TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем пожар во Сан Франциско, гори градско обележје ВИДЕО

+инфо - 23.05.2020

Повеќе од 125 пожарникари во Сан Франциско се борат со пожарот кој избил кај пристаништето „Рибарски прстен“, јавува CNN . Поголем дел од пристаништето изгорело, но никој не е повреден. Локацијата целосно е евакуирана, а причината за пожарот сѐ уште ...

Најмалку тројца пациенти загинаа во пожар во руска болница (ВИДЕО)

Канал5 - 23.05.2020

Три лица ги загубија животите во пожар што избувна во болница во рускиот регион Татарстан, јави руската агенција Тасс, а пренесува Дпа. Уште четири лица се повредени во пожарот во градот Зеленодолск, околу 650 километри источно од Москва, додека 88 ...

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

А1 On - 23.05.2020

Екипа од СВР Скопје денес ќе врши увид по вчерашниот пожар во Радишани во објект меѓу двете бензински станици. МВР извести дека пожарот е предизвикан од невнимание. „ На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

Пожар во руска болница, две лица загинати

Р.С.Европа - 23.05.2020

Регионалните руски здравствени власти соопштија дека најмалку две лица починале откако електричен спој предизвикал пожар во болница во Централна Русија. Пожарот избувнал во регионот Татарстан при што се повредени најмалку три лица, а евакуиран бил ...

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

А1 On - 22.05.2020

На еден од пожарникарите му се слоши при гасењето на пожарот кој денес изби во објект меѓу двете бензински станици во Радишани. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје, Владимир Симоновски, вели дека пожарникарот веднаш се ...

Изгоре магацин за автоделови во Радишани, го гаснеа 10 противпожарни возила

360 степени - 22.05.2020

Голем пожар на влезот во Радишани во близина на бензинската пумпа „Еурооил“ ги вознемири жителите на населбата и околните места. Според очевидците, пожарникарите брзо интервенирале и успеале да го локализираат пожарот за помалку од еден час.

Изгасен пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

А1 On - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пожарникарите, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема ...

Пожар во полициската станица во Кочани

24Инфо - 22.05.2020

Пожар избувнал вчера во ПС Кочани, но предизвикал само материјална штета. На 21.05.2020 во 11.25 часот во зградата на Полициската станица Кочани, во просторијата за врски, настанал пожар. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната ...

Пожар во близина на бензинска пумпа во Радишани

МКД - 22.05.2020

По интервенцијата за извлекување на автомобил во реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција. Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил".

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

Макфакс - 22.05.2020

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“. Запален е објект, околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари, хаварисани возила. Во моментов интервенираат 5 екипи на Противпожарната служба, со ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Сител - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

ВИДЕО: Пожар до бензинска пумпа во Радишани

А1 On - 22.05.2020

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“. Запален е објект, а околу него може да се види дека има стари возила. Засега нема интервенција од страна на пожарникарските служби, а причината за пожарот е ...

(Видео) Голем пожар во Радишани, градоначалникот Смилевски заедно со пожарникарите

24Инфо - 22.05.2020

Голем пожар избувнал попладнево во населбата Радишани дознава 24 Инфо. Неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво. На самото место веднаш пристигнал и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир ...

Пожар во близина на бензинска пумпа во Радишани

Сител - 22.05.2020

По интервенцијата за извлекување на автомобил од реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција. Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил".

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани- интервенираат пет противпожарни екипи

Press24 - 22.05.2020

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинска пумпа, пренесува „Макфакс“. Запален е објект, околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари, хаварисани возила.

Пожар во Радишани, изгоре магацин за автоделови

Независен - 22.05.2020

Голем пожар избувна попладнево во населбата Радишани, а неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво. На самото место веднаш пристигнал и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски.

Голем пожар во Радишани спроти бензинската пумпа

Курир - 22.05.2020

По интервенцијата за извлекување на автомобил во реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција. Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил”.

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

MTM - 22.05.2020

Во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“, избувна пожар. Запален е објект околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари хаварисани возила. Во моментот интервенираат пет екипи на Противпожарната служба ...

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа

Макфакс - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи спречени се ширењето на пламените јазици и ...

Изгоре магацин за автомобилски делови во Радишани

+инфо - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Канал5 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен Печат - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Курир - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

ВИДЕО: Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Локално - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Пожар во близина на бензинска пумпа во Радишани

Скопје инфо - 22.05.2020

Во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“, избувна пожар. Запален е објект околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари хаварисани возила. Во моментот интервенираат пет екипи на Противпожарната служба ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Press24 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Н.Македонија - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Бизнис Вести - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Изгоре магацин за автоделови во Радишани, го гаснеа 10 противпожарни возила

Фокус - 22.05.2020

Gолем пожар на влезот во Радишани во близина на бензинската пумпа „Еурооил“ ги вознемири жителите на населбата и околните места. Според очевидците, пожарникарите брзо интервенирале и успеале да го локализираат пожарот за помалку од еден час, ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Бриф - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

MakPress - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

iPortal - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

(ФОТО) Изгоре магацин за автоделови во Радишани

Скопје1 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

ФОТО: Јагленосан магацин за автомобилски резевни делови во Радишани

Press24 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа

Точка - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи спречени се ширењето на пламените јазици и ...

Пожар во зградата на Полициската станица Кочани

Опсервер - 23.05.2020

На 21.05.2020 во 11.25 часот во зградата на Полициската станица Кочани, во просторијата за врски, настанал пожар. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Кочани, а повредени лица нема.

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

Press24 - 23.05.2020

Екипа од СВР Скопје денес ќе врши увид по вчерашниот пожар во Радишани во објект меѓу двете бензински станици. МВР извести дека пожарот е предизвикан од невнимание. „ На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

Изгореа паркирани возила и автомеханичарски сервис во Радишани

Канал5 - 23.05.2020

Вчера во скопската населба Радишани избувнал пожар во автомеханичарски сервис , при што изгорел сервисот и паркираните возила во околината. На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

Скопје инфо - 23.05.2020

Екипа од СВР Скопје денес ќе врши увид по вчерашниот пожар во Радишани во објект меѓу двете бензински станици. МВР извести дека пожарот е предизвикан од невнимание. „ На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

Пожарот во Радишани предизвикан при заварување со оксигенска боца

Локално - 23.05.2020

Вчерашниот пожар во Радишани во објект меѓу двете бензински станици е предизвикан од невнимание, соопштија од Министерството за внатрешни работи. „На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

Независен - 23.05.2020

Екипа од СВР Скопје денес ќе врши увид по вчерашниот пожар во Радишани во објект меѓу двете бензински станици. МВР извести дека пожарот е предизвикан од невнимание. „ На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.

Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување

Макфакс - 23.05.2020

Пожарот кој вчера избувна во непосредна близина на бензинска пупа во скопската населба Радишани, настанал од невнимание при заварување во автомеханичарски сервис. Како што информираат од МВР, огнот избувнал додека Н.Р.(43) и З.Е.

Три магацини и повеќе возила изгореа во Радишани, познато е како започнал пожарот

Курир - 23.05.2020

На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.“18“ во населба Радишани-Скопје избувнал пожар во автомеханичарски сервис од невнимание, додека Н.Р.(43) и З.Е.(29) заварувале со оксигенска боца.

Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување

Точка - 23.05.2020

Пожарот кој вчера избувна во непосредна близина на бензинска пупа во скопската населба Радишани, настанал од невнимание при заварување во автомеханичарски сервис. Како што информираат од МВР, огнот избувнал додека Н.Р.(43) и З.Е.

Три магацини и повеќе возила изгореа во Радишани

Нетпрес - 23.05.2020

На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.“18“ во населба Радишани-Скопје избувнал пожар во автомеханичарски сервис од невнимание, додека Н.Р.(43) и З.Е.(29) заварувале со оксигенска боца.

Тројца загинати во пожар во руска болница

Сител - 23.05.2020

Три лица го загубија животот во пожар што избувна во болница во рускиот регион Татарстан, јави денеска руската агенција ТАСС. Уште три лица се повредени во пожарот, кој изби во текот на ноќта во градот Зеленодолск, околу 650 километри источно од ...

Тројца загинати во пожар во руска болница

А1 On - 23.05.2020

Три лица го загубија животот во пожар што избувна во болница во рускиот регион Татарстан, јави денеска руската агенција ТАСС. Уште три лица се повредени во пожарот, кој изби во текот на ноќта во градот Зеленодолск, околу 650 километри источно од ...

Тројца загинати во пожар во руска болница

24Инфо - 23.05.2020

Три лица го загубија животот во пожар што избувна во болница во рускиот регион Татарстан, јави денеска руската агенција ТАСС. Уште три лица се повредени во пожарот, кој изби во текот на ноќта во градот Зеленодолск, околу 650 километри источно од ...

Тројца загинати во пожар во руска болница

Опсервер - 23.05.2020

Москва, 23 мај 2020 () – Три лица го загубија животот во пожар што избувна во болница во рускиот регион Татарстан, јави денеска руската агенција ТАСС. Уште три лица се повредени во пожарот, кој изби во текот на ноќта во градот Зеленодолск, околу 650 ...

Тројца загинати во пожар во руска болница

MakPress - 23.05.2020

Три лица го загубија животот во пожар што избувна во болница во рускиот регион Татарстан, јави денеска руската агенција ТАСС. Уште три лица се повредени во пожарот, кој изби во текот на ноќта во градот Зеленодолск, околу 650 километри источно од ...