TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пиоли: Милан покажа квалитет и зрелост

Спортски - 25.11.2021

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли не го криеше задоволството од победата на неговиот тим против Атлетико Мадрид. Пиоли го пофали својот тим и истакна дека покажале зрелост и квалитет. „Играчите имаат право да слават бидејќи одигравме одличен ...

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

Курир - 25.11.2021

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

Херојот на Милан има интересна сторија: пред три години играше во четвртата лига и работеше како транспортер на бела ...

Во Центар - 25.11.2021

Фудбалерите на Милан дојдоа до многу значајна победа на гости кај Атлетико Мадрид со резлутат од 1:0, во рамките на петтото коло од Лигата на шампионите и со тоа дојдоа до важни бодови во борбата за пласман во следната рунда.

Месиас со посебна посвета: Останувам понизен, не заборавам од каде дојдов!

Дерби - 25.11.2021

Жуниор Месиас имаше ѕвездена ноќ во Европа, бидејќи на своето деби во Лигата на шампионите, успеа да постигне клучен гол на „Ванда Метрополитано“ со кој го остави Милан во живот за пласман во нокаут фазата.

Ем доставувач на фрижидери ем херој на Милан: Господ ја пишува мојата приказна

Sport 1 - 25.11.2021

Навивачите на Милан беа во шок кога Паоло Малдини одлучи да го доведе Жуниор Месијас во клубот од Кротоне и тоа на едногодишна позајмица. Бразилецот има 30 години, а зад себе има одиграно само една сезона во Серија А.

Пред три години разнесуваше бела техника, синоќа го сруши Атлетико

Спортски - 25.11.2021

Милан синоќа го победи Атлетико на „Ванда Метрополитано“, а херој на „росонерите“ беше Жуниор Месијас. Денес Бразилецот е главна тема во цела Европа, поради неговата неверојатна, но инспиративна приказна.

Неверојатната приказна за Жуниор Месиас, херојот на Милан на „Ванда Метрополитано“

Gol.mk - 25.11.2021

Фудбалерите на Милан во завршницата го победија Атлетико Мадрид и останаа во игра за нокаут фазата во Лигата на шампионите. Херој на „росонерите“ беше бразилскиот интернационалец Жуниор Месиас.

Бил доставувач на пица и играл аматерски фудбал, ама синоќа го урна Атлетико Мадрид

СуперСпорт - 25.11.2021

Милан вчера триумфираше на гостувањето кај Атлетико Мадрид со 1-0 во мечот од петтото коло во групната фаза во Лигата на шампиони и остана во битката за место во нокаут-фазата. Ливерпул го обезбеди своето место во осминафиналето, на второ место е ...

Симеоне: Натпреварот ни побегна, но оптимист сум за последното коло

Спортклуб - 25.11.2021

Со синоќешната победа на Милан во Атлетико, тимот на Диего Симеоне е во доста пододредена улога, тие се последни на табелата, дури за неверување, односно на делба на тоа место со Милан, со по 4 бодови.

Што му е потребно на Милан за пласман во осминафиналето во Лигата на шампионите

Дриблинг - 25.11.2021

Победата на Милан против Атлетико во Мадрид го остави во игра тимот од Милано за пласман во осминафиналето во ЛШ. Ливерпул е веќе пласиран со 15 бода од групата, втор е Порто со 5 бода, Милан и Атлетико имаат по четири, овие три екипи се борат за ...

Неочекуваниот херој на Милан дебитираше во ЛШ на 30 години, Пиоли не ги криеше емоциите

Дерби - 25.11.2021

Милан пропушти големи шанси да освои повеќе бодови на претходните четири меча во Лигата на шампионите, но вчера се избори за огромна победа на „Ванда Метрополитано“, која ги остава „росонерите“ во игра за пласман во осминафиналето.

Во Милан имаат големи надежи од новиот херој: Ова е негов почеток, сега ќе го покаже квалитетот

Спортманија - 25.11.2021

Жуниор Месијас со голот во самата завршница му ја донесе првата победа на Милан сезонава во Лигата на шампионите. И тоа на теренот на Атлетико Мадрид, во меч кој беше од големо значење за двата тима.

Пиоли: Приказната на Месиас е неверојатна, но ова е само почеток за него, тој навистина има квалитет

24Фудбал - 25.11.2021

Милан синоќа оствари многу значајна победа на гостувањето кај Атлетико Мадрид со која остана во игра за втората позиција на табелата и пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите. Неочекувано, херој за росонерите беше Месиас, 30-годишниот ...

ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ НИКОМУ НЕ ПРОСТУВА Симеоне не е премногу разочаран по поразот од Милан

+инфо - 25.11.2021

Атлетико е трет во групата со четири бода од пет натпревари. Во последното коло мадриѓаните ќе играат против Порто кој е второпласиран со пет бода. Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут ...

Симеоне оптимист за пласманот во плејофот и покрај поразот од Милан

Денешен - 25.11.2021

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

Неочекуваниот херој на Милан дебитираше во ЛШ на 30 години, Пиоли не ги криеше емоциите

Точка - 25.11.2021

Милан пропушти големи шанси да освои повеќе бодови на претходните четири меча во Лигата на шампионите, но вчера се избори за огромна победа на „Ванда Метрополитано“, која ги остава „росонерите“ во игра за пласман во осминафиналето.

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

OhridNews - 25.11.2021

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

MakPress - 25.11.2021

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот од Милан

Zoom - 25.11.2021

Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа беше поразен од Милан (0:1) во натпреварот од 5. коло од групната фаза на турнирот.

ВИДЕО: Месиас го „смрзна“ Атлетико, Милан остана жив во ЛШ!

Gol.mk - 24.11.2021

Диего Симеоне и Атлетико Мадрид не успеаја да ја остварат зацртаната цел против Милан и си го компликуваа своето учество во нокаут-фазата во Лигата на шампионите. Италијанскиот гигант со голема победа се враќа од Шпанија и остана жив во групата Б од ...

Месиас кој до пред три години разнесуваше фрижидери, сега е херој на Милан: Ми се плачеше, ова е чиста емоција!

24Фудбал - 24.11.2021

Милан дојде до големи три бода од гостувањето кај Атлетико Мадрид, а победата ја донесе 30-годишниот Бразилец, Жуниор Месиас. Приказната за Месиас е неверојатно, Милан го купи поради одличната статистика, но тој никогаш претходно не играл во елитна ...

Месиас кој до пред три години разнесуваше фрижидери, сега е херој на Милан: Ми се плачеше, ова е чиста емоција!

МКД - 25.11.2021

Милан дојде до големи три бода од гостувањето кај Атлетико Мадрид, а победата ја донесе 30-годишниот Бразилец, Жуниор Месиас. Приказната за Месиас е неверојатно, Милан го купи поради одличната статистика, но тој никогаш претходно не играл во елитна ...

ВИДЕО: Милан со три од Мадрид ги остави надежите за пласман во елиминациите, Реал го однесе Интер во осминафиналето

Дриблинг - 24.11.2021

Милан во финишот на мечот против Атлетико Мадирд на гости стигна до победа и остана во игра за пласман во елиминациите од Лигата на шампионите. Херој на тимот од Милано беше Жуниор Месиас, кој по асистенција на Кеси стрелаше со глава во 87-та минута.

Милан го победи Атлетико во Мадрид, Месиас ги врати росонерите во живот! (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.11.2021

Милан со гол на Месиас во финишот од натпреварот го победи Атлетико Мадрид и остана во игра за пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите. Месиас е херојот на Милан, фудбалерот кој пред три години играше во четвртата италијанска лига и ...

Милан го победи Атлетико во Мадрид и се врати во живот! (ВИДЕО)

МКД - 24.11.2021

Милан со гол на Месиас во финишот од натпреварот го победи Атлетико Мадрид и остана во игра за пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите. Месиас е херојот на Милан, фудбалерот кој пред три години играше во четвртата италијанска лига и ...

Пиоли: Атлетико ни е последна шанса во Лигата на шампионите

Gol.mk - 24.11.2021

Фудбалерите на Милан ги чека тешка задача на гостувањето кај Атлетико Мадрид во петтото коло во Лигата на шампионите. Откако на „Сан Сиро“ загубија со човек помалку и спорни судиски одлуки, мотивите на „росонерите“ се јасни.

Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

Денешен - 24.11.2021

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. – Натпреварот против Атлетико е наша последна шанса и одлична можност за победа.

Според Пиоли натпреварот против Атлетико е последна шанса за победа

Zoom - 24.11.2021

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. – Натпреварот против Атлетико е наша последна шанса и одлична можност за победа.