TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан вечерва ќе ја објави конечната одлука околу иднината на Ибрахимовиќ

Дерби - 01.08.2020

Тимот на Милан денеска го игра последниот меч за оваа сезона и тоа против Калјари на „Сан Сиро“ од 20:45 часот. Меѓутоа „росонерите“ освен што вечерва ќе ја завршат кампањата ќе ја објават и конечната одлука околу иднината на поранешниот шведски ...

Милан вечерва потврдува голема вест на која ќе се израдуваат навивачите

СуперСпорт - 01.08.2020

Фудбалскиот клуб Милан по денешниот натпревар со Калјари треба да објави продолжување на соработката со Златан Ибрахимовиќ. Дуелот е закажан за 20:45 часот на „Сан Сиро“, а бројни италијански медиуми пренесуваат дека Милан потврдата за договорот ќе ...

Милан по мечот со Кајлари ќе соопшти дали Ибрахимовиќ останува или заминува

Sport 1 - 01.08.2020

Милан вечерва од 20:45 часот го пречекува Калјари во рамки на последното 38.коло во Серија А. Италијанските медиуми велат дека по вечерашниот натпревар „росонерите“ официјално ќе објават дека Златан Ибрахимовиќ останува во клубот и следната сезона.

Милан подготвен за нова соработка со Ибрахимовиќ

SportMedia - 01.08.2020

Првата рунда на преговори меѓу Милан и Ибрахимовиќ, минала во најдобар ред, и Швеѓанецот ќе остане во таборот на „росонерите“ и во следната сезона. Ова е исходот од вчерашниот состанок меѓу Паоло Малдини и Мино Раиола.

Нова порака од Златан во негов стил: Дали сега е појасно?

Слободен Печат - 01.08.2020

Златан Ибрахимовиќ се огласи на Инстаграм. Швеѓанецот во последните денови е во центарот на италијанската фудбалска јавност, прво на тренинг пристигна како претседател со хеликоптер, потоа се согласи да потпише нов договор, а денеска се јави уште ...

Ибра се согласи сам со себе: Можам да играм и до 50 години

Спортманија - 01.08.2020

Златан си постираше фотографија како би изгледал за 12 години Златан Ибрахимовиќ пред неколку месеци се врати во Милан и ја доживува „втората младост“. Со доаѓањето на шведскито голгетер меѓу Росонерите, миланскиот гигант игра одлично.

ФОТО: Ибрахимовиќ објави фотографија, можам да играм на исто ниво и на 50 години

Дриблинг - 01.08.2020

Златан Ибрахимовиќ игра во врвна форма и на 39. години, Швеѓанецот е го препороди Милан по доаѓањето, потврди дека нема никаква намера да се пензионира. Швеѓанецот на Инстаграм објави фотографија со која потесети на една своја поранешна изјава дека ...

Ибра: Можам да играм на исто ниво до 50. години

Спортски - 01.08.2020

Златан Ибрахимовиќ игра во врвна форма и на 39. години од животот. Со неговото доаѓање Милан се препороди. Ја предводи екипата која по неговото доаѓање игра феноменално и веројатно ќе го гледаме и следната сезона во нападот на Росонерите.

Ибра: Можам да играм до 50 години!

SportMedia - 01.08.2020

Иако веќе е во фудбалски зрели години, и се наоѓа пред пензија, сепак, Златан Ибрахимовиќ и натаму шокира со своите изјави во медиумите. Тој денеска рече дека може слободно да игра до својата 50-та година.

Ибра издвои една своја изјава и предвиде до кога може да игра на ова ниво: Се согласувам со Златан (Фото)

Дерби - 31.07.2020

Угледната „Газета“ вчера информираше дека Златан Ибрахимовиќ дал зелено светло за останување во Милан по позитивните ветришта кои дувнаа во клубот во последно време, па и покрај тоа што има полни 38 години, Ибра ќе биде еден од најплатените во ...

Ибрахимовиќ: Можам да играм на исто ниво до 50 години

Sport 1 - 31.07.2020

Каде е Златан Ибрахимовиќ, таму мора да е интересно. Овој пат Швеѓанецот објави фотографија на Инстаграм на која напиша „Можам да играм на исто ниво до 50 години“, а потоа си даде одговор: „Се согласувам со Златан“.

Ибрахимовиќ ќе добие речиси двојно повисока плата за да остане во Милан

Gol.mk - 31.07.2020

Златан Ибрахимовиќ покажа дека не е готов на фудбалските терени. И покрај тоа што има 38 години, голгетерот не планира наскоро да замине во пензија. Милан е презадоволен од неговото влијание откако се врати од МЛС лигата.

Ибрахимовиќ ќе добие двојно поголема плата за уште една сезона во Милан

+инфо - 31.07.2020

И покрај неговата возраст, 38-годишниот Швеѓанец стана лидер во напад на клубот по трансферот претходно оваа година. На 19 натпревари во Серија А и во Купот на Италија, тој постигна 10 голови.

Милан може да ја удвои платата на Ибрахимовиќ

Опсервер - 31.07.2020

Милано, 31 јули 2020 () – Милан има намера да го задржи напаѓачот Златан Ибрахимовиќ во составот и следната сезона. И покрај неговата возраст, 38-годишниот Швеѓанец стана лидер во напад на клубот по трансферот претходно оваа година.

Милан може да ја удвои платата на Ибрахимовиќ

MakPress - 01.08.2020

Милан има намера да го задржи напаѓачот Златан Ибрахимовиќ во составот и следната сезона. И покрај неговата возраст, 38-годишниот Швеѓанец стана лидер во напад на клубот по трансферот претходно оваа година.