TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Укината 8-годишна затворска пресуда на Сашо Мијалков, Апелациониот суд го врати на почеток предметот Трезор, при чија ...

Телма - 25.11.2022

Апелациониот суд Скопје ја укина првостепената пресуда за случајот „Трезор“ со кој беше опфатена набавката на британска опрема за следење на комуникациите. Без казни остануваат поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и ексфункционерите на ...

Апелација ја укина пресудата за Мијалков, Грујевски, Стајковиќ и Јакимовски за случајот „Трезор“

360 степени

Поништена пресудата за Мијалков во случајот „Трезор“ за опремата за прислушување

Р.С.Европа - 25.11.2022

Апелациониот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите во случајот „Трезор и предметот го врати на повторно постапување и одлучување пред Основниот кривичен суд Скопје. Апелациониот суд Скопје, како што се наведува во соопштението, констатирал дека ...

Апелациониот суд ја укина првостепената пресудата за „Трезор“

Алфа - 25.11.2022

Скопска апелација ја укина првостепената пресуда за случајот Трезор и му го врати предметот на Кривичниот суд за повторно одлучување. Првообвинет беше екс директорот на УБК Сашо Мијалков кој лани беше осуден на осум години затвор.

Апелација ја укина пресудата за затворските казни за Мијалков, Грујевски, Јакимовски и Стајковиќ за „Трезор“

еМагазин

Апелација ја укина пресудата за Мијалков, Грујовски, Јакимовски и Станојковиќ за “Трезор”

Пулс24

Скопска Апелација ја укина првостепената пресуда за „Трезор“

Алсат-М - 25.11.2022

Апелациониот суд Скопје донесе решение со кое ги уважи жалбите на обвинетите во случајот „Трезор“, изјавени преку нивните бранители, со што ја укина првостепената пресуда и предметот го врати на повторно постапување и одлучување пред Основниот ...

Скопска Апелација ја укина првостепената пресуда за „Трезор“

Канал5

Скопска Апелација ја укина првостепената пресуда за „Трезор“

Опсервер

Скопска Апелација ја укина првостепената пресуда за „Трезор“

Сител

Скопска Апелација ја укина првостепената пресуда за „Трезор“

Кајгана

Апелација ја укина 8-годишната казна на Мијалков за „Трезор“

Либертас

Апелација ја укина првостепената пресуда за Мијалков и уште тројца обвинети за „Трезор”

Слободен Печат

Фокус Zoom ММС Скопје инфо +инфо Вечер Прес Бриф Deutsche Welle