TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

А1 On - 22.05.2020

На еден од пожарникарите му се слоши при гасењето на пожарот кој денес изби во објект меѓу двете бензински станици во Радишани. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Скопје, Владимир Симоновски, вели дека пожарникарот веднаш се ...

Изгоре магацин за автоделови во Радишани, го гаснеа 10 противпожарни возила

360 степени - 22.05.2020

Голем пожар на влезот во Радишани во близина на бензинската пумпа „Еурооил“ ги вознемири жителите на населбата и околните места. Според очевидците, пожарникарите брзо интервенирале и успеале да го локализираат пожарот за помалку од еден час.

Изгасен пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

А1 On - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пожарникарите, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема ...

Пожар во близина на бензинска пумпа во Радишани

МКД - 22.05.2020

По интервенцијата за извлекување на автомобил во реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција. Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил".

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

Макфакс - 22.05.2020

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“. Запален е објект, околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари, хаварисани возила. Во моментов интервенираат 5 екипи на Противпожарната служба, со ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Сител - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

ВИДЕО: Пожар до бензинска пумпа во Радишани

А1 On - 22.05.2020

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“. Запален е објект, а околу него може да се види дека има стари возила. Засега нема интервенција од страна на пожарникарските служби, а причината за пожарот е ...

(Видео) Голем пожар во Радишани, градоначалникот Смилевски заедно со пожарникарите

24Инфо - 22.05.2020

Голем пожар избувнал попладнево во населбата Радишани дознава 24 Инфо. Неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво. На самото место веднаш пристигнал и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир ...

Пожар во близина на бензинска пумпа во Радишани

Сител - 22.05.2020

По интервенцијата за извлекување на автомобил од реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција. Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил".

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани- интервенираат пет противпожарни екипи

Press24 - 22.05.2020

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинска пумпа, пренесува „Макфакс“. Запален е објект, околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари, хаварисани возила.

Пожар во Радишани, изгоре магацин за автоделови

Независен - 22.05.2020

Голем пожар избувна попладнево во населбата Радишани, а неофицијално, во пожарот изгорела фирма за авто делови, заедно со магацин кој работел на диво. На самото место веднаш пристигнал и градоначалникот на Општина Бутел, Велимир Смилевски.

Голем пожар во Радишани спроти бензинската пумпа

Курир - 22.05.2020

По интервенцијата за извлекување на автомобил во реката Вардар, екипите на Протипожарната бригада имаат уште една голема интервенција. Се работи за пожар кој избил во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил”.

Пожар беснее во близина на бензинска пумпа во Радишани

MTM - 22.05.2020

Во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“, избувна пожар. Запален е објект околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари хаварисани возила. Во моментот интервенираат пет екипи на Противпожарната служба ...

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа

Макфакс - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи спречени се ширењето на пламените јазици и ...

Изгоре магацин за автомобилски делови во Радишани

+инфо - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Канал5 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен Печат - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Курир - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

ВИДЕО: Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Локално - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Пожар во близина на бензинска пумпа во Радишани

Скопје инфо - 22.05.2020

Во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“, избувна пожар. Запален е објект околу кој има бујна вегетација, а може да се забележат и стари хаварисани возила. Во моментот интервенираат пет екипи на Противпожарната служба ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Press24 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожар во близина на бензинска пумпа

Н.Македонија - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи, спречено е ширењето на пламените јазици и поголема ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Бизнис Вести - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Изгоре магацин за автоделови во Радишани, го гаснеа 10 противпожарни возила

Фокус - 22.05.2020

Gолем пожар на влезот во Радишани во близина на бензинската пумпа „Еурооил“ ги вознемири жителите на населбата и околните места. Според очевидците, пожарникарите брзо интервенирале и успеале да го локализираат пожарот за помалку од еден час, ...

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Бриф - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

MakPress - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Во пожар изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

iPortal - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

(ФОТО) Изгоре магацин за автоделови во Радишани

Скопје1 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

ФОТО: Јагленосан магацин за автомобилски резевни делови во Радишани

Press24 - 22.05.2020

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

Со брза интервенција на пожарникарите изгаснат пожарот во близина на бензинска пумпа

Точка - 22.05.2020

Противпожарните екипи попладнево успеаја да го изгаснат пожарот што избувна во близина на бензинска пумпа во скопската населба Радишани. Благодарение на брзата интервенција на пет пожарникарски екипи спречени се ширењето на пламените јазици и ...