TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манекенка била нападната од ајкула додека позирала за Инстаграм (видео/фото)

Канал5 - 11.07.2018

Релаксираното капење на Бахамите се претворило во драматична ситуација која оваа 19 годишна манекенка долго ќе ја памети. Манекенката и студент Катарина Зарутски пливала заедно со “nurse” ајкулите на островот Станиел Кеј на Бахамите.

Сакаше да направи совршена фотографија, а за малку ќе останеше без рака: Никогаш повеќе нема да го направам ова!

Сител - 11.07.2018

Дека поради добра Инстаграм фотографија некои девојки би направиле се, доказ е оваа несреќна девојка која во текот на сликањето за малку ќе настрадаше. Катарина Зарутски е 19-годишна студентка која се занимава со манекенство од 14 години.

(ВИДЕО) Манекенка ја нападнала ајкула додека позирала за Инстаграм

Бриф - 11.07.2018

Опуштено пливање во водите на Бахамите за малку ќе се претворело во вистинска драматична ситуација која 19 годишната манекенка долго ќе ја памти. Студентката и манекенка Катарина Зарутски пливала заедно со „нурс“ ајкули Станиел Кеј на Бахамите.

Манекенката ја нападна ајкула со која позираше за на Инстаграм

Таратур - 11.07.2018

19-годишната студентка и манекенка Катарина Зарутски обожава да патува ширум цел свет, на Инстаграм ги споделува своите патувачки и авнатуристички искуства од егзотичните места. Пред околу еден месец таа со својот дечко беа на Бахамите и додека ...

Морско куче - киклоп ја "нападна" манекенката која сакаше само да плива и позира со нив за на Инстаграм

Точка - 11.07.2018

Катарина Заруцки е 19 годишна студентка која се занимава со манекенство од своја 14 година. Таа обожува да патува, а на својот Инстаграм профил споделува совети за здрав живот и мода, каде будно ја следат повеќе од 13.000 следбеници.

Манекенка нападната од ајкула додека позира

Макфакс - 11.07.2018

Опуштено капење на Бахамите се претвори во драматична ситуација што оваа 19 годишна манекенка долго ќе ја памети. Манекенката и студент Катарина Зарутски пливала заедно со “nurse” ајкулите на Бахамите.

Манекенка позираше во вода на Бахамите: На морските кучиња тоа не им се допадна, па таа можеше да остане без рака ...

Курир - 11.07.2018

Катарина Заруцки е 19-годишна студентка која се занимава со манекенство од своја 14 година. Таа обожува да патува, а на својот Инстаграм профил споделува совети за здрав живот и мода, каде будно ја следат повеќе од 13.000 следбеници.

(ФОТО) Морско куче – киклоп ја “нападна” манекенката која сакаше само да плива и позира со нив за на Инстаграм

iPortal - 11.07.2018

Катарина Заруцки е 19 годишна студентка која се занимава со манекенство од своја 14 година. Таа обожува да патува, а на својот Инстаграм профил споделува совети за здрав живот и мода, каде будно ја следат повеќе од 13.000 следбеници.