TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калиопи со „Дона“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Интересно - 08.03.2016

Калиопи Букле ќе ја претставува Македонија по втор пат на Евровизија, годинава во Стокхолм... Музичкиот тандем Ромео Грил-Калиопи стои зад песната „Дона“, која може да се почувствува дека е прекрасна.

ВИДЕО: Калиопи и „Дона“ ќе ја освојуваат Евровизија

Идивиди - 08.03.2016

МРТ и Калиопи Букле вечера вечер ја претставија евровизиската песна „Дона“.Песната го нагласува моќниот вокал на пејачката и е соработка на Калиопи со нејзиниот поранешен сопруг и долгогодишен соработник, Ромео Грил.

Слушнете ја песната со која Калиопи ќе нè претставува на Евровизија

Кајгана - 08.03.2016

„Дона“ е насловот на песната со која пејачката Калиопи Букле ќе ја претставува Македонија на овогодинешната Евровизија. Вчера вечер беше објавен спотот за истата, во режија на Александар Ристовски-Принц.

Ромео Грил јавно му испрати порака на Васил Зафирчев за искуството од бракот со Калиопи!

Вистина.мк - 08.03.2016

Македонската јавност вчеравечер преку специјалното евровизиско ТВ шоу кое се емитуваше на МТВ, имаше можност да ја слуше евровизиската песна „Дона“ со која Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-ти издание на изборот за песна на Евровизија во ...

Слушнете ја песната која ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2016-та

Факултети - 08.03.2016

Со песната "Дона" Калиопи ќе настапи во втората полуфинална вечер на 12ти мај на Евросонг во ...

(ВИДЕО) Слушнете ја „Дона“, со која Калиопи ќе не преставува на Евровизија

еМагазин - 08.03.2016

Калиопи ја претстави песната „Дона„, со која Македонија ќе настапи на Евровизија. Композицијата и аранжманот се на Ромео Грил, а стиховите на Калиопи. На гитара свират Ромео Грил и Танче Гроздановски, на виолина Зоран Џорлев, а на чело Кирил Јосифов.

Промовирана евровизиската песна „Дона“

24 Вести - 07.03.2016

Во специјално Евровизиско шоу, МРТВ вечерва ја промовираше официјалната евровизиска песна со наслов „Дона“, со којашто Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на изборот за песна на Евровизија во Стокхолм, Шведска.

Џон Траволта реагира на евровизискиот спот на Калиопи

Panika.be - 08.03.2016

Македонската јавност имаше прилика да го види евровизискиот спот и да ја слушне песната со која Калиопи ќе не претставува на Евровизија 2016. Но Џон Траволта не би бил он доколку не изреагира соодветно на спотот.

ЕКСКЛУЗИВНО: Погледнете го спотот на нашата евровизиска песна „Дона“

Хитпортал - 07.03.2016

Во специјално Евровизиско шоу, МРТВ вечерва ја промовираше официјалната евровизиска песна со наслов „Дона“, со којашто Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на изборот за песна на Евровизија во Стокхолм, Шведска.

МРТ и Калиопи ја претставија евровизиската песна (видео)

Кумановски м. - 08.03.2016

Со одлука на македонскиот јавен сервис, Калиопи Букле и оваа година ќе не претставува на евровизиското шоу кое ќе се одржи во Шведска. Песната е насловена „Дона“, а вчеравечер пермиерно беше емитуван и видео спот за истата.

Погледнете го спотот за „Дона“, песната со која Калиопи ќе нè претставува на Евровизија

Фемина - 07.03.2016

Тукушто беше објавен спотот за „Дона“, песната со која Калиопи ќе нè претставува на Евровизија. Песната е соработка на македонската музичка ѕвезда со нејзиниот поранешен сопруг и долгогодишен соработник, Ромео Грил.

Во живо од претставувањето на евровизиската „Дона“ на Калиопи

Хитпортал - 07.03.2016

Гледајте ја во живо промоцијата на нашата нова евровизиска песна „Дона“ која што во моментов се случува во студиото на МТВ. Кликнете овде за линкот и ...

Песната на Калиопи за Евровизија - „Дона“ (видео)

Црнобело - 07.03.2016

И годинава, на Евровизија ќе не претставува Калиопи. Веќе искусна и со надеж дека овој пат ќе добиеме некој поен плус. Песната е изработена во соработка со Ромео Грил - нејзиниот поранешен сопруг со кого најчесто имаат „добитна комбинација“ кога ...

ВИДЕО: Промовирана песната на Калиопи за Евросонг

За Се - 07.03.2016

Вечерва, во винскиот клуб Воденица во Скопје нашата поп дива Калиопи ја промовираше песната “Дона” со која ќе ја претстави Македонија на 61 издание на Песната за Евровизија. Годинешниот Избор на песната на Евровизија ќе се одржи во мај, во Шведска, ...

ВИДЕО: Промовирана „Дона“, песната со која Калиопи ќе ги брани боите на Македонија на Евросонг!

Вистина.мк - 07.03.2016

Вечерва, со пригодна шоу програма на МРТ, а истовремено и пред новинарите и повиканите во винскиот клуб „Воденица“ во Скопје, беше одржана официјалната презентација на евровизиската песна „Дона“, со која што Калиопи ќе ја претставува Македонија на ...

Калиопи ја објави евровизиската песна

Сител - 07.03.2016

Годинава на Евросонгот во Стокхолм Калиопи ќе ја претставува Македонија со нумерата „Дона“ која излезе денеска. Еве го спотот на песната која повторно ја потпишува Ромео ...

ВИДЕО: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Press24 - 07.03.2016

Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил. Песната ја изведува Калиопи, музиката на гитара Ромео Грил, гитара Танче Гроздановски, виолина Зоран Џорлев, ...

Еве ја Дона – песната со која Калиопи ќе не претстави на Евровизија

Коментар - 07.03.2016

Еве ја Дона – песната со која Калиопи ќе не претстави на Евровизија 0 ...

„Дона“ и Калиопи ќе ја бранат Македонија во Шведска (ВИДЕО)

Вечер - 07.03.2016

Песната со која Калиопи ќе настапи на гламурозната сцена е промовирана вечерва, во специјална емисија на Македонската телевизија. Песната се вика "Дона" и е дело на Калиопи и Ромео Грил. Во продолжение погледнете го спотот за песната во која моќниот ...

Вечерва на МРТ1 премиера на евровизиската песна на Калиопи

Позитив.мк - 07.03.2016

Македонската Радио телевизија и нашата претставничка Калиопи вечерва со почеток во 20 и 15 ќе ја претстават евровизиската песна која го носи името „Дона“. Автор на музиката е Ромео Грил, додека текстот го напиша Калиопи.

ВИДЕО: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Курир - 07.03.2016

Слушнете ја „Дона“. Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео ...

Следете го во живо претставувањето на евровизиската „Дона“

Вечер - 07.03.2016

Промоцијата на евровиската „Дона“, со која Калиопи ќе ја претстави нашата земја на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, можете да го следите во живо на овој линк ...

Вечерва на МРТ1 премиера на евровизиската „Дона"

Дневник - 07.03.2016

Македонската Радио-телевизија и нашата годинешна евровизиска преставничка, Калиопи, вечерва официјално ќе ја промовираат песната „Дона“ со која ќе се претставиме на 61-то издание на „Евровизија 2016“, што во мај ќе се одржи во Стокхолм, Шведска Во ...

Слушнете ја песната со која Калиопи ќе нè претставува на Евровизија

Денешен - 08.03.2016

„Дона“ е насловот на песната со која пејачката Калиопи Букле ќе ја претставува Македонија на овогодинешната Евровизија. Вчера вечер беше објавен спотот за истата, во режија на Александар Ристовски-Принц.

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Телма - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Промовирана евровизиската песна „Дона“

МРТ - 07.03.2016

Песната „Дона“ ќе биде изведена на македонски јазик. Изборот за Песна на Евровизија годинава ќе се одржи на 10-ти, 12-ти и 14-ти мај во арената „Глоб“ во Стокхолм, а Калиопи ќе настапи во второто евровизиско полуфинале...

Видео: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Среќа.mk - 07.03.2016

Тукушто беше објавен спотот за „Дона“, песната со која Калиопи ќе нè претставува на Евровизија. Песната е соработка на македонската музичка ѕвезда со нејзиниот поранешен сопруг и долгогодишен соработник, Ромео Грил.

Видео: Промовирана песната на Калиопи за Евросонг

Скопје инфо - 07.03.2016

Вечерва, во винскиот клуб Воденица во Скопје нашата поп дива Калиопи ја промовираше песната “Дона” со која ќе ја претстави Македонија на 61 издание на Песната за Евровизија. Годинешниот Избор на песната на Евровизија ќе се одржи во мај, во Шведска, ...

(ВИДЕО) Калиопи ја објави песната со која ќе не претставува на Евровизија

Локално - 07.03.2016

Вечерва, со пригодна шоу програма на МРТ, а истовремено и пред новинарите и повиканите во винскиот клуб „Воденица“ во Скопје, беше одржана официјалната презентација на евровизиската песна „Дона“, со која што Калиопи ќе ја претставува Македонија на ...

ВИДЕО: Калиопи ја промовира евровизиската „Дона“

Нетпрес - 07.03.2016

Калиопи оваа година ќе ја претстави Македонија на Евровизија во Стокхолм со песната „Дона“, која вечерва беше промовирана. Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил.

(ФОТО)Ваква не сте ја виделе: Само еден детаљ ја промени Калиопи во целост!

Вистина.мк - 06.03.2016

Остана уште само еден ден до официјалната промоција на годинешната евровизиска песна „Дона“, со која Калиопи ќе не претставува во Стокхолм. Иако не и е првпат да биде претставник на Евровија, според објавите на социјалните мрежи, Калиопи очигледно е ...

Бившите Ју-републики наголемо се подготвуваат за „Евровизија 2016“

Утрински - 04.03.2016

В понеделник (7 март), од винскиот клуб „Воденица“ со специјално евровизиско шоу, на првиот канал на МТВ (20 ч.), ќе биде презентирана нашата „Дона“, евровизискиот фаворит за овој престижен музички фестивал.

Калиопи со „Дона“ ќе не претставува на Евровизија

ТВ21 - 08.03.2016

„Дона“ е насловот на песната со која пејачката Калиопи Букле ќе ја претставува Македонија на овогодинешната Евровизија. Синоќа беше објавен спотот за истата, во режија на Александар Ристовски-Принц.

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Курир - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Промовирана евровизиската песна „Дона“ на Калиопи (ВИДЕО)

МКД - 08.03.2016

Официјалната евровизиска песна со наслов „Дона“, со која Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61. издание на Изборот за песна на Евровизија во Стокхолм, Шведска, беше промовирана во специјална евровизиска емисија на Македонската радио-телевизија.

(ВИДЕО) Промовирана евровизиската песна „Дона“ на Калиопи

Утрински - 07.03.2016

Во специјално Евровизиско шоу, МРТВ вечерва ја промовираше официјалната евровизиска песна со наслов „Дона“, со којашто Калиопи ќе ја претстави Македонија на 61-то издание на изборот за песна на Евровизија во Стокхолм, Шведска.

Први слушнете ја „Дона“, песната со која Калиопи ќе ги брани боите на Македонија на Евросонг!

Fox.mk - 07.03.2016

Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија. Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил. Песната ја изведува Калиопи, музиката на гитара Ромео Грил, гитара Танче Гроздановски, виолина Зоран Џорлев, ...

Промоција на песната со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Денешен - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Еве со која песна ќе не претставува Калиопи на Евросонг

Пулс24 - 08.03.2016

Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил. Песната ја изведува Калиопи, музиката на гитара Ромео Грил, гитара Танче Гроздановски, виолина Зоран Џорлев, ...

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

А1 On - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

ВИДЕО: Еве ја песната со Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

МК News - 08.03.2016

Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил. Песната ја изведува Калиопи, музиката на гитара Ромео Грил, гитара Танче Гроздановски, виолина Зоран Џорлев, ...

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Нетпрес - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе ја презентира земјава на Изборот за песна на Евровизија во Стокхолм ќе биде промовирана вечерца во винскиот клуб „Воденица“. Композитор на песната е Ромео Грил.

ВИДЕО: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Маркукуле - 08.03.2016

Слушнете ја „Дона“. Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил. Песната ја изведува Калиопи, музиката на гитара Ромео Грил, гитара Танче Гроздановски, ...

Денеска ќе се промовира евровизиската песна „Дона“ на Калиопи

Вистина.мк - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб „Воденица“. Композитор на песната е Ромео Грил.

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Канал5 - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Вечерва промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Fox.mk - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Press24 - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Вечерва промоција на евровизиската „Дона“

Република - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

Скопје инфо - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.

Промоција на песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на Евросонг

МК News - 07.03.2016

Песната „Дона“ со која Калиопи ќе настапи на 61. издание на Изборот на песна за Евровизија, што ќе се одржи во мај во Стокхолм, Шведска, ќе биде промовирана вечер во винскиот клуб Воденица. Композитор на песната е Ромео Грил.