TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Граѓаните фотографирани во„Пролет“и„МТВ“може да проверат на интернет за пасошите

Канал5 - 26.02.2024

Раздвижено, но без поголеми големи гужви и турканици - е сликата која денеска можеше да се забележи во одделите за фотографирање и издавање на лични документи на МВР во зградата на МРТВ. Но, ретко кој од граѓаните кои ги анкетиравме пред шалтерите ...

Скопјани ќе можат електронски да проверат дали им е готов пасошот

еМагазин

Тие што се сликале во „Пролет“ и во „МТВ“ електронски можат да проверат дали им е изработен пасошот

Република

ВАЖНА ВЕСТ ЗА СИТЕ ШТО СЕ СЛИКАЛЕ ЗА ПАСОШ ВО ПРОЛЕТ И МРТ - проработе можноста да се провери дали се готови личните документи

Фактор

Скопјани можат електронски да проверат дали им е изработен пасошот

360 степени

ВАЖНА ВЕСТ ЗА СИТЕ ШТО СЕ СЛИКАЛЕ ЗА ПАСОШ ВО ПРОЛЕТ И МРТ – проработе можноста да се провери дали се готови личните документи

Вести плус

МВР: Скопјани кои се сликале во „Пролет” и „МТВ” можат статусот на пасошот да го проверат онлајн

24Инфо

Локално Во Центар Телма Слободен Печат Независен Сител ММС Пулс24

МВР: Скопјани електронски можат да проверат дали им е изработен пасошот

А1 On - 25.02.2024

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните на Град Скопје дека денес е ставено во функција, она што претходно беше најавено, а се однесува на можноста граѓаните на Град Скопје кои се фотографирале во редовна постапка на пунктовите ...

Отсега граѓаните на Mакедонија можат да го проверуваат статусот на својот пасош преку Интернет

Во Центар

Отсега и онлајн може да проверите дали вашиот пасош е во процес на изработка или е изработен и може да се подигне

ТВ21

Сега можете и онлајн да проверите дали е готов вашиот пасош!

4NEWS

МВР: Онлајн проверка за жителите на Скопје за статусот на вашиот пасош

Бриф

Сте се се сликале за нов пасош, возачка или лична карта – Познато е како да погледнете дали е готов

Centar

Скопјани можат електронски да проверат дали им е изработен пасошот

Либертас

Денешен Нетпрес Сакам да кажам