TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски на Самитот на ЕПП : Македонија припаѓа во ЕУ и затоа барам да ја извршите својата улога во ширењето на оваа ...

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски денеска се обрати на Самитот на Европските народни партии (ЕПП) , што се одржува во Загреб, Хрватска. ,,Живееме во период кога нашите политички противници се борат со нас на политичката сцена со ...

Туск ќе се бори за гласачите против популистите

Нетпрес - 20.11.2019

Претседателот на Европскиот совет на заминување, Доналд Туск, изјави во средата во Загреб дека му е доста да биде првиот европски бирократ и дека тргнува во борба за избирачите против популистите, што ќе стане нов челник на Европската народна ...

Мицкоски на самит на ЕПП: Република Македонија припаѓа на ЕУ, после 12-ти април проевропска Влада ќе ги поттикне ...

Алфа - 20.11.2019

Европеизацијата на нашето општетсвото одвнатре е единствениот начин да се постави нашата нација на брз пат кон членство во Европската Унија, порача Лидертот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред лидерите на сестринските партии на конгресот на ЕПП ...

Мицкоски: Како Македонци ние припаѓаме на европското семејство затоа што споделуваме европски вредности

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре е во Загреб каде присуствува на самитот на Европската Народна Партија. Вечерва тој одржа и свој говор пред присутните, а Европската народна партија на својот Тивтер профил ги објави ...

(ВО ЖИВО) Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конгресот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можете да го проследите од 26-та до 30-та мин. од ова обаќање во живо на претставниците кои учествуваат на конгресот на Европската народна ...

Мицкоски се сретна со Туск - побарана поддршка за евроинтеграциите на земјава

Сител - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски на средба со претседателот на ЕК изразил загриженост за состојбите во држвата и побарал поддршка за евроинтеграциите. Мицковски говорел дека во државата недостасува правда, има зависен и корумпиран ...

Николоски: ХДЗ е традиционален партнер на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 20.11.2019

Во дневникот на Алфа ТВ изјава имаше Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој посочи дека ХДЗ е повеќедецениски партнер на ВМРО-ДПМНЕ, и нема поблизок партнер на ВМРО-ДПМНЕ од ХДЗ.

Николоски од Загреб: Доналд Туск силно ќе го поддржи ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања

Курир - 20.11.2019

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски е на конгресот на Народната Европска Партија во Загреб каде ќе се избира нов претседател на Европската народна партија, ова денеска за Алфа телевизија го истакна ...

Конгрес на ЕПП: Хрватска му ја отвора вратата на Западен Балкан?

Deutsche Welle - 20.11.2019

На конгресот на Европската народна партија (ЕПП) во Загреб една од темите е и перспективата на пристапување кон ЕУ за земјите од Западен Балкан. Демохристијаните очекуваат Хрватска тука да има важна улога.

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари и само така има напредок (ВИДЕО)

Курир - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

Макфакс - 20.11.2019

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство. За местото претседател на ЕПП се кандидира претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск.

Мицкоски се сретна со лидерот на албанската опозиција Баша

Република - 20.11.2019

Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Lulzim Basha . Разменивме искуства, размислувања и погледи за иднината на нашите земји и регионот. Пред нас имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав ...

Мицкоски со повеќе билатерални средби во рамки на самитот на ЕПП во Загреб

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна Партија ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Јирки Катајнен

Курир - 20.11.2019

Се сретнав со Јирки Катајнен, досегашен еврокомесар, потпретседател на Европската комисија за работни места, раст, инвестиции и компетитивност и поранешен премиер на Финска. На средбата дискутиравме за новите технологии и инвестиции на ЕУ и ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП- На агендата билатерални средби и состанок со Претседателот на Европскиот ...

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Курир - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

(Во живо) Прес конференција на Христијан Мицкоски

24Инфо - 28.04.2020

Прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Прес конференција Прес конференција 28.04.2020 Posted by Hristijan Mickoski on Вторник, 28 април ...

Николоски ексклузивно за Сител: Утре изутрина ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари билатерална средба со Доналд Туск

Курир - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 28.03.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува прес-конференција. Истата Ви ја пренесуваме во ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 01.12.2019

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот. ...

Прес-конференција на Мицкоски во 14:15 часот

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во 14:15 часот ќе одржи прес-конференција. Истата, според најавата од партијата, ќе се одржи во просториите на Центар за комуникации на ...

Доналд Туск е единствен кандидат за лидер на ЕПП

MakPress - 18.11.2019

Полјакот Доналд Туск, претседател на Европскиот совет, е единствениот кандидат за лидер на Европската народна партија (ЕПП), соопшти денеска десничарската паневропска партија, цитирана од француските медиуми.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ дел од конгресот на ЕПП, утре на билатерална средба со Доналд Туск

MakPress - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

За утре закажана билатерална средба ВМРО-ДПМНЕ – Доналд Туск

Република - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

КОНГРЕС НА ЕПП ВО ЗАГРЕБ: На агендата е избор на ново раководство

Слободен Печат - 20.11.2019

Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП. Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Опсервер - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

А1 On - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Нетпрес - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

Република - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

24Инфо - 20.11.2019

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство. За местото претседател на ЕПП се кандидира претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск.

Во Загреб почнува конгрес на ЕПП

MakPress - 20.11.2019

Конгрес на Европската народна партија (ЕПП) почнува денеска во Загреб, а важна точка на агендата е избор на ново раководство. Претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск, се кандидира за функцијата претседател на ЕПП.

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски на дводневен самит на ЕПП во Загреб

Мета - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за надворешни ...

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП: На агендата билатерални средби и состанок со Претседателот на Европскиот ...

Република - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ на Конгрес на ЕПП во Загреб

Канал5 - 20.11.2019

Делегација од ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски ќе присуствува на дводневниот самит на Европската Народна Партија (ЕПП) кој се одржува во Загреб, Хрватска. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, ќе се сретне и со Туск

Н.Македонија - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски ќе се обрати на конгресот на ЕПП

Нетпрес - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

24Инфо - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски ќе учествува на самитот на ЕПП во Загреб

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на ...

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП

Алфа - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Во Загреб почнува Конгресот на ЕПП

Centar - 20.11.2019

Во Загреб денеска почнува Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), а важна точка на агендата е избор на ново раководство. За местото претседател на ЕПП се кандидира претседателот на Советот на ЕУ во заминување, Доналд Туск.

Мицкоски во Загреб на самитот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Точка - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

Centar - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата ...

Мицкоски со тимот за меѓународна соработка на дводневен самит на Европската Народна Партија (ЕПП) во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски , членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски / Timco Mucunski и претседателката на комисијата за надворешни ...

Мицкоски во Загреб на Конгресот на ЕПП, најавена е и средба со Доналд Туск

MTM - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата ...

Мицкоски: Туск, како пријател на нашата земја, изрази подготвеност да помогне на патот кон Европската Унија

Слободен Печат - 20.11.2019

На средбата изразив загриженост за состојбите во Република Македонија, недостигот на правда, зависниот и корумпиран правосуден систем, како и растечката сиромаштија, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите потенцијали и пријателства да се одблокира европскиот пат

Република - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски, членот на ИК и секретар за меѓународна соработка Влатко Ѓорчев, меѓународниот секретар Тимчо Муцунски и претседателката на комисијата за ...

Мицкоски: Туск, како пријател на нашата земја, изрази подготвеност да помогне на патот кон ЕУ

Алфа - 20.11.2019

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија, оствари средба со претседателот на ЕК, Доналд Туск, од која Мицкоски објави и фотографии на својот Фејсбук профил.

Мицкоски се сретна со Доналд Туск

Скопје1 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Побарав поддршка за европските интеграции, Туск е подготвен да помогне

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...