TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕП - Хрватска 2018: Романците Дин - Дину го судат дуелот Македонија - Словенија

Сител - 13.01.2018

Денешниот натпревар меѓу Македонија и Словенија ќе го судат романските судии Дин и Дину. Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов кои судат на овој шампионат вчера на првиот ден го судеа дуелот Шведска - ...

На Македонија ќе и судат Романци, Начевски и Николов го добија мечот Шведска - Исланд

МКД - 11.01.2018

Познати се судиите за натпреварите од првото коло на Европското првенство во Хрватска, на мечот помеѓу Македонија и Словенија правдата ќе ја делат Романци. Романските судии Константин Дин и Сорин Лаурентиу Дину се делегирани за воведниот меч на ...

Познати судиите што ќе и судат на Македонија

Спортклуб - 11.01.2018

До денеска беше неизвесно кои судии ќе делат правда на премиерниот меч на Македонија на Европското првенство во Хрватска. Таа задача им припадна на судиската двојка од Романија, Сорин Лауренту и Константин Дин.

Начевски и Николов ќе настапат први. На Македонија и на Словенија ќе им судат Романци

РК Металург - 11.01.2018

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски/Славе Николов ќе ја имаат честа да ја судат првата средба на ЕП во Хрватска. Тие ќе ја делат правдата на средбата од првото коло во групата “А“, меѓу селекциите на Шведска и на Исланд.

Романци ќе ѝ судат на Македонија, Начевски и Николов на Шведска - Исланд

Gol.mk - 11.01.2018

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги делегираше судиите за 1. коло од ракометното Европско првенство (ЕП) кое се игра во Хрватска, а правдата на Македонија-Словенија ќе ја делат судии од Романија.

Николов и Начевски ќе судат на отварањето на шампионатот, романска комбинација за првата битка на Македонија

Дерби - 11.01.2018

Најдобриот македонски судиски пар, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе судат на отворањето на европскиот шампионат во Хрватска. Тие ќе го судат мечот во Сплит од групата А меѓу Шведска и Исланд кој утре се игра од 18:15 часот, термин во кој силите ќе ...

Романска судиска двојка на натпреварот Македонија-Словенија

Спортски - 11.01.2018

Првиот натпревар за Македонија на првенството како што е познато е Словенија (13 јануари), битка која ќе ја води романската судиска двојка Сорин-Лаурентиу Дину и Константин ...

Романска судиска двојка на натпреварот Македонија-Словенија

Република - 11.01.2018

Првиот противник на Македонија на првенството во ракомет кое се игра во Хрватска е Словенија. Натпреварот е закажан за сабота, 13 јануари, а битка која ќе ја води романската судиска двојка Сорин-Лаурентиу Дину и Константин Дин.

ФОТО: Ова се судиите за натпреварот Македонија-Словенија

Курир - 11.01.2018

Првиот противник на Македонија на ракометното првенство кое се игра во Хрватска е Словенија. Натпреварот е закажан за сабота, 13 јануари. Натпреварот ќе го суди романската судиска двојка Сорин-Лаурентиу Дину и Константин ...

Романски судии ќе ја делат правдата на натпреварот Македонија – Словенија

Шеталиште - 12.01.2018

Делегирани се судиите за натпреварите од првото коло на Европското првенство во Хрватска, на мечот помеѓу Македонија и Словенија правдата ќе ја делат Романци. Романските судии Константин Дин и Сорин Лаурентиу Дину се делегирани за воведниот меч на ...

Македонци на отворањето: Начевски и Николов ќе го судат првиот натпревар на ЕП

24 Ракомет - 12.01.2018

Најдобрата македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, со секое ново големо натпреварување, само ја потврдуваат високата класа. Европската ракометна федерација им ја додели довербата и честа, да ја судат првата средба на ЕП во ...

Николов и Начевски ќе судат на отварањето на ЕП во Хрватска, романски судии за првата битка на Македонија

Република - 11.01.2018

Најдобриот македонски судиски пар, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе судат на отворањето на европскиот шампионат во Хрватска. Тие ќе го судат мечот во Сплит од групата А меѓу Шведска и Исланд кој утре се игра од 18:15 часот, термин во кој силите ќе ...