TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албански медиуми: Зекири консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија

Канал5 - 12.01.2019

Поранешниот новинар и потпретседател на СДСМ , Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател на Македонија, објавуваат албанските медиуми. Зекири во март го исполнува и потребниот услов да наполни 40 години возраст што е законски минимум , ...

Зекири е кандидатот на СДСМ за претседател?

Независен - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Така барем пишуваат албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.

Мухамед Зекири за ТВ21: Македонија веќе нема ризици за својата безбедност

ТВ21 - 11.01.2019

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири за ТВ21 вели дека со давањето зелено светло на уставните промени се загарантира безбедноста на Македонија. „Ова значи отворање на перспективи за граѓаните на Македонија и дека Македонија веќе нема ...

Заев и Зекири ги стиснаа тупаниците: Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО!

Фокус - 11.01.2019

Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Мухамед Зекири јавно порача дека, без разлика на сите уцени кои доаѓаат, алудирајќи на условувањата на БЕСА на Биљал Касами, Македонија ќе успее во намерата да влезе во европското семејство.

Мухамед Зекири ќе биде консензуален кандидат за претседател?

Фактор - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Оваа информација ја објавија албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој не бил достапен за коментар.

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

Република - 11.01.2019

Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ, порача предмалку Мухамед Зекири, споделувајжи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници. Алудирајќи на условувањата од Беса на Биљал Касами, Зекири вели дека „ќе ...

Мухамед Зекири за ТВ21: Македонија веќе нема ризици за својата безбедност

4NEWS - 12.01.2019

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири за ТВ21 вели дека со давањето зелено светло на уставните промени се загарантира безбедноста на Македонија. „Ова значи отворање на перспективи за граѓаните на Македонија и дека Македонија веќе нема ...

Зекири е кандидатот на СДСМ за претседател?

Локално - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Така барем пишуваат албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

Курир - 11.01.2019

Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ, порача на својот Фејсбук профил Мухамед Зекири, споделувајжи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници. „Без разлика на сè, без разлика на уцени или желбите на ...

Зекири можен кандидат на СДСМ за претседател?

Фокус - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Оваа вест денеска низ албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.

Заев и Зекири стиснаа тупаници: Без разлика на се Македонија ќе биде во ЕУ и НАТО

Press24 - 11.01.2019

Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Мухамед Зекири јавно порача дека и покрај БЕСА Македонија ќе успее во намерата да влезе во европското семејство. „Без разлика на се, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме ...

Зекири е кандидатот на СДСМ за претседател?

Нетпрес - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Така барем пишуваат албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

Пулс24 - 11.01.2019

На својот Фејсбук профил Мухамед Зекири, споделувајќи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници порача: Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ. – Без разлика на сè, без разлика на уцени или желбите на ...

Мухамед Зекири ќе биде консензуален кандидат за претседател?

Вечер - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Оваа информација ја објавија албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој не бил достапен за коментар.

Зекири е можен кандидат на СДСМ за претседател?

+инфо - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум. Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател, објавуваат медиумите на албански јазик .

Зекири можен кандидат на СДСМ за претседател?

Република - 12.01.2019

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири е кандидатот на власта за претседател. Оваа вест денеска низ албанските медиуми. Зекири беше новинар пред да стане партиски член. Тој во март ќе наполни 40 години со што го исполнува законскиот минимум.