TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во февруари пристигнува Redmi K40 Pro со Snapdragon 888 чип

USB - 18.01.2021

Минатата недела, Redmi објави дека Redmi K40 серијата ќе биде претставена во текот на февруари. Компанијата исто така потврди дека К40 серијата ќе пристигне со почетна цена од околу 462 долари.

САД го прогласија Xiaomi за „комунистичка воена компанија”

Иновативност - 18.01.2021

Xiaomi е третиот најголем производител на мобилни телефони во светот, а американското Министерство за одбрана од вчера таа компанија ја гледа како комунистичка воена компанија. Тоа значи дека Xiaomi моментално е засегнат од извршната одлука на ...

Xiaomi Mi 11 расклопен и составен во скулптура од змеј (ВИДЕО)

USB - 18.01.2021

Кинеската компанија Xiaomi објави интересно видео на кое е прикажано како од деловите на паметниот телефон Mi 11 е направена скулптура на змеј. Xiaomi Mi 11 беше претставен во последните денови од 2020-та година и стана првиот паметен телефон со ...

Xiaomi: Не сме комунистичко-воена компанија

Телефони.мк - 17.01.2021

Xiaomi одговори на нападите од Доналд Трамп поставени преку Министерството за одбрана. Xiaomi истакнува дека не е воено-комунистички компанија во служба на кинеската Влада. Од Xiaomi истакнуваат дека не се под никаква контрола на армијата на Кина и ...