставривме 70% програмата на Министерството за труд и социјална политика

Frontline - 15.02.2020

Ако имавме мандат од 4 години ќе имавме реализација од 100 проценти, изјави вицепремиерката за економски прашања и потпретседателка на СДСМ Мила Царовска во интервју за емисијата 360 на Алсат За само две и пол години успеавме да оствариме дури 70 ...

Царовска на Алсат: Со гласање за Законот за ЈО покажуваме дека сме за интересите на државата

Frontline - 15.02.2020

Пратениците во Собранието треба да покажат дека со гласањето за Законот за ЈО всушност правиме чекор плус во политичка стабилизација, но и во приближување кон европското семејство, порача Царовска Сите пратеници кои ќе гласаат за Законот за Јавно ...

Царовска: Лицемерно е после деценија режим и незнаење, Мицковски да нуди економски мерки

24Инфо - 14.02.2020

„Лицемерно е однесувањето на Мицковски затоа што имаа 12 години да ја покачат минималната плата, имаа исто толку време да ги зголемат социјалните трансфери, да ги обештетат стечајците, да ги покачат пензиите… Тоа е истото раководство, тоа се само ...

Царовска: Избори на 12 април, но прво Собранието да ја напише домашната задача и да ги усвои важните закони

Frontline - 14.02.2020

Царовска ги отфрли обвинувањата на опозицијата дека СДСМ бега од избори, додавајќи дека СДСМ е фаворит на изборите Избори на 12 април ќе има, но секако претходно треба да ја напишеме домашната задача во Собрането и да ги усвоиме важните закони, рече ...

Царовска: Бараме да се донесе закон за да ни донесе правда, ВМРО-ДПМНЕ тоа го кочи

Centar - 14.02.2020

Во нејзиното гостување на „360 степени“ во Алсат, Mила Царовска, вицепремиерка на Владата на РСМ и воедно потпретседателка на СДСМ, во однос на ситуацијата со кочењето на законот за обвинителство во Собранието, посочи дека за две ипол години правда ...

Царовска на 360 на Алсат: Сите пратеници кои ќе гласаат за Законот за ЈО се застапници на интересите на државата

Centar - 14.02.2020

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска во емисијата 360 степени на Алсат телевизија изјави дека сите политички партии, сите политички субјекти сакаат да има избори на 12-ти април и дека очекува да има избори, но важно според неа, е прво да ја ...

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, емисија 40 – интервјуа со Мисајловски и Царовска

360 степени - 14.02.2020

Во новото издание на „360 степени“ на ТВ Алсат (14 февруари 2020 г.): – Одвоени интервјуа со потпретседателите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Мила Царовска и Владо Мисајловски: ќе има ли избори на 12 април? ...

(ВИДЕО) Царовска: Изјавата на Николовски беше промислена, без законите и разрешувањето на Мизрахи нема распуштање на ...

360 степени - 14.02.2020

Потпретседателката на СДСМ и вицепремиерка Мила Царовска во интервју за „360 Степени“ ја коментираше изјавата на генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски кој најави можно формирање на ново мнозинство во Собранието доколку се ...

(Галерија) Царовска и Жбогар на закројување на лозје во „Попова Кула“ во Демир Капија

еМагазин - 14.02.2020

Амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар, директорот на Светска Банка, Марко Мантонавели, вицепремиерката Мила Царовска денеска ги посетија винариите „Попова Кула“ во Демир Капија и „Лазар“ кои се дел од шеесетина проекти за развој на туризмот.

Спасовски, Царовска и Димковски ќе кројат лозје во Тиквешијата

+инфо - 14.02.2020

Заменичката на претседателот на Владата, Царовска ќе даде изјава за медиумите во винарската визба „Попова Кула“ во Демир ...

Царовска, Жбогар, Мантованели и Шишак ќе присуствуваат на настан во винариите ,,Попова кула” и ,,Лазар”

Сител - 14.02.2020

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, евроамбасадорот Самуел Жбогар, директорот на канцеларијата на Светска Банка Марко Мантованели и директорката на проектот за локална и регионална конкурентност Антонија Шишак, денеска ќе ги посетат ...

Оливер Спасовски исвиркан во Кавадарци (ВИДЕО)

Курир - 14.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката Мила Царовска и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беа во посета на тиквешкиот регион. Техничкиот премиер Спасовски со свирежи беше дочекан во ...

Царовска од Кр.Паланка: Сите одлуки ќе ги носиме заедно, подеднакво силни и гласни, како што доликува на секоја ...

365 - 13.02.2020

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и Санела Шкријељ, членка на Комисијста за труд и социјална политика на СДСМ вечерва разговараа со жените во Крива Паланка за сите актуелни политики за унапредување на правата на жените и родовата еднаквост.

Царовска, Жбогар и Мантованели во Демир Капија: Со вложување во туризмот го развиваме локалниот економски развој

Бизнис Вести - 14.02.2020

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар и директорот на Светска Банка за Северна Македонија Марко Мантонавели денеска ги посетија винариите Попова Кула во Демир Капија и Лазар кои ...

Царовска и Жбогар во Демир Капија: Со вложување во туризмот до локален економски развој

Макфакс - 14.02.2020

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар и директорот на Светска Банка за Северна Македонија, Марко Мантонавели, ги посетија винариите Попова Кула во Демир Капија и Лазар кои се дел од шеесетина ...

(ВИДЕО) Царовска, Жбогар и Мантованели во Демир Капија: Со вложување во туризмот го развиваме локалниот економски ...

А1 On - 14.02.2020

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар и директорот на Светска Банка за Северна Македонија Марко Мантонавели денеска ги посетија винариите Попова Кула во Демир Капија и Лазар кои ...

Царовска, Жбогар и Мантованели: Со вложување во туризмот го развиваме локоланиот економски разво

Press24 - 14.02.2020

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар и директорот на Светска Банка за Македонија Марко Мантонавели денеска ги посетија винариите Попова Кула во Демир Капија и Лазар кои се дел ...

Царовска и Жбогар во Демир Капија: Со вложување во туризмот до локален економски развој

MTM - 14.02.2020

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар и директорот на Светска Банка за Северна Македонија, Марко Мантонавели, ги посетија винариите Попова Кула во Демир Капија и Лазар кои се дел од шеесетина ...

Оливер Спасовски исвиркан во Кавадарци (ВИДЕО)

Нетпрес - 14.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката Мила Царовска и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беа во посета на тиквешкиот регион. Техничкиот премиер Спасовски со свирежи беше дочекан во ...

Царовска, Жбогар и Мантованели во Демир Капија: Со вложување во туризмот го развиваме локалниот економски развој

Локално - 14.02.2020

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар и директорот на Светска Банка за Северна Македонија Марко Мантонавели денеска ги посетија винариите Попова Кула во Демир Капија и Лазар кои ...

Царовска и Жбогар во Демир Капија: Со вложување во туризмот до локален економски развој

iPortal - 14.02.2020

Вицепремиерката задолжена за економски прашања – Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ – Самуел Жбогар, и директорот на Светска банка за Северна Македонија – Марко Мантонавели ги посетија винарниците Попова Кула во Демир Капија и Лазар, кои се дел од ...

Царовска и Жбогар во Демир Капија: Со вложување во туризмот до локален економски развој

Centar - 14.02.2020

Вицепремиерката задолжена за економски прашања – Мила Царовска, амбасадорот на ЕУ – Самуел Жбогар, и директорот на Светска банка за Северна Македонија – Марко Мантонавели ги посетија винарниците Попова Кула во Демир Капија и Лазар, кои се дел од ...

Царовска: Сите изјави од СДСМ се промислени

Фокус - 15.02.2020

Потпретседателката на СДСМ и вицепремиерка Мила Царовска во интервју за „360 Степени“ ја коментираше изјавата на генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски кој најави можно формирање на ново мнозинство во Собранието доколку се ...