TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе застане на лудиот камен? Се вери Луна Џогани (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Дали Марко ја запросил Луна, погледнете го нејзиниот нов луксузен прстен! Победничката на „Задруга“ Луна Џогани заедно со сопственикот на Пинк ја отвори новата сезона на ријалити емисиите.

Луна едвај ги собра новите силикони во деколтето, но сепак нешто друго ги препоти гледачите откако ги рашири нозете ...

Курир - 11.09.2019

Пејачката Луна Џогани вчеравечер прв пат застана пред камерите откако ги вгради силиконите на себе, но публиката не знаеше каде да гледа од еден друг детаљ кој ги препоти присутните во студиото.

Луна Џогани не престанува да ги покажува новите силиконски гради (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Атрактивната реалити-ѕвезда блескаше во оваа провокативна комбинација Победничката „ Задруга 2 “, Луна Џогани беше гостинка во емисијата „Амиџи Шоу“ кај Огнен Амиџиќ и ги доби сите аплаузи за својот изглед.

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Огњен Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

Курир - 11.09.2019

Познатиот српски водител, Огњен Амиџиќ вчера ја започна 12-тата сезона од својата емисија „Ами Џ Шоу“. Негови први гости во новата сезона беа Луна Џогани, Аца Лукас и Тамара Ѓуриќ, а водителот уште еднаш потврди дека неговата емисија е место каде ...

(ФОТО) Се вери Луна Џогани?

iPortal - 11.09.2019

Победничката на „Задруга“ Луна Џогани заедно со сопственикот на Пинк ја отвори новата сезона на ријалити емисиите. За таа прилика таа на својата рака покажала луксузен прстен на домалиот прст.

Водителот во живо среде емисија стана да и ги пипне новите силикони на Луна Џогани- а од тоа што следуваше потоа ќе ...

Пулс24 - 10.09.2019

Младата пејачка Луна Џогани проговори за нејзините нови силикони во живо во емисијата „Задруга, народот прашува“. Победничката на „Задруга 2“ откако ги зголеми своите гради во една клиника во Белград го сподели своето искуство во јавноста и откри ...

Луна Џогани не издржа се пофали со своите нови гради (ФОТО)

Хитпортал - 10.09.2019

Откако победи во реалното шоу „Задруга“ никако не стивнуваат информациите за Луна Џогани. По почетокот и обидот за нејзина музичка кариера таа деновиве повторно е во сите балкански медиуи со фотографиите од нејзините нови гради.

Луна едвај ги собра новите силикони во деколтето, но сепак нешто друго ги препоти гледачите откако ги рашири нозете ...

Пулс24 - 11.09.2019

Пејачката Луна Џогани вчеравечер прв пат застана пред камерите откако ги вгради силиконите на себе, но публиката не знаеше каде да гледа од еден друг детаљ кој ги препоти присутните во студиото.

ФОТО: Луна едвај ги собра новите силикони во деколтето

Press24 - 11.09.2019

Пејачката Луна Џогани вчеравечер прв пат застана пред камерите откако ги вгради силиконите на себе, но публиката не знаеше каде да гледа од еден друг детаљ кој ги препоти присутните во студиото.

Огњен Амиџиќ открива како се вика страчатела на јапонски

Пулс24 - 11.09.2019

Познатиот српски водител, Огњен Амиџиќ вчера ја започна 12-тата сезона од својата емисија „Ами Џ Шоу“. Негови први гости во новата сезона беа Луна Џогани, Аца Лукас и Тамара Ѓуриќ, а водителот уште еднаш потврди дека неговата емисија е место каде ...