TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Масовно се палат стрништа - вчера 11 пожари во повеќе кумановски и липковски села

Kumanovo News - 14.09.2021

11 пожари на отворено на запалена сува трева и стрништа се регистрирани вчера во повеќе кумановски и липковски села. Од Центарот за управување со кризи информираат дека првите пријави ги добиле претпладне, а интервенирале речиси до полноќ.

Кумановските пожарникари гаселе на 11 пожари во различни села во Куманово и дел од Липково

Сител - 14.09.2021

Кумановските пожарникари во текот на вчерашниот ден регистрираа 11 пожари на опожарена сува трева, стрништа, трска во неколку села од северозападниот дел на Куманово и дел од Липково, информираа денеска надлежните од ТППЕ.

Кумановските пожарникари гаселе на 11 пожари во различни села во Куманово и дел од Липково

MakPress - 14.09.2021

Кумановските пожарникари во текот на вчерашниот ден регистрираа 11 пожари на опожарена сува трева, стрништа, трска во неколку села од северозападниот дел на Куманово и дел од Липково, информираа денеска надлежните од ТППЕ.

Избегната катастрофа во кумановско, откако пожар стигна до државните резерви на горово (ВИДЕО)

Кумановски м. - 14.09.2021

Пожарникарите Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на вчерашниот ден воделе голема битка да ги спасат државните резерви на гориво сместени во кумановско, во чија близина избувнал голем пожар кој се проширил во селата Речица, ...

(Видео) За малку ќе изгореа државните резерви на гориво – Избегната катастрофа во кумановско

ММС - 14.09.2021

Пожарникарите Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на вчерашниот ден воделе голема битка да ги спасат државните резерви на гориво сместени во кумановско, во чија близина избувнал голем пожар кој се проширил во селата Речица, ...