(ВИДЕО) Евертон руши се пред себе, одличен почеток за Анчелоти

Спортклуб - 26.09.2020

Евертон немилосрдно руши се пред себе. Одличната екипа на Карло Анчелоти по Тотенхем и ВБА, го скрши отпорот и на незгодниот Кристал Палас со 1:2, па по три одиграни кола во англиското првенство има максимални девет бода на своето конто.

Тимот на Анчелоти не сопира: „Три од три“ за Евертон на стартот на сезоната (Видео)

Дерби - 26.09.2020

Евертон одново се врати на самиот врв на табелата во англиската Премиер лигата, па така реновираниот тим на Карло Анчелоти покажува дека може да биде доста интересен за следење во новата натпреварувачка сезона.

Gol.mk - 26.09.2020

„Новиот“ Евертон на чело со Хамес Родригез продолжува со одличните настапи во Премиер лигата и попладнево го запиша третиот триумф од исто толку натпревари во новата сезона на англиската елита.

Евертон со максимални три од три во Премиерлигата (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.09.2020

Евертон останува со максимален ефект по три одиграни кола во Премиерлигата откако попладнево славеше на гостувањето кај Кристал Палас со 2-1. „Карамелите“ го отворија резултатот преку Доминик Калверт-Луин во 10-тата минута од натпреварот за кого ова ...

Евертон „гази“ – три од три

SportSport - 26.09.2020

Екипата на Евертон дојде и до третата победа во третиот меч во Премиерлигата. Тимот предводен од Карло Анчелоти, се препороди сезонава, и денеска го совлада составот на Кристал Палас. Калверт-Луин во 10.

Дриблинг - 26.09.2020

Евертон славеше и на второто гостување сезонава во Лондон против Кристал Палас со 2-1 и и стигна до третата последователна победа во Премиерлигата. Тимот на Карло Ангелоти дојде во водство преку Калверт- Левин во 10 минута, а Ричардсон од пенал во ...