TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спалети го објасни бизарното исклучување во финишот (ВИДЕО)

Спортски - 23.09.2018

Tимот на Интер во вчерашниот натпревар против Сампдорија успеа да стигне до важни три бода и тоа со погодокот на Марсело Брозовиќ во судиското продолжение. Стратегот на Интер, Лучијано Спалети на оваа средба заработи исклучување неколку моменти ...

Спалети даде објаснување за своето бизарно исклучување во Џенова (Видео)

Дерби - 23.09.2018

Интер со гол во судиското надополнување успеа да стигне до исклучително важни три бода, но иако во прв план се најде Брозовиќ кој го постигна клучниот гол за победа на гостувањето кај Сампдорија, сепак во фокусот се најде и исклучувањето кое го доби ...

ВИДЕО: Спалети го објаснува моментот на „беснило“ и радост, но и исклучувањето

Спортклуб - 23.09.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети, ја објасни неговата реакција по победата со Сампдорија. Познато е дека на овој меч беа поништени три гола од страна на ВАР технологијата, два за Интер и еден за домаќините, по што Брозовиќ подоцна, во 94.

Балде: Интер знае како да победува на тешки натпревари

Дерби - 23.09.2018

Фудбалерите на Интер дојдоа до уште една драматична победа во оваа седмица и тоа против Сампдорија во домашниот шампионат. „Нероаѕурите“ славеа со 1-0 со погодокот на Марсело Брозовиќ во судиското продолжение (1-0) со што се повтори сценариото од ...

По бизарниот црвен картон Спалети признава: Интер живее на работ!

TopSport - 23.09.2018

Лучано Спалети демантираше дека ги навредувал судиите при драматичната 1:0 победа над Сампдорија додавајќи дека Интер мора да „живее на работ“. Во текот на мечот имаше три поништени голови – два за Интер, еден за домаќините, пред Марцело Брозовиќ во ...

Спалети отстранет од теренот откако викна „гол“ директно во камерата

Стандард - 23.09.2018

Тренерот на Интер, Лучано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи го победничкиот погодок на неговиот тим постигнат во самиот финиш.

Брозовиќ по новата драматична победа на Интер: Оваа недела ќе биде…

Дерби - 22.09.2018

Составот на Интер дојде до уште една драматична победа во последните секунди, односно пред нив по Тотенхем падна и Сампдорија. „Нероаѕурите“ долго време се мачеа да го отворат резултатот во Џенова, но беа упорни и тоа се исплатеше, па така Марсело ...

Интер повторно си имаше проблеми со ВАР, но овој пат Брозовиќ донесе победа во 94. минута (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.09.2018

„Нероаѕурите“ стигнаа до три бода од незгодното гостување кај Сампдорија, Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување донесе победа од 0-1 Во натпревар со три поништени погодоци, Интер славеше кај Сампдорија со гол во 94. минута.

(ВИДЕО) Циркус во Џенова: ВАР поништи три гола, Интер погоди во 94. минута

Спортклуб - 22.09.2018

Како што во вторникот победи во Лигата на шампионите против Тотенхем, со гол во последните моменти, така Интер дојде до вториот триумф во домашното првенство оваа сезона. Успеа да ја совлада Сампдорија во Џенова со 1:0 со голот на Марцело Брозовиќ ...

Брозовиќ му донесе победа на Интер на „Луиџи Ферарис“ (Видео)

TopSport - 22.09.2018

Фудбалерите на Интер како гости ја победија Сампдорија во петтото коло, во Серија А. Единствениот гол на натпреварот го постигна Марцело Брозовиќ буквално во последните секунди од натпреварот.

ВАР му поништи два, Интер победи со третиот гол во Џенова (Видео)

Дерби - 22.09.2018

Интер имаше доминација и повеќе шанси на гостувањето кај Сампдорија, но нереализираните шанси и ВАР технологијата не му дозволија да поведе порано од 92. минута од средбата во Џенова. Голот на Наинголан во првиот дел беше поништен поради офсајд, а ...

ВАР не го поништи само голот на Брозовиќ (ВИДЕО)

SportMedia - 22.09.2018

Интер ја совлада Сампдорија на гостински терен со 0-1 во рамките на петото коло во Серија А. Мечот можеше да биде многу поефикасен, но ВАР поништи дури четири гола, освен оној на Марсело Брозовиќ во 89.

ВИДЕО: ВАР поништи три гола во Џенова, Интер го слави јунакот Брозовиќ

Gol.mk - 22.09.2018

Саботното дерби од 5. коло на Серија А помеѓу Сампдорија и Интер заврши со победа на гостите од Милано со 0-1 со голот на Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување. Домаќините агресивно го почнаа натпреварот и преку Капрари креираа две ...

Интер во последни моменти ја победи Сампдорија (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.09.2018

Интер со многу мака стигна до три бода во Сампдорија, откако триумфираше дури во 94. минута со голот на Марсело Брозовиќ. Натпреварот беше израмнет од самиот почеток, па двете екипи имаа по неколку шанси, но мрежите останаа да мируваат.

ВИДЕО: Спалети викна „гоооол“ директно во камера и беше отстранет од теренот

А1 On - 23.09.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи го победничкиот погодок на неговиот тим постигнат во самиот финиш.

ВАР му поништи два гола на Интер, третата среќа дојде во 94. минута, Брозовиќ донесе победа (ВИДЕО)

МКД - 22.09.2018

ВАР беше во главна улога на пресметката помеѓу Сампдорија и Интер, им поништи два гола на гостите, кои на крајот сепак славеа со 0-1 благодарејќи на погодокот на Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување.

Брозовиќ му донесе победа на Интер на „Луиџи Ферарис“ (Видео)

Макфакс - 22.09.2018

Фудбалерите на Интер како гости ја победија Сампдорија во петтото коло, во Серија А. Единствениот гол на натпреварот го постигна Марцело Брозовиќ буквално во последните секунди од натпреварот.

ВИДЕО: Спалети викна гоооол директно во камера и беше отстранет од теренот

Sport M - 23.09.2018

Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи го победничкиот погодок на неговиот тим постигнат во самиот финиш.

Спалети отстранет од теренот откако викна „гол“ директно во камерата

Локално - 23.09.2018

Тренерот на Интер, Лучано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи го победничкиот погодок на неговиот тим постигнат во самиот финиш.