TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Внимавајте каде паркирате, поскапе „пајакот“ на ПОЦ

Слободен Печат - 30.09.2022

Со новите промени во поделбата на зонските паркиралишта, кои ќе стартуваат од утре, ЈП ПОЦ направи измени и во Ценовникот на услуги и надоместоци на јавните паркиралишта и Ценовникот на услуги и надоместоци за отстранување и преместување на Возилата.

Од 2.500 на 3.500 денари поскапе казната на пајак-службата на Општина Центар

Сакам да кажам

Казната за погрешно паркирање на ПОЦ поскапува за илјада денари

Н.Македонија

Пајак службата на општина Центар поскапува за 1.500 денари, сега ќе чини 3.500 денари

4NEWS

Поскапува пајак службата, сега ќе чини 3500 денари!

Zoom

Поскапува пајак службата, сега ќе чини 3500 денари!

Република

Од 2.500 на 3.500 денари поскапе казната на Пајак-службата во Центар

Фокус

Нетпрес Фактор Слободен Печат Курир Скопје инфо Сител Локално Денешен