TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мацари назначен за нов тренер на Калјари

Екипа - 15.09.2021

Калчолигашот Калјари го назначи, Валтер Мацари за нов тренер. Поранешниот тренер на Наполи, Торино и Вотфорд потпиша три годишен договор со клубот од Сардинија. Тој во Калјари доаѓа на местото на Леонардо Семпличи кој доби отказ по освоениот само ...

Официјално: Мацари е нов тренер на Каљари

24Фудбал - 15.09.2021

Каљари брзо најде нов тренер, Валтер Мацари ќе биде нивниото нов предводник. По поразот од Џенова, Каљари му даде отказ на Леонардо Семплици, а денеска го потврди новиот тренер. Тимот ќе го води Валтер Мацари кој стави потпис на тригодишен договор ...

Мацари нов тренер на Каљари

Курир - 15.09.2021

Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари. Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак потпиша договор со клубот до крајот на јуни 2024 година. Претходниот предводник на Каљари беше Леонардо Семпличи, кого управата ...

Мацари нов тренер на Каљари

Нова ТВ - 15.09.2021

Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари. Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак потпиша договор со клубот до крајот на јуни 2024 година. Претходниот предводник на Каљари беше Леонардо Семпличи, кого управата ...

Мацари нов тренер на Каљари

365 - 15.09.2021

Каљари, 15 септември 2021 (МИА) – Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари. Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак потпиша договор со клубот до крајот на јуни 2024 година.

Мацари нов тренер на Каљари

Опсервер - 15.09.2021

– Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари. Педесет и деветгодишниот италијански фудбалски стручњак потпиша договор со клубот до крајот на јуни 2024 година. Претходниот предводник на Каљари беше Леонардо Семпличи, кого управата ...