TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радост за Русија, Газински го постигна првиот гол на Светското првенство (ВИДЕО)

МКД - 14.06.2018

12 минути беа потребни да биде постигнат првиот гол на Светското првенство во Русија, домашната селекција поведе преку Јури Газински. Офанзивен фудбал играат и Русија и Саудиска Арабија, поконкретни се домаќините кои поведоа рано во мечот.

Вистински спектакл на Роби Вилијамс на отворањето на Светското Првенство 2018 (видео)

Црнобело - 14.06.2018

Роби Вилијамс вели дека минал многу во својата кариера, но никогаш не бил повозбуден отколку на настапот на отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018. Денес се случи отворањето на Светското Првенство во фудбал 2018 на стадионот Лужники во ...

Роби Вилијамс покажа среден прст на отварањето на Мундијалот! (фото+видео)

Спортски - 14.06.2018

Денес во спектакуларен настап беше отворено Светското првенство во Русија , првиот натпревар го играат Русија и Саудиска Арабија. На церемониата на отварање на Мундијалот пееше познатиот пејач Роби Вилијамс, но на Твитер фановите успее да забележат ...

Првиот гол на Мундијалот… Русија чекаше само 12 минути за да ја „стресе“ С. Арабија (ВИДЕО)

Екипа - 14.06.2018

Не се чекаше долго за првиот погодок на 21. Светско првенство… Домаќинот Русија по само 12 минути игра дојде до предност против Саудиска Арабија од 1-0 од првата посериозна акција и првиот шут на домашните.

(ВИДЕО) Падна првиот гол на Мундијалот, Русија води

Спортклуб - 14.06.2018

Јури Газински е стрелец на првиот гол на 21. Светско првенство што се одржува во Русија. Домашната селекција по 12 минути игра го отвори резултатот во дуелот со Саудиска Арабија и тоа во првиот удар кон противничкиот гол.

Постигнат е првиот гол на Мундијалот: Русија поведе против Саудиска Арабија! (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.06.2018

На отворањето постигнат е првиот гол на Светското првенство во Русија. Русија, домаќинот на Светското првенство дојде до почетно водство во првиот дуел на големиот фудбалски турнир против Саудиска Арабија. Газински во 12.

Историја: Јури Газински стрелец на првиот гол на Мундијалот! (видео)

Спортски - 14.06.2018

Фудбалерот на домаќинот, Русија, Јури Газински го запиша своето име во историјата постигнувајќи го првиот гол на ...

Роби Вилијамс спектакуларно го отвори Мундијалот, но за кого беше наменет средниот прст!? (фото)

Спортски - 14.06.2018

Денес во спектакуларен настап беше отворено Светското првенство во Русија , првиот натпревар го играат Русија и Саудиска Арабија. На церемониата на отварање на Мундијалот пееше познатиот пејач Роби Вилијамс, но на Твитер фановите успее да забележат ...

(Видео) Почна најголемиот спектакл во Москва

Макфакс - 14.06.2018

Во Москва почна најголемиот спортски спектакл на планетата. Околу 80.000 луѓе присуствуваат на отворањето на московскиот стадион Лужњики. По феноменалните кореографии на танц групите и настапот на Роби Вилијамс, почна натпреварот Русија-Саудиска ...

(ВИДЕО) Претера ли малку: Роби Вилијамс со среден прст на отворањето на Мундијалот

Спортклуб - 14.06.2018

Целото внимание денеска е насочено кон Москва каде беше отворено Светското првенство во фудбал. На отворањето, меѓу другите, настапи познатиот пејач Роби Вилијамс кој направи неочекуван потег.

Роби и Роналдо на центарот на „Лужњики", за да го отворат Мундијалот!

SportMedia - 14.06.2018

Честа да го отворат 21. Светско првенство во фудбал им припадна на домаќините селекцијата на Русија и на Саудиска Арабија, кои истрчаа на стадионот „Лужњики" во Москва. Честа да го отворат 21.

СПЕКТАКЛОТ ОТВОРЕН: Роби Вилијамс и Роналдо го отворија Мундијалот (видео)

Спортски - 14.06.2018

Светското првенство е ОТВОРЕНО! Фудбалерите на Русија и Саудиска Арабија веќе се на теренот! Половина час пред почетокот на натпреварот започна церемонијата со кое свечено беше отворено Светското првенство! На отварањето присуствуваше светски ...

Свечено отворен Мундијалот 2018 во Русија

Оff.net - 14.06.2018

Дојде и тој ден после четири години чекање, квалификации, борби, дуели, табели... Започна Светското првенство во ...

Со музиката на Роби Вилијамс и руските оперски диви отворен Мундијалот 2018 (ФОТО)

Екипа - 14.06.2018

Со музиката на Роби Вилијамс придружуван од руските оперски диви и бројни оперски пеачи од Русија свечен отворено 21. Светско првенство – Русија 2018! На убав начин отворен е најскапиот Мундијал во историјата, Светско првенство кое ќе чини 12 ...

Роби Вилијамс го отвори 21. Светско фудбалско првенство, Путин Не очекува чуда од рускиот тим

Сакам да кажам - 14.06.2018

Танчари и жонглери во боите на репрезентациите-учеснички, британската поп-ѕвезда Роби Вилијамс и руски класични музичари, вклучувајќи ја и сопранистката Аида Гарифулина, се изменуваа во настапите на теренот на стадионот „Лужники“ во Москва, ...

ФОТО: Спектакуларно отворање на СП, Роби Вилијамс ја „загреа“ Москва

Gol.mk - 14.06.2018

Светското првенство (СП) во фудбал официјално е отворено и е во исчекување на првата средба на турнирот меѓу Русија и Саудиска Арабија. Атмосферата на стадионот „Лужники“ ја вжешти Роби Вилијамс, кој ги изведе своите најпознати хитови и ги разигра ...

Отворањето на Мундијалот во знак на Роби Вилијамс

Спортклуб - 14.06.2018

Чинот на свеченото отворање на Светското првенство во фудбал кое е најава на првиот натпревар меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија мина во знак на познатото музичко име Роби Вилијамс. Присутните гледачи на стадионот Лужнки имаа можност да ...

Причини за радост за Мундијалот има доволно

Deutsche Welle - 14.06.2018

СП 2018 во Русија почнува но кај некои уште недостасува вистинската еуфорија. За уредникот во спортска редакција во ДВ, Јоша Фибер причините се очигледни, но сепак се надева дека ова ќе биде одлично првенство.

Путин посака добредојде, Светското првенство почна

Независен - 14.06.2018

Рускиот претседател Владимир Путин им посака добредојде на сите 32 учеснички на Светското првенство во фудбал што од денеска до 15 јули ќе се игра во Русија. Тој рече дека фудбалот е повеќе од игра, туку обединувачки фактор во љубовта.

Роби Вилијамс го отвори Светското во Русија

Стандард - 14.06.2018

Светското првенство во Русија и официјално беше отворено. Неколку минути остануваат до првиот судиски сигнал од првиот натпревар од турнирот помеѓу „зборнаја“ и Саудиска Арабија. Дуелот на стадионот „Лужники“ во Москва започнува во 17 часот, а ...

Официјални состави: Русија - Саудиска Арабија

24Фудбал - 14.06.2018

Дојде денот, почнува Светското фудбалско првенство во Русија, на премиерата во Москва домаќинот игра против селекцијата на Саудиска Арабија. Светот во наредниот месец ќе гледа кон Русија, почнува Светското првенство во фудбал.

Фотогалерија: Центарот на светот и градот кој во овој момент живее за фудбалот – Москва!

Спортски - 14.06.2018

Полека влегуваме во последниот час до почетокот на Мундијалот во Русија! На теренот од 17:00 часот на Лужњики Арената ќе истрчаат Русија и Саудиска Арабија, а половина час претходно ќе започне церемонијата на отварање на Мундијалот.

„Даваи на максимум“: Русија против Саудиска Арабија во битка за Москва

Нова ТВ - 14.06.2018

Русија како земја домаќин е подготвена, репрезентациите веруваат дека одлично работеа и се подготвени за претстојните предизвици, јавноста е на готовс и со нетрпение одбројува до почетокот на магијата што по 21. пат ќе завладее со планетата.

Ибрахимовиќ пристигна во Русија и направи шоу: Тек кога ќе ја слушнете пораката која ја имаше за неговиот тим (ВИДЕО)

Курир - 14.06.2018

Златан Ибрахимовиќ како што најави дојде на Светското првенство. Секако не поради настап, барем не фудбалски. Легендарниот шведски фудбалер беше гостин на еден настан во Москва, но логично зборуваше за Мундијалот.

Мундијалска еуфорија: Почеток на 21. Светско фудбалско првенство!

Екипа - 14.06.2018

Триесет и два тима, 64 натпревари во 32 дена, 12 стадиони во 11 града распространети на околу три илјади километри. Ова се основите бројки за 21. Светско фудбалско првнество кое денеска почнува во Русија.

Нова ТВ предлог тип: Русија – Саудиска Арабија 1&3+

Нова ТВ - 14.06.2018

Нова ТВ за време на Светското првенство во Русија ќе објавува свои предлог типови за конечниот исход на натпревари со надеж дека ќе бидеме од помош на обложувачите за добивки во месецот на фудбалот.

Започнува Светското фудбалско првенство во Русија

Глас на Америка - 14.06.2018

Бразил, Франција, Шпанија, Аргентина и бранителот на титулата Германија, се меѓу фаворитите МОСКВА — Светското првенство во фудбал започнува денес со домаќинот Русија против Саудиска Арабија.

Кога започува Мундијалот и Ибра е сериозен: Светското првенство е најдоброто нешто за еден играч

Спортски - 14.06.2018

Денес започнува Светското првенство фудбал, Шведска се пласираше на Мундијалот, но сепак нема да имаме прилика да уживаме во мајсториите на големиот Златан Ибрахимовиќ. Ибра одлучи да не игра на Мундијалот, потоа во свој стил изјави и дека Светското ...

ВИДЕО: Мундијалот е веќе почнат – се играше фудбал уште рано наутро по улиците во Русија

Спортклуб - 14.06.2018

Од денеска започнува најфудбалскиот месец кој го чекаме 4 години од Бразил, Мундијалот кој годинава ќе се одржува во Русија. Први денеска отвараат домаќините, селекцијата на Русија против Саудиска Арабија, со почеток од 17 часот.

СП 2018: Домаќинот Русија и С.Арабија го отвораат фудбалскиот Мундијал

Сител - 14.06.2018

Во Москва започна најголемиот спортски настан летово, 21.вото Светското фудбалско првенство. 24 репрезентации поделени во осум групи се дел од фудбалскиот Мундијал во Русија. На Мундијалот ќе настапат 32 земји кои ќе бидат распоредени во осум групи.

Русија - Саудиска Арабија на отворањето на 21 -от Светски шампионат

Канал5 - 14.06.2018

Селекциите на Русија и Саудиска Арабија ќе го отворат 21-то Светско фудбалско првенство со премиерниот натпревар што за околу еден час ќе се одигра на стадионот ,,Лужники,, во Москва. Се оценува дека на стартот на мундијалот повеќе тежина и ...

Саудиска Арабија против Русија ќе брка прво изненадување на СП

Gol.mk - 14.06.2018

Со денешниот меч меѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија (17.00) и официјално ќе започне долгоочекуваното Светско првенство во фудбал, кое ќе трае до 15 јули, кога ќе се одигра големото финале.

Мурињо типува: Русија сигурно победува

Екипа - 14.06.2018

Жозе Мурињо е дел од тимот на стручни аналитичари кои во Русија во живо ќе го следат овој мундијал, а за „специјалниот“ нема дилеми околу победникот на премиерниот меч на СП 2108, во кој во 17 часот силите ќе ги одмерат Русија и Саудиска Арабија.

НАЈАВА Русија – Саудиска Арабија: Состави, квоти, интересни факти

Спортски - 14.06.2018

Денес точно во 17 часот сите очи ќе бидат вперени во Москва каде што започнува 21-то Светско фудбалско првенство. Честа да го отворат Мундијалот ќе ја имаат домаќинот Русија и Саудиска Арабија, две репрезентации од Групата А.

Започнува фудбалската треска Русија 2018

Бизнис Инфо - 14.06.2018

Денес стартува светското првенство во фудбал, најважната споредна работа во светот. Во пресрет на едномесечната фудбалска треска која ни престои, CNN сумираше повеќе интересни факти низ бројки.

НАЈАВА МУНДИЈАЛ – Од денес светот е фудбал!

Спортски - 14.06.2018

Од денес па се до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна теба во целиот свет и тоа нема да се промени се додека судиите не означат крај на 21-то Светско првенство кое денес започнува во Русија.

Роби Вилијамс ќе настапи на отворањето на Светското првенство во фудбал

Точка - 14.06.2018

Британскиот музичар Роби Вилијамс најави дека ќе настапи на отворањето на овогодишното отварање на Светското првенство во фудбал. Познат по хитот “Angels”, поранешниот член на груапата “Take That”, ќе настапи пред околу 80.000 луѓе на стадионот ...

Кој е најдебел, кој е најстар, кој е најнизок..

SportMedia - 14.06.2018

Ви го претставуваме Светското првенство низ бројки. За многу повеќе информации прочитајте во денешното издание на дневниот весник „Спорт“ Ова ќе биде ПРВО Светско првенство кое ќе се одржува на два континента (географски гледано) 2 дебитанти на ...

Ова делува застрашувачки: Дешамп ги одбра првите 11. за Австралија!

Спортски - 14.06.2018

Денеска во Русија почнува толку очекуваното Светско првенство, а ќе го отвори домаќинот Русија против селекцијата на Саудиска Арабија. Една од репрезентациите од кои се очекува многу на ова првенство е Франција.

Ибра типува на Германија, а кога го прашаа за Шведска одговори во свој стил

24Фудбал - 14.06.2018

Златан Ибрахимовиќ нема да игра на Светското првенство во Русија каде што ќе биде неговата репрезентација, за него фаворит е Германија. Германија ја брани титулата, но според обложувалниците и најголемиот дел од фудбалската јавност, Бразил е ...

Фудбалот е спортски празник што мора да биде надвор од политиката

Н.Македонија - 14.06.2018

Дали сте страстен љубител на фудбалот и дали ќе следите некој натпревар во живо од Светското првенство во Русија? – Имам голем интерес за фудбал и се стремам колку што можам да придонесувам за промовирањето на оваа прекрасна игра.

Ако не сакаш фудбал, може да завршиш и во затвор

Deutsche Welle - 14.06.2018

Најголемата навивачка зона во Русија беше отворена во текот на изминатиот викенд пред московскиот универзитет Ломоносов. Илјадници студенти протестираа против тоа. Еден од нив се осмели на особено голем ризик.

Фудбалската еуфорија може да почне

Н.Македонија - 14.06.2018

Фудбалската треска може да почне. Најважната споредна работа на светот повторно ќе доминира во секој град, село, улица, дом, кафеана, хотел, под отворено небо… на целата Земјина топка. Епицентарот на тектонските фудбалски потреси овој пат ќе биде во ...

Во Русија стартува 21 Светски фудбалски шампионат, сите ја сонуваат „Богињата“

Канал5 - 14.06.2018

Очите на милијарди луѓе од целата планета во следните месец дена ќе бидат свртени кон Русија. Каде од денеска па се до 15 јули најдобрите 24 светски селекции ќе се борат за тронот на 21 Фудбалски Мундијал.

Конечно дојде време: Денеска почнува Светското фудбалско првенство

SportMedia - 14.06.2018

Русија е домаќин на најдобрите 32 репрезентации од целиот свет кои ќе се борат за најзначајниот трофеј на „бубамарата“ Од денеска па до 15 јули, светот ќе го врти фудбалот. Почнува Светското фудбалско првенство во Русија.

Роналдо и Меси не запираат – ќе бркаат рекорди и на СП

Н.Македонија - 14.06.2018

Светското првенство во фудбал, број 21, почнува денеска во Москва, со мечот на домаќинот на мундијалот, Русија, со Саудиска Арабија. Во следните 30 дена фудбалерите и селекторите може да соборат барем 10 рекорди, меѓу нив за возраст, голови, ...

Почнува Светското првенство во Русија: Германија ја брани шампионската титула

Кајгана - 14.06.2018

Од денеска па се до 15 јули во Русија ќе се одржи 21-то по ред Светско првенство во фудбал. Ова ќе биде последно првенство во стандардниот летен период на кое ќе учествуваат 32 екипи, во однос на тоа дека следното првенство се одржува во Катар во ...

Фудбалскиот свет гледа кон Русија, почнува 21. мундијал

Макфакс - 14.06.2018

Со натпреварот помеѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес почнува 21.Светско првенство во фудбал. Дуелот на стадионот „Лужники“ во Москва е закажан за 17 часот. Половина час порано ќе започне церемонијата на свеченото отворање, на која главна ...

Светското првенство ќе и донесе милијарди на Русија

Банкарство.мк - 14.06.2018

Светското првенство ова лето може да има огромно влијание врз руската економија од скоро 31 милијарда долари, објавија организаторите во средата. Новиот извештај за економското влијание на турнирот вели дека зголемувањето на БДП на земјата може да ...

Распоред на натпреварите во групната фаза од Светското првенство во Русија

Sport M - 14.06.2018

Светското фудбалско првенство во Русија почнува денес во 17 часот по македонско време и ќе трае до 15 јули. Натпреварите ќе се играат на 12 стадиони во 11 градови. Распоред на натпреварите во групната фаза, по ...