TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Прес-конференција на британската премиерка Тереза Меј и Заев

А1 On - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј и македонскиот премиер Зоран Заев по нивната средба во Владата на Република Македонија, одржуваат заедничка ...

Британската премиерка Тереза Меј пречекана во Владата

Алсат-М - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска пристигна во Скопје каде беше срдечно пречекана пред платото на Владата на Република Македонија. Таа ќе оствари средба со премиерот Зоран Заев, по што ќе одржат заедничка прес-конференција во 17:00 часот.

Британската премиерка Тереза Меј во Скопје на средба со Заев

Р.С.Европа - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј допатува во посета на Македонија по учеството на самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија. Таа пред Владата беше пречекана со сите почести од премиерот Зоран Заев со кого ќе оствари средба.

ВИДЕО Британската премиерка Тереза Меј пречекана во владата

Фокус - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј пристигна во владата каде што беше пречекана од премиерот Зоран Заев со кој треба да одржат тет а тет ...

ВИДЕО: Тереза Меј пречекана во Владата на РМ

А1 On - 17.05.2018

Премиерот Зоран Заев и изрази срдечно добредојде на британската премиерка Тереза Меј во Владата на Република Македонија каде двајцата високи функционери ќе одржат тет-а-тет средба. Меј заедно со делегација на Владата на Обединетото Кралство на ...

ВО ЖИВО Заедничка прес конференција на Зоран Заев и Тереза Меј

+инфо - 17.05.2018

Проследете ја заедничката прес конференција на премиерот Зоран Заев и премиерката на Велика Британија Тереза ...

(Во живо) Дочек на британската премиерка Тереза Меј во Владата на РМ

Макфакс - 17.05.2018

Во продолжение следува дочекот на британската премиерка Тереза Меј во Владата на Република ...

Македонските политичари да не се прават Англичани пред Тереза Меј

А1 On - 17.05.2018

На 27 март оваа година, еден ден по ужасот настанат од пожарот во трговскиот центар во рускиот град Кемерово, во кој изгореа над 60 луѓе, меѓу кои и триесет деца од едно оддеделение, според налагањето на дипломатскиот бон-тон, човечноста, па, ако ...

Британска поддршка за Македонија, Тереза Меј во Скопје

Канал5 - 17.05.2018

Македонија е просперитетна и стабилна земја, и е добра не само за себе си, туку и за целиот Западен Балкан и Европа, вели британската премиерка Тереза Меј во своја колумна, пред посетата на Скопје.

Меј: Ќе разгледаме како можеме да работиме заедно за просперитет на Западен Балкан

Телма - 17.05.2018

Ќе разгледаме како можеме да работиме заедно во соработка во Европа, за да обезбедиме поголема стабилност и просперитет за Западен Балкан, изјави британската премиерка Тереза Меј, пред почетокот на денешната средба на врвот ЕУ-Западен Балкан.

Тереза Меј во Скопје со британска поддршка за Македонија

Р.С.Европа - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј ќе допатува во Скопје, по учеството на самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија. Дипломатската фела посетата ја толкува како историска, особено поради фактот дека последен пат тоа го направил премиерот Тони Блер во ...

Британската премиерка денеска во посета на Македонија

Алсат-М - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска треба да пристигне во Скопје. Ова е прва посета на британски премиер во Македонија по 19 години, откако во 1999 година, во Скопје беше тогашниот британски премиер, Тони Блер.

Британската премиерка Тереза Меј во посета на Македонија

Фокус - 17.05.2018

Делегација на Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, предводена од премиерката Тереза Меј денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Церемонијата за добредојде на британската делегација, како ...

Тереза Меј во посета на Македонија

Р.С.Европа - 17.05.2018

„Оваа година кога одбележуваме 25-години од дипломатските односи меѓу Македонија и Велика Британија, врските меѓу нашите земји се посилни од кога и да е“. Ова се наведува во соопштението на кабинетот на британската премиерка Тереза Меј која по ...

Британската премиерка Тереза Меј денеска во Скопје

Мета - 17.05.2018

Премиерката на Обединетото Кралство, Тереза Меј, попладнево е во официјална посета на Македонија, заедно со владина делегација. Таа првин ќе биде пречекана во Владата, по што ќе се одржи прес-конференција на гостинката и премиерот Зоран Заев, а ...

Британската премиерка Тереза Меј денеска е во работна посета на Македонија

AKO - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска треба да пристигне во Скопје .Ова е прва посета на британски премиер во Македонија по 19 години. Во 1999 за време на косовската криза во Скопје беше тогашниот премиер на Велика Британија, Тони Блер.

(ВИДЕО) Македонија британски премиер последен пат ја посетил во 1999 година: Како изгледаше посетата на Блер

еМагазин - 17.05.2018

Македонија британски премиер последен пат ја има посетено во далечната 1999 година. Тогашниот премиер Тони Блер, беше во Македонија заради косовската криза. Денеска во Македонија во офицјална посета е актуелната британска премиерка Тереза Меј.

Тереза Меј ексклузивно за САКАМДАКАЖАМ.МК: Британија е решена да поддржи просперитетна иднина на граѓаните на ...

Сакам да кажам - 17.05.2018

Премиерката на Обединето кралство Тереза Меј во колумна што ексклузивно ја објавува САКАМДАКАЖАМ.МК пишува дека се чувствува оптимизмот и еланот да се обезбеди просперитетна иднина за сите граѓани на Македонија, а Велика Британија е решена да нѐ ...

Тереза Меј во официјална посета на Македонија

Нова ТВ - 17.05.2018

Тереза Меј ќе ја предводи високата владина делегација на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска која денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Церемонијата за добредојде на британската делегација, ќе се ...

Тереза Меј доаѓа во Македонија за прва посета на британски премиер на Западен Балкан од 1999 година

Сакам да кажам - 16.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј ќе ја нагласи безусловната поддршка на Обединетото кралство на зачувување на европската безбедност и потврдување на европските вредности за време на утрешната посета на Македонија, соопшти Кабинетот на британскиот ...

Сензација и молк: Тереза Меј доаѓа во Скопје!

Фокус - 16.05.2018

Како да го протолкувам молкот за најавената посета на Тереза Меј, ден по разговорите Заев-Ципрас. Да, Тереза Меј доаѓа во Скопје. Но, најважното прашање е зошто доаѓа ? Пишува: Денко Малески Кога највисоките претставници на големите сили не ...

Во живо: Заедничка прес-конференција на Тереза Меј и Зоран Заев

Фокус - 17.05.2018

Следете ја во живо заедничката прес-конференција на британската премиерка Тереза Меј и премиерот Зоран Заев. ФОТО: ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на британската премиерка Тереза Меј и Заев

Либертас - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј и македонскиот премиер Зоран Заев по нивната средба во Владата на Република Македонија, одржуваат заедничка прес конференција. Видео – ...

Сојузникот на Меј предупредува: Може да ја изгубиме Северна Ирска поради брегзит

Макфакс - 16.05.2018

Демијан Грин, поранешен прв државен секретар и сојузник на Тереза Меј, за време на жестоката дебата сношти на „Би-би-си њузнјат“ ја предупреди британската премиерка да организира референдум за повторно обединување на Ирска како одговор на ...

Британската премиерка во Македонија:Тереза Меј доаѓа да го поттурне името?

Вечер - 16.05.2018

Неофицијалните информации говорат дека една од целите на посетата е да се даде дополнителен притисок во решавањето на спорт со името меѓу Скопје и Атина, по средбата која ќе ја имаат Заев и Ципрас претпаднево во Софија.

(ГАЛЕРИЈА) Заев ја пречека Тереза Меј

Фактор - 17.05.2018

Британската премиерк, а Тереза Меј денеска пристигна во Скопје каде ја пречека премиерот Зоран Заев. Ова е прва посета на британски премиер во Македонија по 19 години, откако во 1999 година, во Скопје беше тогашниот британски премиер, Тони Блер.

Меј го предупредила Ердоган да не ги занемарува демократските вредности

Стандард - 16.05.2018

Британскиот премиер, Тереза ​​Меј го предупредила вчера турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган да не оди предалеку во преземањето на репресивни мерки против оние, за кои се верува дека стојат зад обидот за државен удар во 2016 година, пренесе ...

(Видео) Почна средбата на Тереза Меј со Заев

Макфакс - 17.05.2018

Во Владата почна средбата на британската премиерка Тереза Меј со премиерот Зоран Заев. Меј беше пречекана во Владата со високи државни почести. Меј заедно со делегација на Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска е во ...

Во живо: Прес-конференција на премиерот Зоран Заев и премиерката Тереза Меј

Локално - 17.05.2018

Проследете ја во живо прес-конференцијата на премиерот Зоран Заев и премиерката на Велика Британија, Тереза ...

Тереза Меј утре ќе пристигне во Македонија

Канал5 - 16.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе пристигне во Македонија. А денеска во посета на земјава ќе биде Милан Кучан, поранешен претседател на Република Словенија. На иницијатива на британската премиерка на 9 и 10 јули во Лондон ќе се одржи Самит со ...

Меј: Ќе разгледаме како можеме да работиме заедно за просперитет на Западен Балкан

CivilMedia - 17.05.2018

„Ќе разгледаме како можеме да работиме заедно во соработка во Европа, за да обезбедиме поголема стабилност и просперитет за Западен Балкан“, изјави британската премиерка Тереза Меј, пред почетокот на денешната средба на врвот ЕУ-Западен Балкан.

Протест во Лондон поради доаѓањето на Ердоган: „Терористот“ (ФОТО)

МКД - 15.05.2018

Активистите за слобода на медиумите и Курдите протестираа денеска во близина на седиштето на британската влада во Лондон пред средбата на премиерката Тереза Меј и претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган кој е во посета на Велика Британија.

Британската премиерка Тереза Меј денеска во Скопје

+инфо - 17.05.2018

Делегација на Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, предводена од премиерката Тереза Меј денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Церемонијата за добредојде на британската делегација, како ...

Британската премиерка, Тереза Меј, на 17 мај во Скопје

Макфакс - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај ќе допатува во земјава, веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија. Таа ќе очекува да оствари средби со државно-политичкиот врв на Македонија.

Меј: Потребна е независна истрага за насилството во Газа

Макфакс - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Mеј изјави дека насилството во Газа е „трагично и загрижувачко“ и дека е потребна независна истрага откако израелските сили пукаа на демонстрантите и убија десетици Палестинци.

Британската премиерка Тереза Меј денеска во Скопје

iPortal - 17.05.2018

Премиерката на Обединетото Кралство, Тереза Меј, попладнево е во официјална посета на Македонија, заедно со владина делегација. Таа првин ќе биде пречекана во Владата, по што ќе се одржи прес-конференција на гостинката и премиерот Зоран Заев, а ...

Британската премиерка Тереза Меј в четврток доаѓа во Скопје?!

Вечер - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 во четврток доаѓа во Скопје, велат владини извори. Меј ќе оствари средба со Заев најверојатно во попладневните часови по враќањето на македонскиот премиер од Софија, каде истиот ден тој ќе разговара со својот ...

Тереза Меј доаѓа во Скопје

Поглед - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 18 мај веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, ќе допатува во посета на Скопје. Таа ќе оствари средби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија.

Тереза Меј ексклузивно за СДК: Британија е решена да поддржи просперитетна иднина на граѓаните на Македонија

Либертас - 17.05.2018

Видете само што се случи во оваа земја. Многу години патот за реформи беше блокиран од запаѓањето во „заробена држава“, а институциите, вклучително и судовите, медиумите и јавната администрација беа под изразено политичко влијание.

Tереза Меј денеска во Скопје

МКД - 17.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе допатува во земјава. Таа ќе оствари средби со државно-политичкиот врв на Македонија. Ова е прва посета на толку висок државник од Велика Британија од 1999 година кога Тони Блер како британски премиер беше ...

Сензација и молк: Тереза Меј доаѓа во Скопје!

Либертас - 16.05.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Денко Малески за „Фокус“: Кога највисоките претставници на големите сили не заобиколуваа, некогаш само на неколку километри од нас, во посета на околните балкански држави, телефонот не прекинуваше да звони.

(ВИДЕО) Во живо: Заедничка прес-конференција на Тереза Меј и Зоран Заев

Бриф - 17.05.2018

Проследете ја во живо заедничката прес-конференција на британската премиерка Тереза Меј и премиерот Зоран ...

Сојузник на Меј предупредува: Може да ја изгубиме Северна Ирска поради брегзит

Точка - 16.05.2018

Демијан Грин, поранешен прв државен секретар и сојузник на Тереза Меј, за време на жестоката дебата сношти на „Би-би-си њузнјат“ ја предупреди британската премиерка да организира референдум за повторно обединување на Ирска како одговор на ...

Почна средбата на Тереза Меј со Заев (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.05.2018

Во Владата почна средбата на британската премиерка Тереза Меј со премиерот Зоран Заев. Меј беше пречекана во Владата со високи државни почести. Меј заедно со делегација на Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска е во ...

ВО ЖИВО Заедничка прес конференција на Зоран Заев и Тереза Меј

24Инфо - 17.05.2018

Проследете ја заедничката прес конференција на премиерот Зоран Заев и премиерката на Велика Британија Тереза ...

Британската премиерка Тереза Меј утре доаѓа во Македонија

ТВ21 - 16.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе пристигне во Македонија. А денеска во посета на земјава ќе биде Милан Кучан, поранешен претседател на Република Словенија. На иницијатива на британската премиерка на 9 и 10 јули во Лондон ќе се одржи Самит со ...

Меј: Ќе разгледаме како можеме да работиме заедно за просперитет на Западен Балкан

24 Вести - 17.05.2018

Ќе разгледаме како можеме да работиме заедно во соработка во Европа, за да обезбедиме поголема стабилност и просперитет за Западен Балкан, изјави британската премиерка Тереза Меј, пред почетокот на денешната средба на врвот ЕУ-Западен Балкан.

Тереза Меј во официјална посета на Македонија

Стандард - 17.05.2018

Делегација на Владата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, предводена од премиерката Тереза Меј денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Церемонијата за добредојде на британската делегација, како ...

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај во Скопје

Независен - 15.05.2018

Британската премиерка Тереза Меј на 17 мај ќе допатува во земјава, веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, јавува Макфах . Таа се очекува да оствари средби со државно-политичкиот врв на Македонија.