TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рами Малек објасни како дојде до непријатната сцена со Кидман

Макфакс - 11.01.2019

„Морам да признаам дека ова видео го гледам првпат“, ја коментираше актерот Рами Малек (37), според мислењето на многумина, „најнепријатната сцена” на доделувањето на наградата „Златен глобус”.

„Боемска рапсодија“ ги спои: Романсата на Рами Малек и Луси Бојнтон

Fashionel - 11.01.2019

Рами Малек е новата ѕвезда на Холивуд. „Боемска рапсодија" му донесе Златен глобус за најдобар актер за 2018 година (до сега), интернационална слава, но и голема љубов! Романсата од филмското платно, премина и во реалниот живот и ја запали искрата ...

Режисерот на „Боемска рапсодија“ се заблагодари на „Инстаграм“ оти никој не го спомна на „Златните глобуси“

Репортер - 10.01.2019

Режисерот Брајан Сингер, кој доби отказ при крајот на снимањето на филмот „Боемска рапсодија“, а сепак според правилата на холивуд е запишан како режисер на филмот, се заблагодари на социјалните мрежи, откако никој не го спомна на доделувањето на ...

Никол Кидман го изигнорира Рами Малек при доделување на Златниот глобус

ЗаЗабава - 09.01.2019

Рами Малек доби Златен глобус за филмот Bohemian Rhapsody, а наградата му ја додели актерката Никол Кидман. Некој успеал да го сними непријатниот момент, во кој се гледа како Никол Кидман го игнорира Малек.