TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хуманитарна велосипедска тура околу Охридското Езеро, велосипедистите ќе возат 92 километри за Светлана

Бизнис Вести - 22.05.2022

Хуманитарна велосипедска тура околу Охридското Езеро ќе се одржи денеска во организација на Здружението за друмски и планински велосипедизам ...

Хуманитарна велосипедска тура околу Охридското Езеро

Канал5 - 22.05.2022

Велосипедистите ќе возат 92 километри за Светлана. Хуманитарна велосипедска тура околу Охридското Езеро ќе се одржи денеска во организација на Здружението за друмски и планински велосипедизам „MacedonianBikeRiders".

Хуманитарна велосипедска тура во недела околу Охридското Езеро

OhridNews - 21.05.2022

Утре околу Охридското Езеро ќе се одржи хуманитарна велосипедска тура „Tour de Lake“, а собраните средства ќе бидат донирани за самохрана мајка, со здравствени проблеми во организација на здружението за друмски и планински велосипедизам „Macedonian ...

Хуманитарна велосипедска тура околу Охридското Езеро

24Инфо - 21.05.2022

Во организација на здружението за друмски и планински велосипедизам „MacedonianBikeRiders” утре околу Охридското Езеро ќе се одржи велосипедската тура „Tour de Lake”, а собраните средства ќе бидат донирани за самохрана мајка, со здравствени проблеми.

Хуманитарна велосипедска тура утре околу Охридското Езеро

Канал5 - 21.05.2022

Во организација на здружението за друмски и планински велосипедизам „MacedonianBikeRiders" утре околу Охридското Езеро ќе се одржи велосипедската тура „Tour de Lake", а собраните средства ќе бидат донирани за самохрана мајка, со здравствени проблеми.

ВЕЛОСИПЕДИСТИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ВОЗАТ ОКОЛУ ОХРИДСКО ЕЗЕРО Собраните пари ќе легнат на сметката на самохрана мајка ...

+инфо - 21.05.2022

Стартот на турата е во 9 часот на паркингот пред спортската сала Билјанини извори во Охрид. Ќе се вози по стариот пат кон Струга покрај езерото, преку Калишта кон граничниот премин Ќафасан, преку Лин, Поградец, Свети Наум до Охрид, во должина од 92 ...

Хуманитарна велосипедска тура околу Охридското Езеро

MakPress - 22.05.2022

Во организација на здружението за друмски и планински велосипедизам „MacedonianBikeRiders" околу Охридското Езеро ќе се одржи велосипедската тура „Tour de Lake", а собраните средства ќе бидат донирани за самохрана мајка, со здравствени проблеми.