TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТЕЛЕСНА ЕВОЛУЦИЈА НА НАЈМЛАДАТА МИЛИОНЕРКА: Нема да ја препознаете на стари слики

Во Центар - 30.09.2022

Кајли Џенер толку многу се промени во изминатите неколку години што нема речиси никаква врска со симпатичната тинејџерка од старите фотографии. Кали Џенер има само 25 години, а досега има направено голем број интервенции за да го промени својот ...

Тристан Томпсон ја запросил Клои 6 месеци пред да се разделат поради неговото неверство

Слободен Печат - 30.09.2022

Кошаркарот Тристан Томпсон тајно ја запросил Клои Кардашијан во декември 2020 година, но таа го одбила. Шокантната тајна беше откриена во четврточната епизода од реалното шоу „The Kardashians“ кога Ким Кардашијан рече дека Клои никогаш не ни кажала ...

Кајли Џенер го освои Париз со полупроѕирниот фустан со „стратешки“ распоредени парчиња црвена ткаенина

Еспресо - 30.09.2022

Кајли Џенер го посети Париз за Модната недела. Таа го привлече вниманието на многумина појавувајќи се во полупроѕирен фустан. Избра фустан составен од „стратешки“ распоредени парчиња црвена ткаенина во комбинација со проѕирни мрежести делови.

(Фото) Нема да ве остави рамнодушни! Кајли Џенер се појавила во Париз во екстремно предизвикувачко издание

Точка - 30.09.2022

Кајли Џенер привлекла внимание за време на вечерното излегување во Париз и посетата на тамошната модна недела, појавувајќи се во полупроѕирен фустан. За излегувањето во главниот град на Франција, Џенер избрала фустан составен од „стратешки“ ...

Кајли Џенер прошета во две модни комбинации во ист ден: Провокативноста е она што ги спојува

Попара - 30.09.2022

Кајли Џенер е позната како личност која остава силен впечаток кај публиката со своите комбинации каде и да се појави. Истото го направи и синоќа, кога се појави на ревијата на познатата куќа „Balmain“.

Кајли Џенер за драмата околу името на синот: Зошто го нарече Волф, па се предомисли

Хаштаг - 30.09.2022

За сѐ е „виновна“ нејзината сестра Клои, која имала одлучувачка улога... Кајли Џенер на 2 февруари оваа година на свет донесе син , на кој му го даде името Волф. Меѓутоа, само еден месец подоцна, таа одлучи дека нејзиниот наследник нема да се вика ...

(Фото) Каније Вест на „профилна“ на Инстаграм ја стави поранешната тешта: „Порнографијата ми го уништи семејството“

Точка - 29.09.2022

Каније Вест тврди дека сака да запре со провокации кон семејството Кардашијан-Џенер, но после последниот потег – официјално никој не му верува. Каније Вест на профилната фотографија на Инстаграм ја ставил поранешната тешта, Крис Џенер, која преку ...